Haberler
İngiltere altın vizeyi askıya alıyor
Vizesiz Avrupa için kritik adım!
Nerelerdeyiz
Ankara
istanbul
Bursa
izmir
0850 495 04 60   |   Ücretsiz Çağrı Merkezi
Dolar Alış: 6.0383     Dolar Satış: 6.0625
      |      
Euro Alış: 6.7322     Euro Satış: 6.7591
Diğer Ülkeler


Bahreyn Vizesi Bahreyn Vizesi için Gerekli Bağlantılar
Bahreyn Vizesi
Bahreyn Vizesi

Bahreyn vizesi, Bahreyn vize başvurusu, Bahreyn vize randevu işlemleri hakkında bilgi, gerekli evraklar ve vize başvuru formuna bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Detaylı bilgi ve belgeler için Online Randevu Formunu doldurabilir ya da hemen vize başvuru merkezimizi 0850 495 04 60 arayabilirsiniz.

Bahreyn Vizesi

 

             Asya ülkelerinden birisi olan Bahreyn ülkemiz ile vize konusunda karşılıklı anlaşma sağlamış ve resmi pasaport sahibi olan vatandaşların maksimum 90 gün olacak şekilde giriş ve çıkışlarına izin vermektedir. Resmi pasaport haricinde umumi pasaport taşıyan (bordo) kişiler ise ülkeye girmek için vize sahibi olmak zorundadır. Bahreyn’e giriş için vize almak diğer ülkelere göre nispeten daha hızlı ve kolay olmaktadır. Türkiye’den Bahreyn’e giden vatandaşlar sınır kapılarında geçici turist vizesi alabilmektedir. Kültür ve turizm gezilerini kapsayan Bahreyn vizesi maksimum 15 günlük olarak verilir ve gerektiği durumlarda 15 gün daha uzatılarak 30 güne tamamlanabilir. Bahreyn’den Türkiye’ye gelen Bahreyn vatandaşları ise bizim sınır kapılarımızda 30 günlük turist vizesi alabilmektedir.

 

 Uzun Süreli Bahreyn Vizesi

 

            Ülkede 30 günden uzun kalacaksanız ya da seyahat amacınız turistik gezi değil ise ülkeye girmeden önce Ankara’da bulunan Bahreyn Büyükelçiliğine başvuru yapıp uzun süreli Bahreyn vizesi almanız gerekmektedir. Şahsi yapılacak vize başvuruları için öncelikle Bahreyn vize başvuru formu doldurulmalı ve sonrasında da vize için gerekli evrakların ne olduğu öğrenilerek bir başvuru dosyası oluşturulmalıdır. Dosyanın konsoloslukta ilgili birime teslim edilmesi ile başvuru tamamlanmış olur. Aracı kurum yolu ile başvuranlar ise hazırladıkları belgeleri bu aracı kuruma gönderirler. Aracı kurum kişiler adına vize başvurusu yapmaya yetkilidir.

 

            Böylece kişilerin şahsi başvurusuna gerek kalmadan vize talebinde bulunulmuş olur. Bahreyn vizesi alırken ziyaretçilere sağlanan bir diğer kolaylık da elektronik vizedir. E-vize denilen bu vizeler turistik vize türleri için geçerlidir. Çok girişli 1 aylık olan turist vizesi, Tek girişli iki haftalık olan turist vizesi ve 1 yıl içinde 90 günlük konaklamayı sağlayan turist vizesi elektronik olarak başvurulup alınabilen vizelerdendir. Bu başvurular büyükelçiliğin internet sitesinden yapılmakta olup formun doldurulması ile başlamış olur. Form İngilizce dilinde doldurulacak olup isim, soyisim, doğum tarihi, meslek gibi kişisel bilgilerin yanı sıra ülkeye yapacağınız ziyaretin tarihlerini de içeren seyahat sebebinizi de sormaktadır. E-vize hizmeti 72 saat içinde işleme alınıp cevaplanmaktadır.