Haberler
İngiltere altın vizeyi askıya alıyor
Vizesiz Avrupa için kritik adım!
Nerelerdeyiz
Ankara
istanbul
Bursa
izmir
0850 495 04 60   |   Ücretsiz Çağrı Merkezi
Dolar Alış: 6.0421     Dolar Satış: 6.0663
      |      
Euro Alış: 6.7501     Euro Satış: 6.7772
Diğer Ülkeler


Angola Vizesi Angola Vizesi için Gerekli Bağlantılar
Angola Vizesi
Angola Vizesi

Angola vizesi, Angola vize başvurusu, Angola vize randevu işlemleri hakkında bilgi, gerekli evraklar ve vize başvuru formuna bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Detaylı bilgi ve belgeler için Online Randevu Formunu doldurabilir ya da hemen vize başvuru merkezimizi 0850 495 04 60 arayabilirsiniz.

Angola Vizesi 

 

            Ülkemizin 81 ilinde yaşayan milyonlarca kişi, çeşitli nedenlere bağlı olarak Angola’ya gitmek istemektedir. Bunun için gerekli olan vize işlemleri için ne yapacaklarını bilmeyen kişiler, resmi olarak vize başvurularını nereye yapacaklarını bilmemektedirler. İstanbul, Kars, Antalya ya da Kocaeli gibi şehirlerden vize almak için başvuru yapmak isteyen kişiler, Türkiye’deki Angola Büyükelçiliği’ne başvurmaları gerekmektedir. Ülkemizde Angola Büyükelçiliği ise yalnızca Ankara’da bulunmaktadır. Buna göre Ankara Büyükelçiliği’nin konsolosluk şubesine başvuru yapabilir ya da özel yetkilendirilmiş olan merkezler tarafınca yapmanız gerekir.

 

 Angola Vizesi Almak İçin Hangi Evraklar Gereklidir?

 

            Angola seyahatleri için vize almak isteyen kişilerin bazı evrakları hazırlamaları ve vize süreci için bu evraklar üzerinden değerlendirilme yapılacakları bilmeleri gerekmektedir. Öncelikle başvuru sürecinde gerekli olan evraklar, yapılacak olan seyahatlerin çeşitlerine göre farklılık göstermektedir. Resmi olarak görevlendirilmiş olan Angola Konsolosluğu, kişilerden gezilerin türüne göre isteyecek oldukları evraklar için ayrı olarak bazı belgeleri de isteyebilmektedir. Ticaret yani iş amaçlı yapılmak istenen seyahatler için ticari vize, tatil ya da özel turistik geziler için turistik vize ve daha eğitim ya da daha çeşitli ziyaretler için özel ziyaret vizesi sunan Angola Konsolosluğu, vize işlemleri başvurusu için kişilerden daha çeşitli talepleri de sıralayabilmektedir.

 

 Angola Vizesi İçin Bilinmesi Gerekenler

 

 

            Angola seyahati yapmak ve bunun için vize almak isteyen kişilerin öncelikle işsiz olmamaları gerekmektedir. Düzenli çalışan ve bunun yanı sıra aylık belirli bir ücretin üzerinde maaş alması gereken kişilerin, ayrıca banka hesaplarında da özel olarak belirlenmiş alt limit sınırında bakiyelerinin yani ücretlerinin olması gerekmektedir. Her vize başvurusu yapan kişilerin onay alacakları bilgisi yanlıştır. Angola Konsolosluğu, bazı vize başvuruları incelemeye alırken, bazı vize başvurularını incelemeye almadan direkt olarak iptal edebilmektedir. Angola’ya girişler için özel aşı olması gereken kişilerden, vize başvuru işlemleri öncesinde bu aşıları yaptırmaları istenmektedir.

 

             Sarıhumma aşısı olarak adlandırılan aşıyı yaptırmaları gereken kişilerin, vize başvurusu sırasında hazırlayacak oldukları evrak ya da belgeler ile birlikte aşıyı yaptırdıklarına dair belgeleri de sunmaları oldukça önemlidir. İş amaçlı yani Angola’da çalışmak için seyahat etmek isteyen kişilerin vize geçerlilik süreleri ise 12 aydır. Vize işleminin onaylandığı yani çıktığı ilk 60 gün içerisinde vizenin kullanılması gereklidir.