Haberler
İngiltere altın vizeyi askıya alıyor
Vizesiz Avrupa için kritik adım!
Nerelerdeyiz
Ankara
istanbul
Bursa
izmir
0850 495 04 60   |   Ücretsiz Çağrı Merkezi
Dolar Alış: 6.0421     Dolar Satış: 6.0663
      |      
Euro Alış: 6.7501     Euro Satış: 6.7772
Diğer Ülkeler


Benin Vizesi Benin Vizesi için Gerekli Bağlantılar
Benin Vizesi
Benin Vizesi

Benin vizesi, Benin vize başvurusu, Benin vize randevu işlemleri hakkında bilgi, gerekli evraklar ve vize başvuru formuna bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Detaylı bilgi ve belgeler için Online Randevu Formunu doldurabilir ya da hemen vize başvuru merkezimizi 0850 495 04 60 arayabilirsiniz.

 Benin Vizesi 

 

            Benin Hükümeti adına Büyükelçi Moise Tchando KEREKOU akredite edildiği Türkiye Cumhuriyeti Devleti denetiminde çalışmalar yürütmektedir. Büyükelçilikte danışman ve ateşe olarak görev yapan Beninli yetkililer de bulunuyor. Şahsen Benin vizesi için başvuru zorunluluğu bulunmuyor. Yetkili seyahat acentelerine başvurarak işlemlerin sizin adınıza takip edilmesini sağlayabilirsiniz. Vize başvuru formunu Ankara Büyükelçiliğinden ya da İstanbul ve İzmir’deki fahri konsolosluklarından alabilirsiniz. Seyahat amacınıza uygun evraklar ve kişisel bilgilerinizi doğrulayan belgeler ile vize başvuruları yapılmaktadır. Tüm evrakların okunaklı ve eksiksiz bir şekilde sunulması vize başvurularınızın sorunsuz bir şekilde sonuçlanmasını sağlayacaktır. Vize başvuru evrakları arasında vize talep dilekçesi olması gereklidir. Bu dilekçede seyahat sebebine bağlı olarak gerekçelerin anlatıldığı bir dilekçe olmalıdır.

 

 -Eğer vize başvurusunda bulunacak kişi çalışan ise çalıştığı kurum yetkilisi tarafından Büyükelçiliğe hitaben İngilizce olarak antetli kağıt üzerine dilekçe yazılmalıdır. Dilekçede başvuru sahibinin görevi, maaş bilgisi, seyahatin kim tarafından finanse edildiği, izin olduğu seyahat tarihleri ve geri döneceğini taahhüt eden bilgiler olmalıdır. Ayrıca imzalı ve kaşeli olarak teslim edilmelidir.

 

 - Başvuru sahibi şirket sahibi ise şirketine ait antetli kağıt üzerinde seyahat amacı, planı ve şirket pozisyonu yer almalıdır.

 

 - Başvuru sahibi çalışmıyor ise seyahat masraflarını birinci dereceden sponsor ve akrabası olması önemlidir. Sponsor olan kişinin mesleki ve mali durumunu belgeleyen evraklara da ihtiyaç duyulacaktır.

Benin Ülkesi

 

            Bir Afrika ülkesi olan Benin, 1960 yılında tam bağımsızlık elde etmiştir. Başkenti Porto- Novo olmakta ve ülkede kabile dilleri konuşulsa da resmi dili Fransızca olmaktadır. Ankara’da Benin Cumhuriyeti Büyükelçiliği olarak temsil edilmektedir. Çankaya’da yer alan Benin konsolosluğu, Pazartesi- Cuma arasında saat 09.00 ile 17.00 arasında çalışmaktadır. Vize işlemleri için hafta içi saat 09.00 ile 12.00 arasında başvuruları kabul ediyor. Yeni yıl, Vaudoun günü, paskalya, emek ve dayanışma günü, ascension, whit Monday, Ramazan, Kurtuluş günü, dini bayramlar, kurban, Noel, Yılbaşı günlerinde resmi tatiller olmaktadır. Ankara dışında İzmir ve İstanbul illerinde de Fahri Konsolosluklar bulunmaktadır.