Haberler
İngiltere altın vizeyi askıya alıyor
Vizesiz Avrupa için kritik adım!
Nerelerdeyiz
Ankara
istanbul
Bursa
izmir
0850 495 04 60   |   Ücretsiz Çağrı Merkezi
Dolar Alış: 6.0383     Dolar Satış: 6.0625
      |      
Euro Alış: 6.7322     Euro Satış: 6.7591
Diğer Ülkeler


Gambiya Vizesi Gambiya Vizesi için Gerekli Bağlantılar
Gambiya Vizesi
Gambiya Vizesi

Gambiya vizesi, Gambiya vize başvurusu, Gambiya vize randevu işlemleri hakkında bilgi, gerekli evraklar ve vize başvuru formuna bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Detaylı bilgi ve belgeler için Online Randevu Formunu doldurabilir ya da hemen vize başvuru merkezimizi 0850 495 04 60 arayabilirsiniz.

 Gambiya Vizesi 

 

             Türk vatandaşlarının gambiya vizesi alabilmesi için geçerliliği olan yeni bir pasaport ile beraber müracaat etmesi gerekmektedir. Pasaport dışında sağlık sigortası belgelerinin vize dosyasına eklenmesi zorunludur. Bunun dışında seyahat amacını açıklayan bir dilekçe ile beraber vize başvuru formunun doldurulması istenmektedir. Seyahat amacının kanıtlanması adına, ülkede konaklanacak olan otele ait rezervasyon belgeleri ve uçak rezervasyonu belgeleri vize dosyasında bulunmalıdır.

 

 Gambiya Vizesi İçin Aşı Şartı

 

             Afrika ülkelerinde yaygın olarak görülen birtakım hastalıklar dolayısıyla bu ülkelere yapılacak ziyaretler öncesi bazı aşıların yaptırılması gerekmektedir. Buna göre, sıtma ve sarı humma aşılarının yaptırılması zorunludur. Bu aşıların etkili olması için seyahatten 10 gün öncesinde yapılması şarttır. Bunlara ek olarak önlem amaçlı tetanos, Hepatit A ve B hastalıklarının aşılarının yaptırılması önerilmektedir. Aşıların yapıldığına ait belgeler, vize evrakları arasında bulunmalıdır.

Gambiya        

 

             Bir Batı Afrika ülkesi olan Gambiya diplomatik pasaporta sahip Türk vatandaşlarından vize zorunluluğunu kaldırmıştır. Ancak diğer türlerdeki pasaporta sahip olan Türk vatandaşları Gambiya vizesi almak durumundadır. Bu vizeyi almak için ülke konsolosluğu ile iletişime geçmek gerekmektedir.