Haberler
İngiltere altın vizeyi askıya alıyor
Vizesiz Avrupa için kritik adım!
Nerelerdeyiz
Ankara
istanbul
Bursa
izmir
0850 495 04 60   |   Ücretsiz Çağrı Merkezi
Dolar Alış: 6.0383     Dolar Satış: 6.0625
      |      
Euro Alış: 6.7322     Euro Satış: 6.7591
Diğer Ülkeler


Haiti Vizesi Haiti Vizesi için Gerekli Bağlantılar
Haiti Vizesi
Haiti Vizesi

Haiti vizesi, Haiti vize başvurusu, Haiti vize randevu işlemleri hakkında bilgi, gerekli evraklar ve vize başvuru formuna bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Detaylı bilgi ve belgeler için Online Randevu Formunu doldurabilir ya da hemen vize başvuru merkezimizi 0850 495 04 60 arayabilirsiniz..

 

 Haiti Vizesi

 

            İlginç doğası ve yerel kültürüyle dikkat çeken bir ülke olan Haiti, Karayip denizinde yer alan bir ülkedir. Bu ülkeye yapılacak olan ziyaretler haiti vizesi ile gerçekleşmektedir. Bu vize bazı koşullarda ülkeye girişlerde verilmekte olup, bunun için birtakım belgelerin hazırlanarak yolculukla taşınması gerekmektedir.

 

  Umuma Mahsus ve Diplomatik Pasaport Sahipleri İçin Vize

 

             Ülkemizden haiti vizesi almak isteyen umuma mahsus pasaport sahipleri, gerekli evrakları hazırlayarak Haiti'ye yolculuk edebilir. Haiti'ye ulaşıldıktan sonra havalimanında evrakların incelenmesi ve 10 Amerikan dolar karşılığı vize bedelinin ödenmesi ile ülkede 90 gün kalma imkanı elde edilmektedir. Diplomatik pasaporta sahip olan kimselerin ise, vize ücretini ödemesi gerekmemektedir.

 

  Haiti Vizesi İçin Gereken Belgeler

 

             Haiti'ye ulaşıldığı zaman kontrol edilecek evrakların ve belgelerin arasında en önemlisi pasaporttur. Bu pasaportun en az 6 aylık bir geçerliliğinin olması gerekmektedir. Pasaportun çok eski olması, sayfalarının kopmuş ve yıpranmış olması pasaportta yer alan fotoğrafın seyahat eden kişiyi tanımaya yardımcı olmaması, ülkeye girişlerde sorun teşkil edebilir. Pasaport dışında sağlık sigortası belgesi, konaklama ve ulaşım rezervasyonu belgeleri havalimanında kontrol edilmektedir.