Haberler
İngiltere altın vizeyi askıya alıyor
Vizesiz Avrupa için kritik adım!
Nerelerdeyiz
Ankara
istanbul
Bursa
izmir
0850 495 04 60   |   Ücretsiz Çağrı Merkezi
Dolar Alış: 6.0383     Dolar Satış: 6.0625
      |      
Euro Alış: 6.7322     Euro Satış: 6.7591
Diğer Ülkeler


Bangladeş Vizesi Bangladeş Vizesi için Gerekli Bağlantılar
Bangladeş Vizesi
Bangladeş Vizesi

 Bangladeş vizesi, Bangladeş vize başvurusu, Bangladeş vize randevu işlemleri hakkında bilgi, gerekli evraklar ve vize başvuru formuna bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Detaylı bilgi ve belgeler için Online Randevu Formunu doldurabilir ya da hemen vize başvuru merkezimizi 0850 495 04 60 arayabilirsiniz.

Bangladeş Vizesi

 

            Genel olarak pasaport ve başvuru formu dosyalarının istenmesi ile sonuçlanan vize işlemleri, aynı zamanda ülkeye gidilme amaçlarına göre de değişkenlik göstermektedir. Söz konusu olan durumlara bağlı olarak ek evrak talebinde bulunulabilen vize işlemlerinde, ülkede kalınacak olan süre çeşitlerine göre fiyatlar farklılık gösterebilmektedir. Kişilerden Bangladeş’e girişler sonrasında kalınacak olan otel ya da diğer yerlerin belirtildiği dilekçelerde, uygun görülürse başvuru dosyalarında eksiksiz olarak istenebilmektedir.

 

 Bangladeş Vizesi Zorunlu Mu?

 

            Türkiye’den Bangladeş’e gitmek isteyen kişilerin sıkça sormuş oldukları sorulardan birisi de Bangladeş’e vizelerin hala zorunlu olup, olmadığı konusudur. Öncelikle resmi pasaportlara sahip olan ve bu pasaporta sahip olan kişilerin 90 günden fazla olmama şartı ile vize almaları gerekmemektedir. Ancak diğer pasaporta sahip olan kişiler için Bangladeş vizesi almaları zorunlu olmaktadır. Başvuruların olumsuz olması durumunda kişilerin yeniden vize başvuru yapmaları mümkündür.

 

 Bangladeş Vizesi Ne Kadar Sürede Çıkıyor?

 

            Farklı ülkelerdeki kişilerin ülkeye girebilmeleri için vize alması işlemlerine bakmakla yükümlü olan ve tek yetkili birim olan Bangladeş konsolosluğu bunun yanı sıra ülkenin dış ilişkilerinin iyileştirilmesi görevi de bulunmaktadır. Yapılmak istenen seyahatlerin türü ve istenen belgelerin temin edilmesi gibi detaylara bağlı olarak değişmekte olan vize, en geç 1 hafta gibi bir sürede olumlu ya da olumsuz olarak sonuçlanmaktadır.