Haberler
İngiltere altın vizeyi askıya alıyor
Vizesiz Avrupa için kritik adım!
Nerelerdeyiz
Ankara
istanbul
Bursa
izmir
0850 495 04 60   |   Ücretsiz Çağrı Merkezi
Dolar Alış: 6.0383     Dolar Satış: 6.0625
      |      
Euro Alış: 6.7322     Euro Satış: 6.7591
Diğer Ülkeler


Dubai Vizesi Dubai Vizesi için Gerekli Bağlantılar
Dubai Vizesi
Dubai Vizesi

Dubai vizesi, Dubai vize başvurusu, Dubai vize randevu işlemleri hakkında bilgi, gerekli evraklar ve vize başvuru formuna bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Detaylı bilgi ve belgeler için Online Randevu Formunu doldurabilir ya da hemen vize başvuru hattımızı 0850 495 04 60 arayabilirsiniz.

Önemli Not: Mesai saatleri dışında Online Randevu Formu aracılığı ile vize başvurunuz için Randevu alabilirsiniz.

Dubai Vizesi

 

Dubai vizesi alabilmek ve Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ana fikirli bir seyahat gerçekleştirmek için öncelikle bireylerin Umuma Mahsus Pasaport hamili olmaları gerekmektedir. Bu pasaporta sahip olanların ise seyahatlerine henüz uzun bir zaman varken başvuru yapmaları son derece önemlidir. Ancak Hizmet, Hususi ya da Diplomatik Pasaport sahipleri bu konudan muaf tutulmakta ve 180 günlük süreçlerde 90 günü geçmemek kaydı ile ülkeye giriş yapabilmektedirler.

Dubai vizesi verme konusunda tek yetkili merci ise Dubai Konsolosluğu Göçmenlik Bürosu’dur. Bu nedenle de önce VFS Global gibi aracı firmalara yani bizlere ihtiyaç duyulmaktadır. Çünkü kişi ya da kişileri Dubai vizesi öncesi bekleyen bir dizi prosedür ve evrak toplama işlemi bulunmaktadır. Söz konusu aşamalarda ise bireysel olarak ilerlemek hem zaman kaybına hem de gereksiz maddi harcamalara neden olabilmektedir.

Bir başka açıdan Dubai vizesi online sınıflı bir vize türüdür. Bu yüzden de tüm işlemler sanal platformlar üzerinden gerçekleştirilebilinmekte ve sonrasında Dubai Konsolosluğu Göçmenlik Bürosu’na başvuru yapılabilinmektedir.

 

Dubai Vizesi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

 

Dubai vizesi hususunda bazı yabancı uyruklu bireyler Türkiye’de geçerli bir oturum iznine sahip olsalar dahi başvuru yapamamaktadırlar. Bu düzenlemenin asıl sahibi olan Dubai ise söz konusu ülke vatandaşları için kesin bir hüküm vermiş ve ülkeye girişlerini “yasaklı ülke” statüsünde değerlendirmeye almıştır. Burada bahsedilen ülkeler ise Afganistan, Filistin, İsrail ve Suriye’dir. Bu dört ülke haricinde kalan Orta doğu ülkesi vatandaşları ise kolaylıkla Dubai vizesi için başvuru yapabilmektedirler.

Dubai için yapılan başvurular, vize türüne göre değişiklik göstermekte ve Dubai Konsolosluğu Göçmen Bürosu da standart olarak belirlediği bu evraklara bazı yeni evraklar da ekleyebilmektedirler. Ayrıca başvurular için de Birleşik Arap Emirlikleri Konsoloslukları çalışmalarını sürdürmektedirler.

Başvuru öncesi de vize almak isteyen her bireyin geçerlilik süresi devam eden bir pasaporta sahip olması gerekmekte ve bu pasaporta sahip olmayanlar da en kısa sürede ikameti bulunan semt ya da ilçenin emniyet müdürlüğüne başvuru yapmalıdırlar. Çünkü pasaportsuz Dubai vizesi başvuruları kabul edilmeyecektir. Tüm aşamalar halledildiğinde ise Dubai Konsolosluğu Göçmenlik Bürosu başvuruları 72 saat içerisinde değerlendirecek ve sonuçlandıracaktır.

