Haberler
İngiltere altın vizeyi askıya alıyor
Vizesiz Avrupa için kritik adım!
Nerelerdeyiz
Ankara
istanbul
Bursa
izmir
0850 495 04 60   |   Ücretsiz Çağrı Merkezi
Dolar Alış: 6.0383     Dolar Satış: 6.0625
      |      
Euro Alış: 6.7322     Euro Satış: 6.7591
Diğer Ülkeler


İngiltere Vizesi İngiltere Vizesi için Gerekli Bağlantılar
İngiltere Vizesi
İngiltere Vizesi

İngiltere vizesi, İngiltere vize başvurusu, İngiltere vize randevu işlemleri hakkında bilgi, gerekli evraklar ve vize başvuru formuna bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Detaylı bilgi ve belgeler için Online Randevu Formunu doldurabilir ya da hemen vize başvuru hattımızı 0850 495 04 60 arayabilirsiniz.

Önemli Not: Mesai saatleri dışında Online Randevu Formu aracılığı ile vize başvurunuz için Randevu alabilirsiniz.

 İngiltere Vizesi

 

            İngiltere’ye seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının gerekli işlemleri yaparak vize başvurusunda bulunmaları gerekmektedir. Fakat İngiltere Konsolosluğu ve İngiltere Büyük Elçiliği Vizeleri birebir kabul etmiyor oluşundan dolayı vize başvurusunda bulunacak olan Türk vatandaşları konsolosluk tarafından yetki verilmiş kurumlara veya Vize Başvuru Merkezi’ne Online randevu ve Müşteri Hattı aracılığı ile iletişime geçerek işlemlerini yerine getirmelilerdir. İngiltere vize başvurusu öncelikle Birleşik Krallık Vize ve Göç dairesi tarafından kontrol edilip sonrasında tam anlamıyla karar bağlanmış olur. Çünkü yetki tamamen onların üstündedir. İngiltere’ye seyahat etmek isteyen bir vatandaş vize başvurusunu yaklaşık 3 ay öncesinden yapmalıdır.

 

 Hızlı İngiltere Vizesi Nasıl Alınır?

 

            İngiltere vizesinin başvurusundan sonuçları daha hızlı bir şekilde almak için belirli servisler bulunmaktadır. Başvuracak kişi bu servisten yaralanarak hızlı sonuç alabilir. Priority Visa Services seçeneğini kullanarak ve ek bir ücret ödeyerek bundan yaralanması mümkündür. Bu servisten yararlanıldığı takdirde İngiltere vize başvurusu talebiniz 15 gün içerisinde sonuç vermektedir. Bu süre Konsolosluğun yoğunluğuna göre değişkenlik göstermektedir. !5 günden fazla bir süre de alabilir veyahut 5 iş günü içerisinde de tamamlanabilir.

 

            Ancak öncelikli servis dediğimiz vize başvurusunun değerlendirme aşaması ile ilgilenmemektedir. Değerlendirme işlemi Birleşik Krallık Konsoloslukları tarafından incelenmektedir. Ayrıca öncelikli servisten yaralanan kişilerin de vizelerinin onaylanacağı garantisi yoktur. Öncelikli servis bu işlemlerin yapılması için süreyi kısaltmış olur.

 

 Öncelikli servis bedeli vize reddi olduğu zaman ne olur?

 

            İngiltere vize başvurusunda bulunan kimse öncelikli servisten yaralanarak işlem süresini kısaltabilir. Ancak vizelerin kabul edilip edilmemesi yine de Konsolosluğun elinde bulunmaktadır. Başvuru sonucu olarak vize reddi ile karşılaşıldığı zaman önceki yapılan ödemeler ile öncelikli servise yapılan ödemeler başvuruda bulunan kişiye iade edilmez. Bu yüzden vize başvurusu yapmadan önce dosyaların eksiksiz ve düzenli bir şekilde hazırlanması gerekmektedir.

 

 Hangi illerden acil İngiltere vizesi alınabilir?

 

            Acil olarak İngiltere vizesi almak isteyen kişiler İzmir, Ankara, Bursa, Antalya ve Gaziantep illerinden başvuru yapıp alabilirler. Öncelikli servisten de yaralanarak 5 iş gününe indirilebilir.

