Haberler
İngiltere altın vizeyi askıya alıyor
Vizesiz Avrupa için kritik adım!
Nerelerdeyiz
Ankara
istanbul
Bursa
izmir
0850 495 04 60   |   Ücretsiz Çağrı Merkezi
Dolar Alış: 6.0383     Dolar Satış: 6.0625
      |      
Euro Alış: 6.7322     Euro Satış: 6.7591
Diğer Ülkeler


Etiyopya Vizesi Etiyopya Vizesi için Gerekli Bağlantılar
Etiyopya Vizesi
Etiyopya Vizesi

Etiyopya vizesi, Etiyopya vize başvurusu, Etiyopya vize randevu işlemleri hakkında bilgi, gerekli evraklar ve vize başvuru formuna bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Detaylı bilgi ve belgeler için Online Randevu Formunu doldurabilir ya da hemen vize başvuru merkezimizi 0850 495 04 60 arayabilirsiniz.


Etiyopya Vizesi

 

            Tıpkı farklı ülke vatandaşlarının sıkça ülkemize gelmiş olduğu gibi ülkemizdeki vatandaşlarında farklı nedenlerden dolayı başka ülkelere gitmesi gerekebilmektedir. Bu ülkelerden birisi olan Etiyopya ülkesi, kişilere girişler için farklı vize çeşitlerini sunmaktadır. Ülkenin farklı nokta ve bölgelerindeki tarihi yerler veya güzellikler için turist olarak giriş yapacak kişiler için sunulan Etiyopya turistik vize dışında iş amaçlı ziyaretler için Etiyopya Ticari vize sunuluyor. Bunun dışında özel olarak anlaşmalı zamanlar yani eğitim veya farklı nedenlerden dolayı yapılacak ziyaretler için Etiyopya ülkesine sorunsuz şekilde gidebilmek için alınması gereken vize çeşidi de Etiyopya Ziyaret Vizesidir.

 

 Etiyopya Vizesi Başvuru Formu Doldurma

 

            Belirli süre aralıklarında Etiyopya ziyaretleri yapmak ve bu ziyaretleri de tüm resmi makamlarca izin alınarak gerçekleştirmek için alınması gereken vize için öncelikle vize başvurusu sırasında form doldurma işleminin hatasız yapılması gerekmektedir. Etiyopya konsolosluğu Ankara dışında ön bilgileri edinebilecek olduğunuz Fahri konsolosluklarda, form doldurma işleminde ziyaretin hangi amaçla yapılacağını belirtmeniz ve başvurularınızı bu duruma göre yapmanız gerekir. İngilizce dili ile doldurabilecek olduğunuz Etiyopya vize formu için aynı zamanda Türkçe dilini kullanarak da doldurma işlemini sorunsuz tamamlamanız mümkün olmaktadır.

 

 Etiyopya Vizesi İçin Ödenecek Ücretler

 

            İki ülke arasındaki ticari ilişkilerin zarar görmemesi için gerekli olan Etiyopya vizesi başvurularında, belirlenen süreler ve yapılacak olan seyahatlerin çeşitlerine göre belirli bir ücret ödenmesi de gerekmektedir. Seyahat türüne göre seçilecek olan vize çeşitlerine özel olarak değişiklik gösteren Etiyopya vizesi ücretleri, aynı zamanda Etiyopya Konsolosluğu tarafınca vize başvurusu sırasında istenebilecek olan ek belge ya da evraklara göre de farklılık gösterebilmektedir. Detaylı ve seyahat çeşidine özel olarak vize ücretini öğrenmek için bahsedilen fahri temsilcilikler ile iletişime geçmeniz yeterlidir. Etiyopya vize ücretini Etiyopya Büyükelçiliği’nde yer alan vize kategorisine başvurusu sırasında yatırabilirsiniz.

 

Etiyopya

 

            Doğu Afrika ülkesi olan Etiyopya, burayı ziyaret etmek isteyen yabancı uyruklu kişilerden vize istemektedir. Ülkemizden de Etiyopya’ya gezi ya da iş amaçlı ziyaret gerçekleştirecek olan kişilerin alması gereken Etiyopya vizesi yetkili merciler tarafınca en fazla 30 gün süre için geçerli olarak kişilere sunulmaktadır. Bahsedilen vizeyi alabilmek için yapılacak olan başvurulardan en önemli kısım ise Etiyopya vize başvuru formu işlemidir. İki farklı dil seçenekleri ile birlikte gerekli olan tüm bilgileri eksiksiz doldurmanız gereklidir. Belirli bir gelir ve sabit işinizin olması gereken başvuru işlemleri için aynı zamanda kendinize ait pasaportunuzun da olması gerekmektedir.