Haberler
İngiltere altın vizeyi askıya alıyor
Vizesiz Avrupa için kritik adım!
Nerelerdeyiz
Ankara
istanbul
Bursa
izmir
0850 495 04 60   |   Ücretsiz Çağrı Merkezi
Dolar Alış: 6.0383     Dolar Satış: 6.0625
      |      
Euro Alış: 6.7322     Euro Satış: 6.7591
Diğer Ülkeler


Gana Vizesi Gana Vizesi için Gerekli Bağlantılar
Gana Vizesi
Gana Vizesi

Gana vizesi, Gana vize başvurusu, Gana vize randevu işlemleri hakkında bilgi, gerekli evraklar ve vize başvuru formuna bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Detaylı bilgi ve belgeler için Online Randevu Formunu doldurabilir ya da hemen vize başvuru merkezimizi 0850 495 04 60 arayabilirsiniz.

Gana Vizesi

 

            Gana vizesi için konsolosluk ya da diğer yetkili vize merkezlerinden alınan başvuru formu, Gana Konsolosluğu tarafından büyük önem taşımaktadır. Çünkü başvuru formu başvuru sahipleri hakkında Gana Konsolosluğu’nun gerekli bilgileri edinebilmesi için hazırlanan bir belgedir. Bu sebeple, Gana vize başvuru formu, başvuru yapan kişi tarafından eksiksiz ve tamamen güncel bilgilere uygun olarak doldurulması gerekir. Ayrıca, başvuru formu ile beraber vize başvuru için istenilen diğer evrakları da başvuru sırasında ibraz etmelisiniz.

 

            Gana vize başvuru formu kesinlikle İngilizce olarak doldurulmalıdır. Kişiler eğer vize başvuru formu olmadan vize başvurusu yaparsa vize işlemlerini Gana Konsolosluğu tarafından kabul etmeyecektir. Ayrıca vize başvuru formunda verilen tüm bilgiler verilen diğer evraklar ile uyumluluk göstermelidir.

 

 Gana Vizesi İçin Gerekli Olan Belgeler

 

            Gana vizesi için başvuru merkezlerine verilecek gerekli evraklar öncelikle başvuru yapılan vize türüne göre değişiklik gösterecektir. Gana ülkesi turistik vizesi, Gana ticari vizesi ve Gana ziyaretçi vizesi gibi farklı içeriklere sahip Gana vize türleri için talep edilen belgeler de farklılık göstermektedir. Gana Konsolosluğu ya da diplomatik olarak yetkilendirmiş seyahat acentelerinden Gana vizesi için istenilen evrakları öğrenebilir ve evraklarla beraber başvuru işlemlerini yapabilirsiniz.

 

            Başvuru için talep edilen evraklarla beraber konsolosluk vize işlemleri için ek evrak isteme yetkisine de sahiptir. Ek evrak isteme durumunda kişiler evrakları teslim ettiği müddetçe vize başvuruları değerlendirilmeye alınacaktır.

 

            Gana vize işlemleri sırasında bazı hususlara da çok dikkat etmek gerekir. Özellikle başvuru yapan kişiler yenilenmiş bir pasaport ile başvurularını gerçekleştirmelidir. Başvuru yapan kişinin pasaportu 10 yıldan daha eski ise vize işlemleri Gana Konsolosluğu tarafından kabul etmez. Ayrıca, pasaportlarda herhangi bir yıpranma ve hasar varsa bu durumlarda da vize başvuruları değerlendirilmeye alınmaz.

 

          Gana ülkesine gitmek isteyen kişilerin mutlaka seyahatleri öncesinde Gana vizesi alarak ülkeye giriş yapmaları gerekecektir. Gana seyahati için vize başvuru formu ile vize başvuru evraklarının doğru ve eksiksiz bir şekilde düzenlenmesi ardından evrakların Gana Konsolosluğu ya da diğer yetkilendirmiş vize başvuru merkezlerine gidilmesi gerekir. Gana Konsolosluğu’na yapılan başvurular ve vize işlemleri yalnızca Gana Konsolosluğu tarafından dikkate alınmaktadır.