 

 -Öncelikli servisten yaralanabilecek kategoriler şöyledir:

 

 İngiltere ziyaretçi ve turist vizesi

 İngiltere iş çalışma vizesi

 İngiltere öğrenci vizesi

 

 -Başvuru yapılamayan kategoriler

 

 Aile birleşimi vizesi

 Ankara anlaşması vizesi

 Avrupa Birliği vatandaşlarının bağımlıları için İngiltere yerleşim vizesi

 İngiltere Vizesi Harç Ücretleri

 İngiltere’ye seyahat etmek isteyen bir Türk vatandaşı neden gittiğini belirterek ve vize tipini seçerek bu şekilde vize harç bedelini öğrenir, onu öder. Kişilerin vize bedelleri farklılık göstermektedir. Bunun sebebi gidiş amacı, kalma süreci vize bedeline yansımaktadır.

 

 Kimler muaf olmuştur?

 

            Diplomatik Pasaporta sahip olan kişiler (siyah) İngiltere’ye giderken vize başvurusu yapma zorunlulukları yoktur. İngiltere üzerinden aktarmalı bir şekilde başka ülkelere gidecek olan kişiler Konsolosluğa bunu belirterek Transit vize başvurusunda bulunurlar. Bu kişiler aktarmalı gidecek oldukları ülkeye ait evrakların hepsini hazırladıysa eğer ve 24 saat içinde oraya geçecekse vize başvurusunda bulunmaz.

 

İngiltere Vizesi Hakkında Diğer Bilgiler

İngiltere vizesi sayesinde hem gelenekleri hem de tarihi ve kültüre bakış açısı ile diğer milletlerden çok farklı olan İngiltere’ye doğru bir yolculuğa çıkacak olan herkes öncelikle bir takım işlemleri halletmeli ve sonrasında da vize başvuru sürecinden başarı ile geçmek durumundadır. O halde İngiltere vizesi almak isteyen kişiler Türkiye Cumhuriyeti pasaportlarını hazırlamalı ve uzun ya da kısa süreli olarak vize türüne karar vermelidirler. Sonrasında ise doğrudan İngiltere Konsolosluğu’ndaki resmi işlem sürecinden geçmelidirler. Çünkü bu süreçte aracı kurumlar söz sahibi değildirler.

Bir başka açıdan İngiltere vizesi almak için girilen bu yolda pasaport ile birlikte kişilerden istenen tüm evraklar da büyük bir titizlik ile hazırlanmalı ve mümkünse belge hazırlıkları da bir ay öncesinden başlatılmalıdır. Çünkü böyle bir davranış biçiminde bulunmak vize sürecindeki çıkabilecek olası sorunlara karşı ek bir önlem almak anlamına gelecektir.

Söz konusu süreç içerisinde gerekli olan bilgi aktarımı ise vize danışmanlık firmaları aracılığı ile çok daha rahat şekilde yapılabilinmekte ve bu da kişiler açısından olumlu sonuçların ortaya çıkmasında gerekli zemini hazırlamaktadır. Ayrıca süreç içerisinde ortaya çıkabilecek aksiliklerde de bu firmalar bireylere yardımcı olabilmekte ve yine gerekli veriyi aktarabilmektedirler. Üstelik evrak hazırlık sürecinde de vize danışmanlık firmaları kişileri bilgilendirebilmekte ve doğru şekilde yönlendirebilmektedir. Tüm bu işlemlerden sonra ise sırada resmi işlem süreci için gerekli parmak izi uygulaması bulunmaktadır.

İngiltere vizesi için önemli bir yere sahip olan parmak izi uygulaması sonraki 5 yıl boyunca İngiltere’ye tekrar vize işlemlerine gerek kamadan girmeyi mümkün hale getirmektedir.

İngiltere Konsolosluğu’ndan alınan randevu tarihi ile saati de kişiler tarafından özenle takip edilmeli ve tam zamanında orada olunmalıdır. Sonrasında ise resmi vize süreci başlayacak ve tahmini olarak bir iş haftası ile üç iş haftası içerisinde sonuçlar ortaya çıkacaktır. Ancak aile birleşim vizesi bu konunun istisnasıdır ve süreç bu vize türünde uzayabilmektedir.

O halde öncelikle tüm resmi evrakların asılları hazırlanmalı ve parmak izi uygulaması sonrası randevu saatine dikkat edilmelidir.