Haberler
İngiltere altın vizeyi askıya alıyor
Vizesiz Avrupa için kritik adım!
Nerelerdeyiz
Ankara
istanbul
Bursa
izmir
0850 495 04 60   |   Ücretsiz Çağrı Merkezi
Dolar Alış: 6.0383     Dolar Satış: 6.0625
      |      
Euro Alış: 6.7322     Euro Satış: 6.7591
Diğer Ülkeler


Hollanda Vizesi Hollanda Vizesi için Gerekli Bağlantılar
Hollanda Vizesi
Hollanda Vizesi

Hollanda vizesi, Hollanda vize başvurusu, Hollanda vize randevu işlemleri hakkında bilgi, gerekli evraklar ve vize başvuru formuna bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Detaylı bilgi ve belgeler için Online Randevu Formunu doldurabilir ya da hemen vize başvuru hattımızı 0850 495 04 60 arayabilirsiniz.

Önemli Not: Mesai saatleri dışında Online Randevu Formu aracılığı ile vize başvurunuz için Randevu alabilirsiniz.

  Hollanda Vizesi 

 

Hollanda vizesi sayesinde bu ülkeye yapılacak olan ziyaretler Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları tarafında oldukça rahat şekilde gerçekleştirilebilinmektedir. Üstelik resmi pasaport sahipleri de bu konu dışında tutulmakta ve Hollanda vizesi almadan da ülkeye giriş yapabilmektedirler. Ancak pasaportları 10 yıldan daha eski olmamalı ve Hollanda ziyareti sonrası en az 3 ay daha kullanılabilinir durumda kalmalıdırlar. Ayrıca bordo pasaport sahiplerinin geçerli bir Schengen vizeleri yoksa da yine Hollanda vizesi alma zorunlulukları bulunmaktadır.

Bilindiği üzere bir Schengen ülkesi olan Hollanda anlaşma gereği diğer Schengen ülke mensubu vatandaşlardan ek bir belge istemeden onları sınırlarından geçirebilmektedir. Ancak Türkiye’nin henüz bir Schengen ülkesi olmaması, vize alma zorunluluğunun devam etmesine yol açmaktadır.

Öte yandan ilk defa Schengen vizesi almak isteyenler için en fazla 1 haftalık ikamete izin verilmektedir. Ancak bu süreç sonraki seyahat çizelgelerine göre artırılmakta ve vize kullanımının sık sık yapılması durumunda çok daha uzun sürelere çıkabilmektedir.

 

  Hollanda Vizesi Nasıl Alınır?

 

Hollanda vizesi ile birlikte yapılacak seyahatler için başvurular doğrudan Hollanda Büyükelçiliği’ne ve Hollanda Konsolosluğu’na yapılmalıdır. Ayrıca “acil” nitelikte olanlar için de daha hassas davranılmakta ve olası en yakın tarihe randevu verilebilinmektedir. Fakat randevu ile takip eden diğer işlemleri için VFS Global bazında iş yapabilen aracı firmalara yani bizlere duyulan ihtiyaç gün geçtikçe artmaktadır. Burada da gerek tecrübemiz gerekse bu konuda verdiğimiz önemli bilgiler büyük rol oynamaktadır. O sebeple de edinmek istenilen Hollanda vizesi öncesi bizlere başvuruda bulunabilir ve süreç boyunca deneyimlerimizden faydalanabilirsiniz.

Konu ile ilgili bir başka bilgi de Hollanda vizesi alabilmenin bazen çok daha uzun süreleri kapsayabileceği ile ilgilidir. Çeşitli sebeplere bağlı olarak gerçekleşebilen bu olay, temelde her ne kadar resmi tatil günleri ile ilgili olsa da bazı durumlarda yoğunluk nedeni ile işlemler uzayabilmekte ve bu da başvuru sahipleri açısından işlerin ertelenmesine neden olabilmektedir. Ayrıca Hollanda Konsolosluğu tarafından istenebilecek olan bazı ek evraklar nedeni ile de bireyler bu ziyaretlerini geciktirmek durumunda kalabilmektedirler. Bu ve diğer birçok konu hakkında ise bizler başvuru sahiplerine bir ön bilgi sunabilmekte ve olası durumlar hakkında erkenden önlem alabilmekteyiz.

 

  Hollanda Vizesi Almak İçin Bilinmesi Gerekenler

 

             Avrupa'nın en çok ziyaret edilen ülkelerinden biri olan Hollanda'ya gidecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, vize almak durumundadır. Bazı istisnai durumlarda vize alımı gerekli olmasa da, genel olarak Hollanda ziyaretleri hollanda konsolosluğu aracılığı ile vize alınarak gerçekleştirilmektedir. Verilen vizelerin bazı kapsamları ve nitelikleri bulunmaktadır.

