Haberler
İngiltere altın vizeyi askıya alıyor
Vizesiz Avrupa için kritik adım!
Nerelerdeyiz
Ankara
istanbul
Bursa
izmir
0850 495 04 60   |   Ücretsiz Çağrı Merkezi
Dolar Alış: 6.0421     Dolar Satış: 6.0663
      |      
Euro Alış: 6.7501     Euro Satış: 6.7772
Diğer Ülkeler


Çek Cum. Vizesi Çek Cum. Vizesi için Gerekli Bağlantılar
Çek Cum. Vizesi
Çek Cum. Vizesi

Çek Cumhuriyeti vizesi, Çek Cumhuriyeti vize başvurusu, Çek Cumhuriyeti vize randevu işlemleri hakkında bilgi, gerekli evraklar ve vize başvuru formuna bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Detaylı bilgi ve belgeler için Online Randevu Formunu doldurabilir ya da hemen vize başvuru hattımızı 0850 495 04 60 arayabilirsiniz.

Önemli Not: Mesai saatleri dışında Online Randevu Formu aracılığı ile vize başvurunuz için Randevu alabilirsiniz.

Çek Cumhuriyeti Vizesi

 

            Vize başvurusu yaparken talep edilen vize tipine göre öncelikle başvuru formu doldurulur. Başvuru formu ülkeye gitmek isteyen herkes tarafından şahsi olarak doldurmalıdır. Kişilerin gidiş amacına ya da kişisel durumlarına göre istenen belgeler birbirinden farklılık gösterebilir. Kişiler meslek ve iş durumuna uygun olan çalışma ya da emeklilik evraklarını dosyaya eklemek durumundadır. Bunlar haricinde vize için güncel pasaport, biyometrik (Schengen vize ölçüsüne uygun) 2 adet fotoğraf, başvuru formu, uçak ve konaklama rezervasyon bilgileri, nüfus kayıt örneği, kimlik fotokopisi, sgk çalışma dökümü ve işverenler için şirket kuruluş bilgileri gibi evraklar istenmektedir. Bu evrakların güncel olması ve konsolosluk tarafından istenen bilgileri içermesi yeterli olacaktır.

 

 Çek Cumhuriyeti Vizesi Nasıl Alınır?

 

            Başvurular yapılmadan önce ülkeye gidiş zamanı ve gidiş amacı net olarak belirtilmeli ve bu gruptaki Çek Cumhuriyeti vizesi için başvuru yapılmalıdır. Ülkeye 90 günden az yapılacak ziyaretler için Schengen vizesi yeterli olmakla beraber başvuruda Schengen’in tipi de belirtilmelidir. Aile akraba ziyaretleri için, turistik gezi için ya da iş seyahati için (ticari) Schengen başvuruları yapılabilmektedir. Genel olarak kısa süreli ziyaretler için kullanılan bu vizelerin yanı sıra çalışma izni, üniversite ya da oturma izni alabilmeye yönelik kullanılan vizeler ise D tipi (uzun süreli) vizeler olmaktadır. Ülkemizden Çek Cumhuriyet’ine gitmek için talep edilen Çek Cumhuriyeti vizesi genellikle kısa süreli olmaktadır.

 

Çek Cumhuriyeti

 

 Çek Cumhuriyeti ülkemizden vize ile giriş şartına tabi olan ülkelerden birisidir. Bu ülkeye girebilmek için daha önce Schengen vizesi alınması ise yeni ziyaret için gerekli evraklar ile birlikte vize başvurusunda bulunulmalıdır. Son 5 yıl içinde Schengen vizesi alınmış ve vize bilgi sisteminde parmak izi kaydı yapılmış ise konsolosluk ya da anlaşmalı vize başvuru merkezlerine gelmeden online başvuru yapılabilmektedir.