Haberler
İngiltere altın vizeyi askıya alıyor
Vizesiz Avrupa için kritik adım!
Nerelerdeyiz
Ankara
istanbul
Bursa
izmir
0850 495 04 60   |   Ücretsiz Çağrı Merkezi
Dolar Alış: 6.0383     Dolar Satış: 6.0625
      |      
Euro Alış: 6.7322     Euro Satış: 6.7591
Diğer Ülkeler


Cezayir Vizesi Cezayir Vizesi için Gerekli Bağlantılar
Cezayir Vizesi
Cezayir Vizesi

Cezayir vizesi, Cezayir vize başvurusu, Cezayir vize randevu işlemleri hakkında bilgi, gerekli evraklar ve vize başvuru formuna bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Detaylı bilgi ve belgeler için Online Randevu Formunu doldurabilir ya da hemen vize başvuru merkezimizi 0850 495 04 60 arayabilirsiniz.

Cezayir Vizesi

             Afrika kıtasında yer alan ülkelerden birisi olan Cezayir ülkemiz vatandaşlarından vize talebinde bulunmaktadır. Bazı Asya ve Afrika ülkeleri gibi kapıda vize uygulaması bulunmayan Cezayir, ülkeye girmeden önce tüm vatandaşlardan, konsolosluklardan alınan Cezayir vizesi istemektedir. Cezayir vizesi almak için pasaportlu bir vatandaş olmak yeterlidir. Aracı kurumlar vasıtası ile ya da direkt şahsi olarak yapılan vize başvuruları kısa süre içinde değerlendirilerek kişilere onay ya da ret verilmektedir. Vizelerin onaylanıp onaylanmaması, vize türüne göre talep edilen evrakların doğru olması, güncel olması ya da eksiksiz olması ile ilgili olup aynı zamanda kişilerin seyahat amaçlarını açıkça belirtmeleri ve seyahat sonrası ülkeye dönüş yapacaklarına dair evrakların da dosyada bulunmasına bağlıdır.

 

 Cezayir Vizesi Türleri

 

            Cezayir’e giriş için verilen 3 tür vize vardır. Bunlardan ilki olan turist vizesi ülkeye yapılacak kısa süreli turistik geziler için verilmektedir. Eğer bir tur firması ile gidilecek ise tur firmasından alınan rezervasyon ya da satın alma bilgileri bu vize türünün alınmasında yardımcı olmaktadır. 2. Tür vize olan ticari vize ise iş seyahatleri, toplantılar, seminerler ve fuarlar için Cezayir’e gidişlerde geçerli olmaktadır. Bu tür vizenin alınabilmesi için Cezayir’den yapılacak çağrı mektubu, resmi davetiye ya da katılım sağlanacak seminer ile ilgili bilgilerin verilmesi vizenin hızlı alınabilmesi açısından önemlidir. 3. Vize türü Çalışma izni vizesidir.

 

            Bu tür vizelerin alınması hem Cezayir’de uzun süre konaklama yapılabilmesi hem de ticari faaliyette bulunulabilmesi açısından gereklidir. Dolayısı ile çalışma izni vizesi alabilmek için diğer vizelere göre daha detaylı evraklar istenmekte ve incelenme süresi de nispeten daha uzun olmaktadır. Bunun haricinde aile ve akraba ziyareti için talep edilen Cezayir vizesi de kısa süreli vizeler kategorisine girmektedir. Bununla birlikte Cezayir tarafından uygulanan vize şartı yalnızca umumi (bordo) pasaport sahibi olan vatandaşlar için geçerlidir. Diplomat, hizmet ve resmi pasaport sahibi olan kişiler maksimum 90 gün olmak kaydı ile ülkeye vizesiz bir şekilde giriş çıkış yapabilmektedir.