Haberler
İngiltere altın vizeyi askıya alıyor
Vizesiz Avrupa için kritik adım!
Nerelerdeyiz
Ankara
istanbul
Bursa
izmir
0850 495 04 60   |   Ücretsiz Çağrı Merkezi
Dolar Alış: 6.0383     Dolar Satış: 6.0625
      |      
Euro Alış: 6.7322     Euro Satış: 6.7591
Diğer Ülkeler


Estonya Vizesi Estonya Vizesi için Gerekli Bağlantılar
Estonya Vizesi
Estonya Vizesi

Estonya vizesi, Estonya vize başvurusu, Estonya vize randevu işlemleri hakkında bilgi, gerekli evraklar ve vize başvuru formuna bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Detaylı bilgi ve belgeler için Online Randevu Formunu doldurabilir ya da hemen vize başvuru hattımızı 0850 495 04 60 arayabilirsiniz.

Önemli Not: Mesai saatleri dışında Online Randevu Formu aracılığı ile vize başvurunuz için Randevu alabilirsiniz.

Estonya Vizesi

Estonya vizesi ile birlikte bu ülke sınırlarını geçmek isteyen herkes öncelikle belli başlı şartları yerine getirmeli ve Estonya Cumhuriyeti tarafından belirlenen tüm evrakları eksiksiz olarak hazırlayabilmelidirler. Ayrıca vize türüne bağlı olarak değişebilen bu evraklar için de her şeyden önce gidiş amacına uygun bir vize başvurusu yapılması gerekmektedir.

Öte yandan bireyler Estonya vizesi için yapacakları başvurularda birkaç farklı yol izleyebilmektedirler. O halde bu konudaki ilk ve asıl yol Estonya Konsolosluğu’na doğrudan başvuru yapmaktır. Ancak öncesinde online randevu almak gerekmektedir. Ayrıca kişi ya da kişiler bu yöntemi seçeceklerse tüm evrakları randevu öncesi hazırlamaya özen göstermelidirler.

Estonya vizesi için bireylerin tercih edebileceği ikinci yol ise ortak vize merkezleridir. Bilindiği üzere Estonya ile Macaristan 8 Nisan 2009 tarihinde bir anlaşmaya varmış ve Estonya vizesi almak isteyenlerin Macaristan Konsolosluğu’na da başvuru yapabileceklerini açıkça beyan edilmiştir. Bu nedenle de günümüzde Estonya vizesi için Macaristan Konsolosluğu da başvuruları kabul etmektedir.

Bu konudaki son yol ise aracı kurumlar ve onların tecrübeleridir. Kaldı ki Estonya vizesi gibi bir konuda bilgi açısından yardım alarak ilerlemek de aslında en doğru tercihlerden bir tanesi olacaktır. O halde VFS Global denginde bir firma olarak bizlerle de bu yola çıkabilir ve vize alımınız sırasında tecrübelerimizden faydalanabilirsiniz.

Estonya Vize işlemleri

Estonya vizesi değerlendirmeleri başvuruyu takip eden 30 gün içerisinde yapılmakta ve bu süreç içerisinde sonuçlandırılmaktadır. Ancak konunun içine resmi tatil günleri dahil değildir. Üstelik konsoloslukların yoğun olduğu zamanlarda da işlemler uzayabilmektedir. O yüzden de Estonya vizesi almak isteyen kişiler bu aksilikleri de göz önüne almalı ve seyahatine henüz uzunca bir zaman varken başvuru yapmalıdırlar.

Son olarak da Estonya vizesi için yapılan başvurunun reddedilmesi durumunda, başvurusu reddedilen her birey reddediliş tarihi itibari ile 30 gün içerisinde başvuru yaptığı kuruma gitmelidir. Ayrıca verilen kararın iptali için başvuru formunu da hazırlamalı ve yazılı bir müracaatta bulunmalıdır. Bu aşamadan sonra ise iptal kararı tekrar incelenebilinmekte ve nihai bir sonuca yine 1 ay gibi bir süre içerisinde varılabilinmektedir. Yalnız bu karar değişikliği için ekstra küçük bir meblağ ödenmesi gerekebilmektedir.

Estonya

 

            Estonya Cumhuriyeti Schengen ülkelerinden birisi olduğu için bu ülkeye yapılacak seyahatlerde özellikle 90 günden daha kısa sürecek olan tüm seyahatler için Estonya Konsolosluğu ve yetkili temsilciliklere vize başvurusunda bulunulmalıdır. Fakat, eğer kişiler 90 günden az bir süre seyahat ve konaklama yapacaksa öncelikle Schengen vizesi için konsolosluklara vize başvurusu yapılmalıdır.

 

            Estonya Konsolosluğu kısa süreli olarak Schengen vizesini seyahat etmek isteyen tüm vatandaşlara sunmaktadır. Bu vize sayesinde Schengen Bölgesi’nde yer alan tüm üye ülkelere de rahatlıkla seyahat edilebilir. Fakat Estonya Konsolosluğu’ndan alınacak olan Schengen vizesi için öncelikle seyahate Estonya ülkesinden başlanmak zorundadır. Bu şart yerine getirildikten sonra Schengen vizesi ile farklı Schengen ülkelerine de giriş yapılabilir.

 

            Estonya Konsolosluğu tarafından verilen Schengen vizesi sayesinde kişiler Umumi pasaportları ile beraber Estonya ülkesine seyahat edebilirler. Türkiye vatandaşı olup Hizmet Pasaportu, Özel Pasaport ve Diplomatik Pasaport sahipleri ise Estonya’ya seyahatlerinde 180 gün boyunca 90 güne kadar olan kısa seyahatler için doğrudan konsolosluğa giderek Estonya Vizesi için gerekli başvuruları yapmak zorundadır.

 

 

 Estonya Vizesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

            Estonya Konsolosluğu’nda vize başvurusu yapacak olan kişiler öncelikle pasaportlarının 10 yıldan eski olmamasına dikkat etmelidir. Ayrıca, pasaportlar seyahat en az 3 ay daha geçerliliğini koruyor olması gerekir. Vize başvurusunda bu iki şart oldukça önemlidir.

 

            Estonya Konsolosluğu’nda vize başvurusu yapacak olan kişiler öncelikle pasaportlarının 10 yıldan eski olmamasına dikkat etmelidir. Ayrıca, pasaportlar seyahat en az 3 ay daha geçerliliğini koruyor olması gerekir. Vize başvurusunda bu iki şart oldukça önemlidir.

 

            Estonya vizesi için başvuruda bulunacak olan kişiler kesinlikle Estonya ve Türkiye resmi tatillerine çok dikkat etmelidir. Ayrıca, vize işlemleri için alınan randevular da vize süresini kapsadığı için randevuya kesinlikle geç kalınmaması gerekir. Reşit olmayan yani 18 yaşından küçük olan kişiler için vize başvuruları kişilerin anne ve baba tarafından yapılabileceği gibi yasal olarak atanmış bir vasi ile de yapılabilir. Bu durumda kişiler mutlaka vasi olduklarını belirtir muvafakatname belgesi göstermelidir.