 

Dubai Vize İşlemleri
 

            Dubai Emirliği’ne seyahat edecek kişiler Dubai Konsolosluğu vize birimlerine gelerek gerekli prosedürler ile beraber vize başvuru işlemlerini yapmaları gerekmektedir. Vize başvuruları online olarak daha hızlı şekilde yapılmaktadır. Online Dubai vize başvuruları yaklaşık olarak başvurudan itibaren 72 saat içinde neticeye ulaşmaktadır. Başvuru işlemleri sırasında mutlaka konsolosluğun tatil günlerine de dikkat edilmelidir. Çünkü, Cuma ve Cumartesi günleri Dubai Konsolosluğu’nun tatil günleridir. Bu günlerde başvurular kabul edilmez. Ayrıca, bunların dışında Türkiye ile Dubai için geçerli diğer resmi tatilleri de dikkate almak gerekir. Çünkü, bu süreler boyunca başvuru yapılmadığı için vize alma ve sonuçlanma durumları uzayabilir.Dubai Vize Süreleri

            

Dubai vizesi için başvuran kişiler gerekli onayı aldıktan sonra vize süreleri 58 gün olarak belirlenir. Bu süreçte başvuru sahibi kişiler Dubai’de toplamda 29 gün konaklama hakkı elde etmiş olurlar. Dubai Konsolosluğu vize birimlerine yapılan vize başvurusunda vize türü belirlenmeli ve bu duruma göre gerekli evraklar hazırlanmalıdır. Bu şekilde hazırlanan vize başvuruları hem daha hızlı onaylanır hem de süreç daha sağlıklı gelişir. Dubai vizelerinde süreler kişinin ülkeye gidiş amacına uygun olarak verilmektedir. Genellikle 90 ve 30 günlük kalış konaklama vizeleri verilirken, uzun dönem ve çok girişli ya da tek girişli Dubai vizeleri de bulunmaktadır. Gidiş amacına ve süreye göre vize başvurusu uygun prosedürlerde yapılmalıdır.Dubai Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?
 

            Birleşik Arap Emirlikleri için Dubai Konsolosluğu vize işlemleri başvuruları doğrudan ve şahsen konsolosluk tarafından kabul etmemektedir. Bu nedenle, Dubai Emirliği’ne seyahat edecek olan tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Dubai vize başvurularını kesinlikle, konsolosluğa bağlı ve konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş Vize Başvuru Merkezleri ile anlaşmalı turizm seyahat acentaları aracılığıyla yapmaları gerekmektedir. Tüm turizm acenteleri bu süreçte vizenin her aşamasını takip etmek zorundadır. 

            Dubai Konsolosluğu vize başvuru işlemleri ayrıca online olarak web site üzerinden de yapılmaktadır. Dubai Konsolosluğu'na ait web siteye giriş yaparak hem vize başvuru formunu burada bulabilir hem de gerekli evrakları online olarak web siteye yükleyebilirsiniz. Bu süreç online olarak yapıldığı için daha hızlı sonuç veren süreçlerden birisidir. Sistem üzerinden vize onayının alınması için öncelikle her türlü evrak eksiksiz ve doğru şekilde sisteme yüklenmiş olmalıdır. Daha sonra e-mail ve cep telefonu numaraları da sistem üzerinden güncel hale getirilerek, kısa sürede vize onayının gelmesi beklenebilir. Dubai Vize Onay ve Reddi

 

            Dubai Konsolosluğu ve tüm vize işlemleri için öncelikle vize başvuru formunu doldurmanız gerekir. Form üzerinde seyahat edecek kişinin tüm bilgileri tek tek istenmektedir. Bu nedenle, bilgiler verilirken mutlaka verilen bilgilerin güncel olmasına dikkat edilmelidir. Aksi halde konsolosluk herhangi bir ek evrak istemeden doğrudan vize başvurusunu reddedebilir. Dubai vize işlemleri için gerekli vize başvuru formu konsolosluğun ilgili sayfasında yer almaktadır. Buradan edinilen form gerekli tüm bilgiler doldurularak ilgili birime teslim edilmelidir.  Bilgiler üzerinde herhangi bir eksik ya da tutarsız bilgi görülmesi halinde vize başvurusu kabul edilmeyecektir.

            Dubai Konsolosluğu vize birimine Dubai vizesi için başvuru yapan kişi eğer daha önceki Dubai seyahatinde ülkeyi verilen sürelerden daha geç bir tarihte terk etmişse bu kişiye tekrar vize verilmez. Yani, kişi başvurusunda doğrudan ret cevabı alır. Ayrıca, kişi vize için birden fazla başvuru yapmışsa ve halen geçerli onaylanmış bir Dubai vizesi bulunuyorsa yine kişinin yapacağı Dubai vize başvurusu da ret cevabı alacaktır. Herhangi bir suç unsuruna karışmış olmak ya da devam eden bir davanın tarafı olmak da bazı durumlarda vizenin ret cevabı almasına neden olmaktadır.