Haberler
İngiltere altın vizeyi askıya alıyor
Vizesiz Avrupa için kritik adım!
Nerelerdeyiz
Ankara
istanbul
Bursa
izmir
0850 495 04 60   |   Ücretsiz Çağrı Merkezi
Dolar Alış: 6.0421     Dolar Satış: 6.0663
      |      
Euro Alış: 6.7501     Euro Satış: 6.7772
Diğer Ülkeler


Eritre Vizesi Eritre Vizesi için Gerekli Bağlantılar
Eritre Vizesi
Eritre Vizesi

Eritre vizesi, Eritre vize başvurusu, Eritre vize randevu işlemleri hakkında bilgi, gerekli evraklar ve vize başvuru formuna bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Detaylı bilgi ve belgeler için Online Randevu Formunu doldurabilir ya da hemen vize başvuru merkezimizi 0850 495 04 60 arayabilirsiniz.

 Eritre Vizesi

 

            Ülkemizde Eritre Konsolosluğu yoktur. İşlemler Eritre hükümeti adına yetkilendirilmiş dış temsilcilikler ve büyükelçilikler üzerinden takip edilebilir. Türkiye dışında akredite olan Doha Büyükelçiliği, Türk vatandaşlarının vize taleplerini karşılayan yetkili birimdir. Bu durum başvuruların seyahat tarihinden en az 1 ay önce yapılmasını zorunlu hale getirmiştir. Sıcak bir iklime sahip olan ülkeye gitmek için en ideal dönemler; Mart-Nisan ve Eylül-Ekim aylarıdır.

 

            Vize işlemleri diğer ülkelerde olduğu seyahatin çeşidine uygun olarak sürdürülür. Ülkeye eğitim ya da çalışma amacıyla uzun süreli olarak gitmek isteyenlerin işlemleri 2-3 ay sürebileceği için gerekli tedbirlerin alınması seyahat edecek kişinin sorumluluğundadır. Doha Eritre Konsolosluğu resmi tatil günlerinde vize başvurusu ya da işlemi yapmaz.

 

 Eritre Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

 

            Vize başvurusunda kullanılacak pasaportun geçerlilik süresinin seyahatin bitiş tarihinden sonra en az 6 ay olması zorunludur. Yıpranmış pasaport ile yapılan Eritre vizesi başvurusu, yetkili makam tarafından kabul edilse de ülke sınırından geri çevrilme ihtimali olabileceği unutulmamalıdır. Başvuruya esas pasaportun en az 2 boş vize sayfası bulunmalıdır. Turistik, ticari, çalışma, oturma izni ve vatandaşlık taleplerinde ülkenin her başvuru sahibinden farklı evrak isteme talebi saklı tutulmuştur.

 

            Doha Eritre Konsolosluğu resmi ve milli bayramlarda kapalıdır. Ülkeye seyahat etmeyi düşünen Türk vatandaşlarını ilgilendiren sağlık uyarıları, T.C. Sağlık Bakanlığı Hudut ve Sahiller Genel Müdürlüğü tarafından açıklanır ve düzenli olarak yenilenir. Vize işlemleri her TC vatandaşı için pasaport çeşitliliği gözetmeksizin yapılmalıdır.