Haberler
İngiltere altın vizeyi askıya alıyor
Vizesiz Avrupa için kritik adım!
Nerelerdeyiz
Ankara
istanbul
Bursa
izmir
0850 495 04 60   |   Ücretsiz Çağrı Merkezi
Dolar Alış: 6.0383     Dolar Satış: 6.0625
      |      
Euro Alış: 6.7322     Euro Satış: 6.7591
Diğer Ülkeler


Dominik Cumhuriyeti Vizesi Dominik Cumhuriyeti Vizesi için Gerekli Bağlantılar
Dominik Cumhuriyeti Vizesi
Dominik Cumhuriyeti Vizesi

Dominik Cumhuriyeti vizesi, Dominik Cumhuriyeti vize başvurusu, Dominik Cumhuriyeti vize randevu işlemleri hakkında bilgi, gerekli evraklar ve vize başvuru formuna bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Detaylı bilgi ve belgeler için Online Randevu Formunu doldurabilir ya da hemen vize başvuru merkezimizi 0850 495 04 60 arayabilirsiniz.

 Dominik Cumhuriyeti Vizesi

 

            Umuma mahsus pasaport sahipleri için havalimanında sunulan vize imkanı ile ülkeye rahat bir şekilde turistlik amaçla girilebilir. Verilen bu turist kartı ile 30 günlük konaklama hakkınız olacaktır. Dominik cumhuriyetine başka ülkeler üzerinden geçecekler ise dikkat etmelidir. Transit vize talep edilebilir. Doğrudan Dominik havaalanlarına inecekler ise doğrudan havalimanında giriş kartları ile girebiliyorlar. Girerken 10 dolar, çıkışta ise 20 dolar ödüyorsunuz. Bu şekilde turistik olarak ülkeyi ziyaret edebiliyorsunuz. Havaalanlarının yanında limanlarda da bu işlemler yapılmaktadır. Vize taleplerinde ise Dominik Cumhuriyeti konsolosluğu merkezine müracaat etmeniz önemlidir.

 

            Ülkemiz ve Dominik cumhuriyetinin resmi tatil günlerinde konsolosluk açık olmayacaktır. Bu nedenle vize başvurularınızı seyahat planlarınızdan önce yapmak, seyahat planlarının akmamasını sağlayacaktır. Türk vatandaşları için Dominik ülkesine yapılan yatırımlar sonrasında Dominik vatandaşlığı alma hakkı da elde edebiliyor. Adli sicilinizin temiz olması, sağlık konusunda özenli olmak, İngilizce bilmek, yasal olarak reşit olmak gereklidir. Tüm gerekli evrakları tamamladığınızda 4 ile 6 ay arasında Dominik vatandaşlığı alabilirsiniz. İşlemler göç bürosundaki yoğunluğa göre değişebilir. Belirli oranlarda yatırım yaparak ta Dominik vatandaşlığı alma hakkı elde edebilirsiniz.

Dominik Cumhuriyeti Ülkesi

 

            Karayip Adalarında yer alan Dominik Cumhuriyeti, pek çok ülkenin deniz sınırında yer alıyor. Avrupalılar Amerika kıtası içerisinde ilk bu alanda yerleşmiştir. Uzun yıllar sömürge altında olan ülke bağımsızlığını ilan ederek cumhuriyete kavuşmuştur. Ülkeye giriş için Dominik vizesi almak istediğiniz ülkeye varışta havalimanından alınabilir. Havalimanında aldığınız ve vize yerine geçen 30 güne kadar ikamete izin veren turist kartı alarak ülkeye giriş hakkı elde edebiliyorsunuz. 10 ABD doları bu belge için ödeme yapılmaktadır. Ülkeden çıkışta ise turistler için geçerli olan çıkış vergisi adı altında 20 ABD doları ödemesi yapılmaktadır.