Haberler
İngiltere altın vizeyi askıya alıyor
Vizesiz Avrupa için kritik adım!
Nerelerdeyiz
Ankara
istanbul
Bursa
izmir
0850 495 04 60   |   Ücretsiz Çağrı Merkezi
Dolar Alış: 6.0383     Dolar Satış: 6.0625
      |      
Euro Alış: 6.7322     Euro Satış: 6.7591
Diğer Ülkeler


Azerbaycan Vizesi Azerbaycan Vizesi için Gerekli Bağlantılar
Azerbaycan Vizesi
Azerbaycan Vizesi

Azerbaycan vizesi, Azerbaycan vize başvurusu, Azerbaycan vize randevu işlemleri hakkında bilgi, gerekli evraklar ve vize başvuru formuna bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Detaylı bilgi ve belgeler için Online Randevu Formunu doldurabilir ya da hemen vize başvuru merkezimizi 0850 495 04 60 arayabilirsiniz.

  Azerbaycan Vizesi

 

 Azerbaycan seyahati yapmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Umuma Mahsus Pasaport sahibi iseler öncelikle Azerbaycan vizesi almak zorundadırlar. Türkiye Cumhuriyeti Hususi, Hizmet ve Diplomatik Pasaport sahipleri ise Azerbaycan ülkesine yapacakları 90 günü aşmayan seyahatlerde Azerbaycan vizesinden muaf tutulurlar.

 

            Azerbaycan ülkesini ziyaret edecek olan Umuma mahsus pasaport hamilleri için Azerbaycan Kapı Vizesi uygulaması da yapılmaz. Yalnızca Azerbaycan Bakü Haydar Aliyev Havaalanı ile Gence Uluslararası Havalimanı ya da Dilucu-Sederek sınır istasyonunu üzerinden giriş yapanlar kapıdan 1 aylık Azerbaycan vizesi alma hakkına sahip olurlar. Fakat Azerbaycan ülkesine farklı bir sınır noktalarından geçiş yapmayı düşünen kişilerin, mutlaka Azerbaycan vizesi başvurularını Türkiye’de yer alan Azerbaycan Konsolosluğu’na şahsen yapmaları gerekmektedir.

 

            Azerbaycan Konsolosluğu vize başvuruları için kişilerin şahsen başvuru yapmasını zorunlu tutmamıştır. Başvuru yapacak olan kişiler Azerbaycan Konsolosluğu ya da Vize Hizmet Merkezleri ile Seyahat Acenteleri aracılığı ile de vize işlemlerini ilgili birimlere aktarabilir.

 

 Azerbaycan E-Vize Uygulaması

 

            2017 tarihinden bu yana, Türkiye'nin de içlerinde bulunduğu 81 ülke vatandaşları için E-Vize uygulaması yani ASAN Vize uygulaması başlatılmıştır. E-Vize ile vize süreci 3 iş günü içerisinde hazır hale getirilmektedir. Azerbaycan E-Vizelerin verildikten sonra geçerlilik süreleri ise 30 gündür. E-vize uygulaması için başvuru yapan kişilerin pasaport süreleri en az 6 ay geçerli olmalıdır. Ayrıca, pasaportlarda yırtık olmamalı, silik ya da lekeli yerler bulunmamalıdır.

 

 Azerbaycan E-Vize başvurusu yapmak isteyenler 3 adımda bu işlemi tamamlayabilir. Bu işlemler;

 

 -Başvuru,

 -Ödeme,

 -Vizenin Basımıdır.

 

 Bu adımların tamamının doğru ve eksiksiz şekilde yapılması ön şarttır. Aksi durumda vize işlemleri başlatılmaz.

 

 Başvuru esnasında vize başvuruları için verilen bilgilerin doğrudan sisteme kaydı gerekli olmaktadır. Vize ücreti ile ilgili tüm işlemler konsolosluğun internet üzerinden online şekilde ödenmektedir. Ödeme işlemi ile ilgili dekont başvuru yapan kişinin e-mail adresine yönlendirilir. Vize sonucu olumlu olan kişilerin, vize ile ilgili bilgileri de e-mail adresine iletilmektedir.