Haberler
İngiltere altın vizeyi askıya alıyor
Vizesiz Avrupa için kritik adım!
Nerelerdeyiz
Ankara
istanbul
Bursa
izmir
0850 495 04 60   |   Ücretsiz Çağrı Merkezi
Dolar Alış: 6.0383     Dolar Satış: 6.0625
      |      
Euro Alış: 6.7322     Euro Satış: 6.7591
Diğer Ülkeler


Gine Vizesi Gine Vizesi için Gerekli Bağlantılar
Gine Vizesi
Gine Vizesi

Gine vizesi, Gine vize başvurusu, Gine vize randevu işlemleri hakkında bilgi, gerekli evraklar ve vize başvuru formuna bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Detaylı bilgi ve belgeler için Online Randevu Formunu doldurabilir ya da hemen vize başvuru merkezimizi 0850 495 04 60 arayabilirsiniz.

Gine Vizesi Başvuru İşlemleri

 

           Gine vizesi almak isteyen kişiler bunun için Gine konsolosluğuna veya da Gine büyükelçiliğine gidip bizzat müracaat etme mecburiyetinde değildirler. Gine Cumhuriyetine seyahat etmek için Gine vizesi almak isteyen kişiler Gine konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş kurumlardan, turizm ve seyahat acentelerinden ya da vize başvuru merkezleri vasıtası ile gerçekleştirme haklarına sahiptirler.

 

            Yapılan vize işlemleri Gine konsolosluğu tarafından genel olarak 1 iş günü içerisinde sonuç verilmektedir. Şunu belirtmekte fayda vardır yapılan vize başvuru işlemleri Türkiye Cumhuriyeti ya da Gine Cumhuriyetinin resmî tatil günlerine denk olduğu zamanlarda Gine konsolosluğu vize işlemleri sonuçlanması biraz uzayabilir. Ayrıca konsoloslukta iş yoğunluğundan dolayı da vize başvuru işlemleri daha fazla zaman alabilir.

 

            Gine vizesi müracaatında bulunacak olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının sahip oldukları kırmızı, yeşil ve gri pasaport sahipleri vizeye tabiidir. Siyah diplomatik olan pasaport sahipleri 90 güne kadar vizesiz Gine Cumhuriyetinde seyahatlerinde bulunabilir.

 

 Gine Vize Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

 

 Vize müracaatı esnasında ibraz edilen seyahat belgesi yani pasaport yaklaşık 10 yıldan eski tarihli olmalı ve yıpranmış ya da yırtılmış olmamalıdır.

 

 Vize işlemleri için Gine konsolosluğuna sunulan pasaportlar vatandaşların seyahatinin başlangıç tarihinden itibaren en az 6 ay sonra geçerli olmalıdır. Gine vizesi işlenebilmesi için pasaport sahiplerini pasaportlarında en az 2 sayfası boş olmalıdır.