Haberler
İngiltere altın vizeyi askıya alıyor
Vizesiz Avrupa için kritik adım!
Nerelerdeyiz
Ankara
istanbul
Bursa
izmir
0850 495 04 60   |   Ücretsiz Çağrı Merkezi
Dolar Alış: 6.0383     Dolar Satış: 6.0625
      |      
Euro Alış: 6.7322     Euro Satış: 6.7591
Diğer Ülkeler


Guyana Vizesi Guyana Vizesi için Gerekli Bağlantılar
Guyana Vizesi
Guyana Vizesi

Guyana vizesi, Guyana vize başvurusu, Guyana vize randevu işlemleri hakkında bilgi, gerekli evraklar ve vize başvuru formuna bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Detaylı bilgi ve belgeler için Online Randevu Formunu doldurabilir ya da hemen vize başvuru merkezimizi 0850 495 04 60 arayabilirsiniz.

Guyana Vizesi 

 

            Vize başvurusunun olumlu/olumsuz sonuçlanması, başvuru sahiplerinin pasaportunun durumuna ve talep edilen vize türüne vb. bağlı olarak değişmektedir. Resmi tatiller ve başvuru yoğunluğu gibi durumlardan dolayı başvuru yapacak kişilerin guyana konsolosluğu na, Guyana’yı seyahat etmeyi planladıkları tarihten en az 15 gün önce başvurularını yapmaları gerekmektedir. Alınan vizenin geçerlilik süresi ve kurallar,

 

 -Alındığı tarihinden itibaren 60 gün sonra sona erer.

 -Vize sahiplerinin vize üzerine yazılan tarihten önce veya daha önce çıkış yapmaları gerektiğini u-nutulmamalıdır.

 -Tek giriş guyana vizesi geçerliliği 2 aydır ve çok girişli vizelerin geçerliliği, veriliş tarihinden itibaren 3 aydır.

 -Guyana'da maksimum konaklama süresi, 30 günlük tek giriş vizesi ve 90 günlük çoklu guyana vizesi için giriş başına 30 ardışık gün içindir.

 Not: Guyana uluslararası havalimanları da dâhil olmak üzere, sınır ziyaretçilerine verilen turist vizeleri artık elçilikler veya konsolosluklar olmayan ülkelerde de verilmektedir.

 

Guyana Vize Başvurularında Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

 -Vize başvurularını Türkiye’den yapan kişilerin online başvuruları kabul etmemektedir, bu nedenle başvuru sahipleri veya vekillerinin konsolosluğa bizzat başvurmaları gerekmektedir.

 -İstenen belgeler eksiksiz olarak temin edilmesi halinde vizenin onaylanması yedi veya on gün sürmektedir.

 -Başvuruda bulunulan büyükelçiliğin veya konsolosluğun talebi doğrultusunda ek evrakların başvuran kişilerden istenebileceği unutulmamalıdır.

 Guyana vizesi alan kişilerin, Guyana’da bulundukları süre boyunca almış oldukları vize türünde belirtilmiş olan ziyaret amacı dışında eylemlerde bulunmaması