Haberler
İngiltere altın vizeyi askıya alıyor
Vizesiz Avrupa için kritik adım!
Nerelerdeyiz
Ankara
istanbul
Bursa
izmir
0850 495 04 60   |   Ücretsiz Çağrı Merkezi
Dolar Alış: 6.0383     Dolar Satış: 6.0625
      |      
Euro Alış: 6.7322     Euro Satış: 6.7591
Diğer Ülkeler


Doğu Timor Vizesi Doğu Timor Vizesi için Gerekli Bağlantılar
Doğu Timor Vizesi
Doğu Timor Vizesi

Doğu Timur vizesi, Doğu Timur vize başvurusu, Doğu Timur vize randevu işlemleri hakkında bilgi, gerekli evraklar ve vize başvuru formuna bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Detaylı bilgi ve belgeler için Online Randevu Formunu doldurabilir ya da hemen vize başvuru merkezimizi 0850 495 04 60 arayabilirsiniz.

Doğu Timor Vizesi 

 

            Doğur Timor vizesi için öncelikle Doğu Timor vizesi verecek olan yetkili vize merkezini bulup telefon görüşmesi yaparak randevu almanız gerekmektedir. Böylelikle vize işlemleriniz daha kolay bir hal alacaktır.

 

            Sonraki süreçte ise görüşmelere gidip sizden talep edilen belgeleri ibraz etmeniz gerekmektedir. İstenen evrakların ibrazının sonrasında ise inceleme süreci başlatılacaktır. Başlatılan bu süreçte herhangi bir sorunla karşı karşıya kalınmaması adına belgelerin doğru ve eksiksiz olması büyük önem taşımaktadır. Böylelikle sorun yaşamadan onay alabilmeniz mümkün hale gelmektedir. Vize başvurusunun onay almasına karar verilen kişilere mail ve ya telefon ile dönüş yapılacaktır.

 

 Doğu Timor Vizesi İçin Gerekli Evraklar

 

            Doğu Timor vizesi başvuruları için gerekli evraklar, kişinin seyahate çıkma maksadına göre değişiklik gösterir. Ticari vize ile turistik vize almak isteyenlere aynı vizeler verilmemektedir. Bununla birlikte tüm Doğu Timor vizesi türleri için ortak olan evrakların varlığı söz konusudur.

 

            Ortak nitelik barındıran evraklar her meslekten ve her yaş gurubundan kişilerin bir araya getirme zorunluluğu olan evraklardan oluşmaktadır. Bu belgeler arasında en önemli olanı ise pasaporttur. Vize başvurusu için 10 yıldan kısa süreli, seyahat sonrasında ise en az 6 ay kadar kullanılabilir halde olan pasaportların tercih edilmesi önemlidir.

 

            Pasaport'un eksiğinin ve yırtığının olmaması önemlidir. Yani tüm yapraklarının mevcut olması gerekliliği söz konusudur. Yapılacak olan seyahatin pasaporta işlenebilir olması için en az 2 boş yaprağının olması gereklidir.

 

            Pasaport ile birlikte ayrıca seyahat rezervasyon evrakları, 2 adet biometrik fotoğraf, banka hesap dokümanı, pasaport fotokopisi, vize ücreti ödendi dekontu ve kimlik fotokopisi gerekliliği söz konusudur.