Haberler
İngiltere altın vizeyi askıya alıyor
Vizesiz Avrupa için kritik adım!
Nerelerdeyiz
Ankara
istanbul
Bursa
izmir
0850 495 04 60   |   Ücretsiz Çağrı Merkezi
Dolar Alış: 6.0383     Dolar Satış: 6.0625
      |      
Euro Alış: 6.7322     Euro Satış: 6.7591
Diğer Ülkeler


Afganistan Vizesi Afganistan Vizesi için Gerekli Bağlantılar
Afganistan Vizesi
Afganistan Vizesi

Afganistan vizesi, Afganistan vize başvurusu, Afganistan vize randevu işlemleri hakkında bilgi, gerekli evraklar ve vize başvuru formuna bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Detaylı bilgi ve belgeler için Online Randevu Formunu doldurabilir ya da hemen vize başvuru merkezimizi 0850 495 04 60 arayabilirsiniz.

 Afganistan Vizesi 

 

            Afganistan ülkesine yapılan seyahat türüne bağlı olarak vize türünün kategorisi belirlenmelidir. Afganistan ülkesi için Turistik Vizesi, Ticari Vizesi, Aile Ziyareti Vizesi ve Transit Vizesi almak isteyenler 90 güne kadar olan kısa süreli seyahatler için gerekli merkezlere vize başvurusu yapmalıdır.

 

            Afganistan vize işlemleri için en önemli husus pasaportun 10 yıldan daha eski durumda olmaması ve pasaportun en az 2 boş sayfası vize işlemleri için bekletilmiş olması gerekir. Eğer kişinin pasaportu 10 yıldan daha eski ise ya da yıpranmış durumda ise bu pasaportlarla vize başvuru işlemleri kabul edilmemektedir.

 

            Afganistan vizesi işlemlerini eksiksiz ve doğru bir şekilde yürütülmesi amacı ile başvuruların seyahat tarihinden itibaren en az 1 ay önce başlatılması gerekmektedir. Afganistan vizesi için gerekli sonuç ise 7 iş günü içerisinde çıkmaktadır.

 

            Afganistan vizesi almak için gerekli tüm evrakların başvuru dosyasında düzenli olarak bulunması gerekir. Ayrıca, vize başvurusunda bulunacak kişinin yapacağı seyahatin amacını, seyahatin masraflarını destekleyebilir bir maddi kaynağın olduğu da kanıtlarla beraber ilgili makamlara sunulmalıdır. Bunun nedeni ise vize başvurusu yapan kişinin seyahat sonrasında Türkiye’ye yani ülkesine geri döneceğini kanıtlar belgeler niteliği taşımasıdır

 

 Afganistan Vizesi Başvuru Formu

 

            Afganistan Konsolosluğu, vize almak isteyen kişiler ve Afganistan’a seyahat edecek olan vize başvuru sahipleri hakkındaki en kapsamlı bilgiye ulaşmak için vize başvuru formunu kullanmaktadır. Seyahat edecek olan kişiler Afganistan vize başvuru formunda eksiksiz ve doğru bilgiler paylaşarak formu doldurulmalıdır. Aksi halde vize işlemleri olumsuz etkilenir ve ret cevabı alır. Özellikle, vize başvuru formunda diğer verilen evrak ve bilgilerin birbirini desteklemesi gerekmektedir. Eğer, bilgiler birbirini desteklemiyorsa ve uyumsuz bir durum tespit edilirse vize başvuru işlemleri doğrudan durdurulur.

 

            Vize işlemlerinde prosedürlere uygun davranmak da oldukça önemlidir. Bu sebeple, konsolosluk vize başvurusunda hangi prosedürleri uyguluyor ise mutlaka bu prosedürler vize başvuru evraklarına ve bilgilere de yansıtılmalıdır. Aksi durum vize süresinin uzamasına neden olur.