Haberler
İngiltere altın vizeyi askıya alıyor
Vizesiz Avrupa için kritik adım!
Nerelerdeyiz
Ankara
istanbul
Bursa
izmir
0850 495 04 60   |   Ücretsiz Çağrı Merkezi
Dolar Alış: 6.0383     Dolar Satış: 6.0625
      |      
Euro Alış: 6.7322     Euro Satış: 6.7591
Diğer Ülkeler


Çad Vizesi Çad Vizesi için Gerekli Bağlantılar
Çad Vizesi
Çad Vizesi

Çad vizesi, Çad vize başvurusu, Çad vize randevu işlemleri hakkında bilgi, gerekli evraklar ve vize başvuru formuna bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Detaylı bilgi ve belgeler için Online Randevu Formunu doldurabilir ya da hemen vize başvuru merkezimizi 0850 495 04 60 arayabilirsiniz.

Çad Vizesi 

 

            Vize başvurularında bulunacak kişilerin İngilizce olarak hazırlanmış vize başvuru formunu eksiksiz ve okunaklı olarak teslim etmeleri gereklidir. Büyükelçiliğe yapacağınız başvurularda seyahatinizin şartlarını ve amacını İngilizce olarak ifade ettiğiniz Çad vize talep dilekçesinin de olması gereklidir. Başvuran iş veren olduğunda imzalı, kaşeli antetli kağıda seyahatin amacı ve planı yazılmalıdır. Başvuru yapan çalışan ise çalıştığı kurumda bu bilgiler içeren dilekçesini Çad konsolosluğu merkezlerine sunmalıdır.

 

            Vize ücreti vize dosyanın teslim edilmesinin ardından vize harcı gişesine dolar olarak yapılmalıdır. Konsolosluk vize randevu sistemi ile çalışmıyor. Vize başvurularında seyahatin amacını kanıtlayan belgelerin yanında konaklamaya ait rezervasyon bilgileri de gereklidir. Çad seyahatleriniz öncesinde bölgedeki salgın hastalıklara karşı koruyucu aşıları yaptırmaları önemlidir. Vize başvurusu sahipleri vize işlemlerinde uluslararası aşı sertifikasının kopyasını beyan etmelidir. Başvuru yaparken resmi tatil günlerini göz önünde bulundurmanız da vize sürecinde yaşanacak aksamaların önüne geçecektir. Seyahat planınızdan bir ay önce vize başvuruları yaparak çok daha sorunsuz bir süreç elde edebilirsiniz.

 

Çad Ülkesi

 

            Nüfusunun yüzde 60’ı Müslüman olan Çad, Orta Afrika Devletidir. 1960 yılında bağımsızlığını ilan eden ülke, zengin doğal kaynakları bulunsa da savaş nedeni ile henüz işletilmemektedir. Çad seyahati planlayan Türk vatandaşları ise Ankara Çad Büyükelçiliği üzerinden Çad vizesi başvurusu yapmalıdır. Başvurular Çad Devletinin vize rejim yönetmeliğine tabi olarak incelenmektedir. 2014 yılında Çad ile yapılan anlaşmada pasaport hamillerine Çad için vize muafiyeti sağlanmıştır. Konsolosluk, büyükelçilik ve fahri konsolosluklar ise Türkiye dış temsilcisi olarak görevlerini yürütmektedir.