Haberler
İngiltere altın vizeyi askıya alıyor
Vizesiz Avrupa için kritik adım!
Nerelerdeyiz
Ankara
istanbul
Bursa
izmir
0850 495 04 60   |   Ücretsiz Çağrı Merkezi
Dolar Alış: 6.0383     Dolar Satış: 6.0625
      |      
Euro Alış: 6.7322     Euro Satış: 6.7591
Diğer Ülkeler


Avustralya Vizesi Avustralya Vizesi için Gerekli Bağlantılar
Avustralya Vizesi
Avustralya Vizesi

Avustralya vizesi, Avustralya vize başvurusu, Avustralya vize randevu işlemleri hakkında bilgi, gerekli evraklar ve vize başvuru formuna bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Detaylı bilgi ve belgeler için Online Randevu Formunu doldurabilir ya da hemen vize başvuru merkezimizi 0850 495 04 60 arayabilirsiniz.

 

Avustralya Vizesi

Avustralya’ya seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları mutlaka Avustralya ziyaretlerine başlamadan önce Avustralya Konsolosluğu'na başvurarak Avusturya vize işlemlerini yapmaları gerekir. Avustralya Devleti, tüm Türkiye Cumhuriyeti pasaport sahiplerine ülkeye girişler için vize prosedürünü uygulamaktadır. Bu nedenle, Avustralya vizesi işlemleri için başvurular, Ankara Avusturya Büyükelçiliği’ne bağlı ve yetkili Konsolosluk vize bölümlerinde kabul etmektedir. Avustralya Konsolosluğu Vize Birim Ofisi, Türk vatandaşların yanı sıra Azerbaycan ile Gürcistan vatandaşlarının da vize başvurularını işleme almaktadır.

 

            Avustralya ülkesi için vize işlemleri yetkilendirilmiş bir seyahat acenteleri aracılığı ile yapılırken başvurular için 956 numaralı yetkiyi belirten formu ve devamında Avustralya Vize Başvuru Formu’nun ilgili kısmın vize başvurusu yapan kişi tarafından doldurulması gerekir. Bu evraklar sonrasında başvurulan seyahat acenteleri başvuruları ve vize müracaatları onaylanmaktadır.

 

 Avustralya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

 

            Avustralya ülkesine seyahat edecek olan kişiler öncelikle Büyükelçiliğin resmi web sitesinde yer alan Online Avustralya Vizesi Başvuru Formu’nun tamamı İngilizce olacak şekilde yanıtlanması gerekir. Bu işlemlerden sonra vize kategorisine göre seyahat sebebini belirten ve kanıt niteliği taşıyan diğer evrakların da tek tek online vize sistemine yüklenmesi gerekmektedir. Bu işlemlerden sonra sistem onay kodu ile birlikte başvuruları kayıt altına alacaktır.

 

            Online şekilde vize başvurusu yapmak isteyen kişiler IMMI hesabı açmalıdır. ImmiAccount yani IMMI hesap sayesinde internet üzerinden vize başvurusu yapabilir ve bu şekilde yapılan başvuruları daha ön planda incelenmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca, Avustralya Vize başvuruları posta yolu aracılığı ile de yapılabilmektedir. Avustralya seyahati için vize türü ve kategorisi belirlenerek istenilen evrakların toparlanmalı, ardından bir dosya ile Avustralya Konsolosluğu’na teslim edilmelidir. Belge tesliminde Online Vize Başvuru Formu’nda ibraz edilen bilgiler kesinlikle verilen belgelerle uyum içerisinde olmalıdır. Avustralya Konsolosluğu vize ofisi, başvuru yapan kişiden gerekli görmesi halinde farklı bir ek evrak talebinde de bulunabilir.