Haberler
İngiltere altın vizeyi askıya alıyor
Vizesiz Avrupa için kritik adım!
Nerelerdeyiz
Ankara
istanbul
Bursa
izmir
0850 495 04 60   |   Ücretsiz Çağrı Merkezi
Dolar Alış: 6.0383     Dolar Satış: 6.0625
      |      
Euro Alış: 6.7322     Euro Satış: 6.7591
Diğer Ülkeler


Hindistan Vizesi Hindistan Vizesi için Gerekli Bağlantılar
Hindistan Vizesi
Hindistan Vizesi

Hindistan vizesi, Hindistan vize başvurusu, Hindistan vize randevu işlemleri hakkında bilgi, gerekli evraklar ve vize başvuru formuna bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Detaylı bilgi ve belgeler için Online Randevu Formunu doldurabilir ya da hemen vize başvuru merkezimizi 0850 495 04 60 arayabilirsiniz.

Hindistan Vizesi 

 

            Hindistan'a seyahat planlayan Türk vatandaşlarının Hindistan vizesi alması gerekmektedir. Hindistan Konsolosluğu, gerçekleştirilen vize başvurusunu ziyaret gayesine uygun evraklarla, eksiksiz ve ideal bir biçimde sunulması durumun vizenin daha uzun süreçte işlenme ve ret alma olasılığını azaltacaktır. Hindistan seyahatinin maksadına bağlı olarak gerçekleştirilen Hindistan vize başvurusunu inceleme işlemini tamamladıktan sonra Hindistan Konsolosluğu, seyahat için gerekli ve yeterli sebeplerin belgelerle sunulmadığına inanması halinde ise ek evrak talebinde bulunabilmektedir.

 

            Gerekli evraklar; Online Hindistan Vize Başvuru Formu’nun dili İngilizce olmalı ve tam ve başvuru dosyasında ibraz edilen belgeleri destekler nitelikte eksiksiz doldurulması ile gerçekleşmektedir. Söz konusu online vize başvuru formunun son sayfasında bulunan başvuru sahibinin güncel bir fotoğrafının taranması ile işlem aşaması tamamlanır.

 

            Gerçekleştirilen tarama işlemin başarıyla sonlanması durumunda online sistem, vize başvuru sahibine biometrik parmak izi uygulamasının gerçekleştirilmesi için randevu tarihi vermektedir.

 

            Randevu günü Hindistan Konsolosluğu’na başvuru sırasında, Hindistan’a seyahat maksadına uygun vize kategorisinde hazırlanmış durumda olan başvuru dosyası ile konfirmeli online Hindistan vize başvuru formunu, ıslak imzalı bir biçimde ve fotoğraflı bilgisayar çıktısı alınmış nüsha olarak birlikte ibraz edilmesi önerilmektedir.

 

Hindistan Vize Başvuru Formu

 

            Seyahat öncesi Hindistan vizesi için yapılan başvurusu esnasında sunulan fotoğrafın belirli özelliklere sahip olması gerekmektedir. İbraz edilecek olan biometrik fotoğrafın 5x5 cm ölçülerinde ve 6 aydan eski olmaması gerekmektedir. Ayrıca arka fonu beyaz olmalıdır.

 

            Seyahat için gerekli olan Hindistan vizesi başvurusu esnasında ibraz edilen Pasaportun 10 yıldan eski olmaması gerekmektedir. Bununla birlikte Hindistan vizesi başvuru işlemi esnasında, pasaport geçerlilik süresinin Hindistan seyahati sonrası en az 6 ay daha olmasına dikkat edilmesi önemli bir konudur. Yıpranmış durumda olan ve vize basım işlemleri için en az 2 boş sayfasını bulunuyor olması önemlidir.

 

            Vize için ibraz edilen Pasaportun ilk 2 sayfasının beraberinde, pasaportta bulunan imza ve vizelerin bulunduğu bölümlerin fotokopileri başvuru dosyasının içinde mutlaka bulunuyor olmalıdır.

 

             Hindistan'a gerçekleştirilecek olan seyahat harcamalarının karşılanacağını garanti eden miktarın (en az 2500 TL bakiyeye sahip), güncel tarihli, Banka Hesabı Dökümü/Banka Hesap Cüzdanı ile birlikte ibraz edilmesi gereklidir. Söz konusu belge, banka yetkilisi tarafından kaşelenmiş ve imzalanmış olmalıdır. Ayrıca Bankanın İmza Sirküleri, Banka Hesap Özetine mutlaka eklenmelidir.

 

            Hindistan Konsolosluğuna hitaben yazılmış, Hindistan’a seyahat etme nedenini ve seyahat planlarının detaylı açıklamasını içeren Hindistan Vize Talep Dilekçesi ibraz edilmelidir. Hindistan Konsolosluğuna hitaben yazılacak olan vize talep dilekçesi, kişinin çalıştığı şirketin/kurumun antetli kağıdına yazılmış olmalıdır.

 

            Tüm bunların yanı sıra dilekçede, vize başvuru sahibinin seyahat maksadını, seyahat tarihlerini, seyahatin giderlerinin nasıl karşılanacağı gibi bilgileri içeren biçimde hazırlanması gereklidir. Kişinin bağlı bulunduğu şirketin ya da kurumun yetkilisinin ıslak imzasını ve kaşesini içermesi de gerekir.

 

            Hindistan turistik vizesi başvurusunda ise vize talep dilekçesine gerek yoktur.

 Hindistan’a seyahat sebebi doğrultusunda vize kategorisinde hazırlanmış durumda olan başvuru dosyası ile birlikte konfirmeli online Hindistan vize başvuru formunu, ıslak imzalı olarak ve fotoğraflı bilgisayar çıktısı alınmış nüsha olarak birlikte ibraz edilmesi önemlidir.

 

            Hindistan vize işlemleri için başvuru yapacak kişinin ikamet yerini ve detaylı adresini belirten Nüfus Müdürlüğünden alınmış durumda olan güncel tarihli İkametgah Belgesi gereklidir.

 

            Ayrıca Nüfus Cüzdanının önlü-arkalı fotokopisinin de İkametgah Belgesi ile beraber ibraz edilmesi gereklidir.

 

 

 Hindistan Vize Bedeli

 

            Hindistan vize bedelleri, Türkiye Hindistan Başkonsolosluğu ve Türkiye Hindistan Büyükelçiliği tarafından belirlenir. Hindistan vize bedeli tercih edilecek olan Hindistan vize türüne, kısa ve uzun süreli Hindistan vize süresine göre ödenecek olan bedel değişiklik gösterir. Hindistan vize bedellerini Hindistan Konsolosluğu veya Hindistan vizesi için danışmanlık hizmeti sunan kurumlar aracılığıyla kolaylıkla öğrenebilirsiniz.