Haberler
İngiltere altın vizeyi askıya alıyor
Vizesiz Avrupa için kritik adım!
Nerelerdeyiz
Ankara
istanbul
Bursa
izmir
0850 495 04 60   |   Ücretsiz Çağrı Merkezi
Dolar Alış: 6.0383     Dolar Satış: 6.0625
      |      
Euro Alış: 6.7322     Euro Satış: 6.7591
Diğer Ülkeler


Ekvator Ginesi Vizesi Ekvator Ginesi Vizesi için Gerekli Bağlantılar
Ekvator Ginesi Vizesi
Ekvator Ginesi Vizesi

Ekvator Ginesi vizesi, Ekvator Ginesi vize başvurusu, Ekvator Ginesi vize randevu işlemleri hakkında bilgi, gerekli evraklar ve vize başvuru formuna bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Detaylı bilgi ve belgeler için Online Randevu Formunu doldurabilir ya da hemen vize başvuru merkezimizi 0850 495 04 60 arayabilirsiniz.

 Ekvator Ginesi Vizesi

 

             Afrika’daki ülkelerden biri olan Ekvator Ginesi ülkemiz ile vizeye bağlı seyahat anlaşması yapan ülkelerdendir. Bu sebeple diplomat (siyah) pasaport hariç tüm pasaportlar ile ülkeye giriş yaparken vize istenmektedir. Siyah pasaporta sahip kişiler ise en fazla 90 gün ülkede kalmak koşulu ile ziyaretlerde bulunabilirler.

 

             Diğer pasaportlar ile alınacak vizelerde ise giriş çıkış ve kapsadığı süre yönünden farklılıklar bulunabilir. Ekvator Ginesi vizesi en az 1 ay tek girişli ya da en fazla bir yık çok girişli olarak verilmektedir. Daha uzun süre vize alabilmek önce kısa süreli vizeler ile ülkeye girmek ve daha sonra uzatma sebebine göre Ekvator Ginesi’nde bulunan resmi makamlara başvuru yapmalıdır. Ekvator Ginesi’ne gidebilmek için gerekli vize evraklarının yanı sıra bazı sağlık koşullarının da yerine getirilmesi gerekir.

 

 Ekvator Ginesi Vizesi Almak

 

            Ekvator Ginesi vizesi için sahip olduğunuz pasaportun seyahat tarihinden itibaren en az 1 yıl geçerli olması zorunluluğu vardır. Bu durum vize ve pasaport arasında geçerlilik bakımından sorun olmasını engellemek için şart koşulmaktadır. Bu sebeple vize başvurusunu yapmadan önce güncelliğini yitirmişse ya da boş sayfa kalmamış ise pasaportu yeniletmek gereklidir. Ekvator Ginesi için sunulan sağlık şartları ise şunlardır. Vize talebinde bulunan kişi Aids ya da herhangi bir hepatit türü hastalığı olmadığını ispat etmelidir. Bu hastalıklar elize testi ile saptanabildiğinden belgeye ‘eliza raporu’ ya da ‘eliza testi belgesi’ de denilebilmektedir. Bu belgeye sahip olmayan kişilerin başvurusu kabul aşamasında reddedilmektedir. BBaşka bir sağlık şartı ise başvurudan önce Sarıhumma aşısının yaptırılmasıdır. Kişiler aşı kartı ile bu durumu belgeleyebilirler. Ülkeye girmeden önce vücudun aşıya vereceği reaksiyonları gözlemlemek açısından bu aşıyı vize başvuru aşamasında yani seyahatten birkaç hafta önce yaptırmak gerekir.