Haberler
İngiltere altın vizeyi askıya alıyor
Vizesiz Avrupa için kritik adım!
Nerelerdeyiz
Ankara
istanbul
Bursa
izmir
0850 495 04 60   |   Ücretsiz Çağrı Merkezi
Dolar Alış: 6.0383     Dolar Satış: 6.0625
      |      
Euro Alış: 6.7322     Euro Satış: 6.7591
Diğer Ülkeler


Cibuti Vizesi Cibuti Vizesi için Gerekli Bağlantılar
Cibuti Vizesi
Cibuti Vizesi

Cibuti vizesi, Cibuti vize başvurusu, Cibuti vize randevu işlemleri hakkında bilgi, gerekli evraklar ve vize başvuru formuna bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Detaylı bilgi ve belgeler için Online Randevu Formunu doldurabilir ya da hemen vize başvuru merkezimizi 0850 495 04 60 arayabilirsiniz.

Cibuti Vizesi 

 

             Bu ülkeye yapılacak ziyaretlerde alınması gereken cibuti vizesi için ilk koşul Sarı Humma olarak adlandırılan ve Afrika ülkelerinde yaygın biçimde görülen hastalığın aşısını olmaktır. Bu aşıyla beraber sıtma, tetanos ve hepatit aşılarını yaptırmak gerekmektedir. Aşılar yapıldıktan sonra buna ait belgeler vize dosyasına eklenecektir. Ayrıca geniş kapsamlı bir sağlık sigortası ile birlikte çalışma ve gelir belgeleri, vize için doldurulması gereken vize başvuru formu ve dilekçesi de mutlaka hazırlanmalıdır.

 

  Cibuti Vizesi İçin Gerekli Pasaportun Nitelikleri

 

             Seyahatlerde kullanılacak olan pasaportların geçerlilik süreleri bu seyahatin sorunsuz şekilde yapılması için önemlidir. Vize başvurusunda kullanılacak pasaportun geçerlilik süresinin 6 ay ve daha fazla olması önerilmektedir. Ayrıca eski, yıpranmış, sayfaları kopmuş pasaportlar, başvurularda sorun teşkil etmektedir. Pasaportta kullanılan fotoğrafın, kişiyi tanımaya yardımcı olan, yeni bir fotoğraf olmasına dikkat edilmektedir.

 

Cibuti 

 

             Cibuti Doğu Afrika'da yer alan bir ülkedir. Bu ülke, diplomatik pasaport, hizmet ve özel pasaport sahibi olan vatandaşlarımız için üç aylık vize muafiyeti sunmaktadır. Fakat umuma mahsus pasaport sahipleri cibuti vizesi almak durumundadır. Bu vize için yapılan başvurularda, birtakım belgelerin ve sağlık koşullarının yerine getirilmesi gerekmektedir.