Haberler
İngiltere altın vizeyi askıya alıyor
Vizesiz Avrupa için kritik adım!
Nerelerdeyiz
Ankara
istanbul
Bursa
izmir
0850 495 04 60   |   Ücretsiz Çağrı Merkezi
Dolar Alış: 6.0383     Dolar Satış: 6.0625
      |      
Euro Alış: 6.7322     Euro Satış: 6.7591
Diğer Ülkeler


Fildişi Sahili Vizesi Fildişi Sahili Vizesi için Gerekli Bağlantılar
Fildişi Sahili Vizesi
Fildişi Sahili Vizesi

Fildişi Sahili vizesi, Fildişi Sahili vize başvurusu, Fildişi Sahili vize randevu işlemleri hakkında bilgi, gerekli evraklar ve vize başvuru formuna bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Detaylı bilgi ve belgeler için Online Randevu Formunu doldurabilir ya da hemen vize başvuru merkezimizi 0850 495 04 60 arayabilirsiniz.

 

 Fildişi Sahili Vizesi

 

            Vize başvurusu yaparken pasaportunuzun en az on yıllık olması ve iki boş sayfasının olması ilk dikkat edilen kriterler arasında yer alıyor. Vize başvuru formu ise Fransızca ve İngilizce olarak doldurulabiliyor. Başvuru formu ile birlikte gereken evrakların eksiksiz ve tam olarak Fildişi konsolosluğu merkezlerine iletilmesi gereklidir. Turistik, ticari ve ziyaret gibi farklı türlerde vize talebinde bulunabilirsiniz.

 

 Fildişi Sahili Turistik Vize İşlemleri

 

            Çalışanlar, şirket olarak Fildişi vizesi talebinde bulunanlar, emekliler için ayrı belgeler talep edilmektedir. Seyahatiniz kısa süreli ise turistik vize başvurularında bulunabilirsiniz. Başvuru işlemlerinde otel rezervasyonu çok önemlidir. Yapılan rezervasyonun bilgi ve dökümanlarının olması talep edilebilir. Ancak otel rezervasyonunuzun seyahatinizin başlangıç ve bitiş tarihi ile uyumlu olması önemli bir ayrıntıdır. Bunların yanında seyahatiniz sürecince kendinizi finanse edebileceğiniz banka hesap cüzdanınızda bulunması talep edilir. Gerekli evraklarda tutarsızlık görüldüğü takdirde konsolosluk yetkilileri başvurunuza ret yanıtı verebilir.

 

Fildişi Sahili   

 

            Ankara/ Gaziosmanpaşa’da bulunan Fildişi sahili Büyükelçiliği, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Fildişi vizesi başvuruları için yetkili merkezdir. Ayrıca ülkemizde yaşayan Fildişi vatandaşları içinde konsolosluk işlerinde destek vermektedir. Süresi dolmak üzerine olan pasaportların yenilenmesi gibi hizmetlerde veren büyükelçilik, vize başvurularında seyahatin amacını ve şartlarını turistik vize talep dilekçesi ile kabul etmektedir. Yapılan vize başvuruları 10 iş günü içinde sonuçlanabiliyor. Ancak en az 20 gün önceden başvuruların yapılması önerilmektedir.