Haberler
İngiltere altın vizeyi askıya alıyor
Vizesiz Avrupa için kritik adım!
Nerelerdeyiz
Ankara
istanbul
Bursa
izmir
0850 495 04 60   |   Ücretsiz Çağrı Merkezi
Dolar Alış: 6.0421     Dolar Satış: 6.0663
      |      
Euro Alış: 6.7501     Euro Satış: 6.7772
Diğer Ülkeler


Danimarka Vizesi Danimarka Vizesi için Gerekli Bağlantılar
Danimarka Vizesi
Danimarka Vizesi

Danimarka vizesi, Danimarka vize başvurusu, Danimarka vize randevu işlemleri hakkında bilgi, gerekli evraklar ve vize başvuru formuna bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Detaylı bilgi ve belgeler için Online Randevu Formunu doldurabilir ya da hemen vize başvuru hattımızı 0850 495 04 60 arayabilirsiniz.

Önemli Not: Mesai saatleri dışında Online Randevu Formu aracılığı ile vize başvurunuz için Randevu alabilirsiniz.

Danimarka Vizesi 

      Danimarka vizesi bu ülkeye seyahat etmek isteyen herkes tarafından alınması gereken zorunlu bir belgedir. Bu nedenle de bireylerden istenen her türlü evrak ve belge üzerinde tek tek durulmalı ve eksiksiz olarak tedariği sağlanmalıdır. Kaldı ki söz konusu işlemler de zaten uzun sürmekte ve bir de eksik evrak kaygısı konunun içine dahil edildiği zaman çok daha geniş zamanları da alabilmektedir. Bu nedenle de muhtemel zaman kayıplarının önüne geçilebilinmesi için her şartın yerine getirilmesi fazlasıyla önemlidir.

     Danimarka vize evrakları konusunda hassasiyet gösterilmesi gereken bir diğer konu da şüphesiz ki pasaport durumudur. O halde bordo pasaportların yıpranmamış olması, son 10 yıl içerisinde çıkarılmış olması ve son seyahat bitiş tarihinden itibaren en az daha 3 aylık süresi olmasına dikkat edilmelidir.

     Bir de konunun Danimarka sınır kapısı protokol kısmı vardır ki, genelde sorun çıkarmamakla birlikte pasaportun durumu burada da önemli bir rol oynamaktadır. O da şu şekildedir: Kişi ya da kişiler pasaportları eski dahi olsa da bazı durumlarda, yine de vize alabilmektedirler. Ancak Danimarka’ya giriş sırasında tekrar kontrol sağlayacak olan sınır görevlileri bireylerin pasaportlarının durumunu gördüklerinde ve uygunsuz olduğuna karar verdiğinde planlanan ziyaretin gerçekleştirilememe ihtimali artacaktır.  

   

Danimarka Vizesi Nasıl Alınır?

 

      Danimarka vizesi de aynı diğer ülke vizeleri gibi zorunlu bir süreç içermekte ve tüm şartlar yerine getirilebildiği takdirde bireylere verilebilinmektedir. Ancak bu sürecin başlamasından hemen önce VFS Global gibi bizlerden de randevu ve dolayısıyla yardım almak durumundasınız. Çünkü başvuru süreci ile birlikte başlayan aşamalar bireyleri yorabilmekte ve hakkında bilgi sahibi olunmayan konular nedeni ile de Danimarka vizesi alımlarında sorun yaşanabilmektedir.

     Bir başka açıdan ise zaten Danimarka Konsolosluğu kısa süreli vizelerde doğrudan başvuru olanağı tanımamaktadır. Üstelik sadece uzun süreli ve diğer amaçlı vizelerde bireylere bu şansı tanımaktadır. O halde vize başvurusunda bulunmaya niyetlenen tüm kişi ya da kişilerin zaten bizler gibi vize merkezlerine ihtiyacı olduğu gerçeği de kolaylıkla ortaya çıkabilmektedir.

     Son olarak da Danimarka vizesi hakkındaki nihai kararın Türkiye’deki tek yetkili merci olan Danimarka Konsolosluğu’nca verildiği bilinmelidir.

 

Danimarka

       Danimarka Devleti seyahatleri için kişiler öncelikle Schengen vizesi için başvurmaları gerekmektedir. Çünkü Danimarka Schengen üye devletleri arasında yer almaktadır. Bu sebeple Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Danimarka ülkesine seyahat edebilmeleri için seyahatleri öncesinde mutlaka ilgili makamlardan Danimarka vizesi yani Schengen vizesi almaları gerekmektedir. Müracaatlar duruma göre şahsen konsolosluk tarafından kabul edilmez. Bu durumda vize başvurusu müracaatları konsolosluğun diplomatik olarak yetki verdiği vize merkezlerine ve diğer temsilciliklere yapılabilir. Schengen vizesi için ayrıca turizm acenteleri de yetkileri durumunda bireysel olarak başvuru yapabilmektedir.

 

 Danimarka Vize İşlemlerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

            Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olup Hususi, Hizmet ve Diplomatik Pasaport sahipleri Danimarka’ya seyahat düzenlediklerinde seyahatleri 180 gün içinde toplamda 90 günü aşmayacak ise Danimarka vizesinden muaf tutulmaktadır. Bu durumda olan kişiler ayrıca vize başvurusu yapmaları gerekmez.

 

            Danimarka Büyükelçiliği ve Danimarka Konsolosluğu, Danimarka vize işlemleri için başvuruları şahsen kabul etmemektedir. Bu nedenle gerekli başvurular öncelikli olarak Danimarka Konsolosluğu’nun diplomatik yetki verdiği Vize Başvuru Merkezlerine yani VAC kurumlarına gitmek gerekir.

 

            Danimarka vize başvuru işlemleri yapılırken Danimarka Konsolosluğu özellikle başvuru yapan kişilerden yurda giriş ve çıkış belgesi talep eder. Bu belge e-devlet üzerinden ya da emniyet müdürlüklerinden alınarak istenilen birime elden teslim edilmelidir. Bu belge, vizenin olumlu sonuç alması açısından oldukça önemlidir. Bu nedenle, belgenin vize evrakları arasında bulunması şarttır. Eğer başvuru yapan kişinin giriş ve çıkış durumu yoksa, belge üzerinden yoktur ibaresi yazılı olarak birimlere teslim edilmelidir.

 Danimarka Vizesi Başvuru Süreci

Danimarka Konsolosluğu’na yapılan tüm vize başvurularında kişiler özellikle planlanan seyahatin dönüş tarihi göre pasaportlarının geçerlilik süresini hesaplamalıdır. Pasaportlar en az 3 ay daha geçerliliğe sahip olmalıdır. Ayrıca, pasaportta en az 2 boş sayfanın olmalı ve vize bu boş sayfalara işlenebilir durumda olmalıdır. Bu durumunda aksinde bir durum söz konusu olursa vize işlem süreci uzayabilir hatta vize başvurusu ret cevabı alabilir.

Vize başvurularının seyahat planına uygun olması açısından seyahatten ortalama 3 ay kadar önce vize başvurusunun yapılması gerekmektedir. Başvuru sırasında mutlaka Türkiye ile İspanya ülkelerinin resmi tatillerine ve iş günlerine de dikkat edilmelidir. Aksi halde iş günü içerisinde yapılmayan başvurular vizenin alınma sürecinin uzamasına neden olacaktır.
 

Danimarka