Haberler
İngiltere altın vizeyi askıya alıyor
Vizesiz Avrupa için kritik adım!
Nerelerdeyiz
Ankara
istanbul
Bursa
izmir
0850 495 04 60   |   Ücretsiz Çağrı Merkezi
Dolar Alış: 6.0383     Dolar Satış: 6.0625
      |      
Euro Alış: 6.7322     Euro Satış: 6.7591
Diğer Ülkeler


Barbuda Vizesi Barbuda Vizesi için Gerekli Bağlantılar
Barbuda Vizesi
Barbuda Vizesi

Barbuda vizesi, Barbuda vize başvurusu, Barbuda vize randevu işlemleri hakkında bilgi, gerekli evraklar ve vize başvuru formuna bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Detaylı bilgi ve belgeler için Online Randevu Formunu doldurabilir ya da hemen vize başvuru merkezimizi 0850 495 04 60 arayabilirsiniz.

Barbuda Vizesi

 

Barbuda vizesi işlemleri Türkiye’de bu bölgeye bakan bir temsilcilik olmadığı için farklı merkezlerden ve yetki verilmiş kurumlardan yapılmaktadır. Barbuda Adalarına seyahat edecek olan kişiler öncelikle uygun durumları sağlamaları halinde vize başvurusu yapmalıdır.Barbuda vizesi için eğer seyahat edecek olan kişi resmi ve umuma mahsus pasaport hamili ise Türk vatandaşları Antigua ile Barbuda seyahatlerinde vize işlemlerinden muaf tutulmaktadır. Fakat resmi ya da umuma mahsus pasaport hamili olan Antigua ve Barbuda vatandaşları seyahatleri esnasında vize işlemlerine tabii tutulmaktadır. Antigua ve Barbuda seyahatlerinde 90 günden fazla konaklama yapılacak ve müteaddit giriş yapılacaksa vize işlemleri içi kişilerin www.evisa.gov.tr adresi üzerinden online olarak başvuruları yapmaları gerekmektedir.

 

 Barbuda Vize Başvuruları Nasıl Yapılır?

 

            Barbuda vize işlemleri için gerekli başvurular farklı yollarla yapılmaktadır. Öncelikle seyahat edecek olan kişiler eğer umuma mahsus pasaport sahipleri ise başvurularını www.evisa.gov.tr internet adresi üzerinden e-vize sistemine giriş yaparak 3 adımda tamamlayabilirler. Bu sistemde başvuru formu ve vize işlemleri için istenilen tüm belgeler açıkça belirtilmektedir. Online olarak yapılan vize başvuruları temsilciliklerin durumuna göre ortalama 15 gün içerisinde neticeye ulaşır.

 

            Barbuda vize işlemleri ayrıca yetkilendirilmiş dış temsilcilikler tarafından da yapılmaktadır. Dış temsilciliklere yapılan şahsi başvurular da vize sürecinin başlamasını sağlayacaktır. Son olarak ise sınır kapıları üzerinde de bandrol sistemi ile vize onay işlemleri yapılabilmektedir. Sınır kapılarında bu işlemi yapmak için istenilen her evrakın hazır bir şekilde yanınızda bulunması gerekmektedir.