 

  Hollanda Vizesi Türleri Nelerdir?

 

             Hollanda vizeleri birkaç başlık altında değerlendirilmektedir. Bunlardan ilki Havaalanı Transit Vizesi olarak adlandırılmaktadır. Uçakla Hollanda'daki havalimanlarından birine inip, buradan aktarmalı olarak başka ülkelere gidecek olan kimseler, transit vizesini almalıdır. Bu vize türünün dışında Hollanda'ya gidenlerin en sık aldığı vize, kısa süreli vize türüdür. 90 gün ve daha az süre bu ülkede kalmak isteyen kişiler, kısa süreli vizeyi almak zorundadır. Fakat ülkede kalma süresi 90 günden daha fazla olacak ise, uzun süreli vize alınması zorunludur.

 

            Alınan bu uzun süreli vize, bir bakıma ülkede geçici bir süre kalmayı hedeflemektedir. Hollanda dışında, Hollanda'ya bağlı olan Karayip ülkelerini ziyaret etmek isteyen kimseler, yine hollanda konsolosluğu üzerinden Karayip vizesi almak zorundadır. Karayip vizesi ile Curacao, Aruba, Bonaire, St Eustatius, Saba, St Maarten bölgelerine giriş sağlanabilmektedir.

 Bu vize türlerinHollanda'da çalışmak isteyenler için verilen çalışma vizesi, bu ülkede ikamet etmek isteyenlere oturum vizesi, Hollanda'da bir iş kurmak veya bu ülke ile ticaret yapmak isteyenler için ticari vize türleri bulunmaktadır. Ayrıca Hollanda'da yaşayan aile bireyleri varsa bunları ziyaret için aile ziyareti vizesi ve aile birleşimi vize türleri mevcuttur.

 

 Hollanda Vizesi İçin Gereken Evraklar Nelerdir?

 

             Vize başvurusunda ilk sorgulanan belge pasaporttur. Bu pasaportun geçerliliğini sürdürüyor olması, şarttır. Seyahat yapıldıktan sonra en az 90 gün boyunca geçerliliğini sürdüren pasaportlar, vize başvurusunda kabul edilecektir. Pasaportun üzerindeki fotoğrafın gereken standartlara sahip ve söz konusu kişiyi tanımaya yardımcı olan bir fotoğraf olması gerekmektedir. Eski, geçerliliğini yitirmiş pasaportlarla yapılan vize başvuruları kesinlikle reddedilir. Ayrıca pasaport ile daha önce yaptığınız seyahatlere ait, işlem gören sayfaların fotokopisine ihtiyaç duyulmaktadır. Bunlarla birlikte iki adet biyometrik fotoğraf hollanda konsolosluğu tarafından istenilmektedir.

 

             Vize başvurularında çalışma durumu ile ilgili bilgiler de önemlidir. Çalışan kimseler, iş yerlerinden seyahat yapmayı düşündükleri dönemi kapsayan bir iş yeri izin belgesi almalıdır. Ayrıca SGK işe giriş belgesi, hizmet dökümü ve maaş bordrosu gerekmektedir. Ülkeyi ziyaret sırasında konaklayacağınız otele ait rezervasyon bilgileri de bu evraklara eklenecektir. Son olarak vize ücretinin ödenmesiyle işlemler tamamlanır.

 

  Hollanda Vizesi İçin Sağlık Sigortası Detayları

 

             Hollanda veya Karayip ülkelerini ziyaret edecek olanlar geçerliliği olan bir sağlık sigortasına sahip olmalıdır. Bu sağlık sigortasının 30.000 Euro değerinde olması beklenmektedir. Karayip ülkeleri için ise, 15.000 Euro tutarında bir sağlık sigortası yapılmış olmalıdır. Bu sigortaların kapsamı da çok önemlidir. Buna göre, ani bir hastalanma veya kaza halinde hastane bakım masraflarının karşılanması gerekmektedir. Acil durum tedavileri dışında hastane yatışı ve ameliyat gibi ihtiyaçları karşılaması tercih sebebidir. Hatta herhangi bir ölüm halinde, bu sigortanın cenazenin kendi ülkesine gönderilmesini karşılıyor olması beklenir. Bu koşullarda bir sağlık sigortasına sahip olarak, gereken diğer evrakları da hazırlayan kimseler, Hollanda ziyareti için vize başvurusunda bulunabilirler.