Haberler
İngiltere altın vizeyi askıya alıyor
Vizesiz Avrupa için kritik adım!
Nerelerdeyiz
Ankara
istanbul
Bursa
izmir
0850 495 04 60   |   Ücretsiz Çağrı Merkezi
Dolar Alış: 6.0383     Dolar Satış: 6.0625
      |      
Euro Alış: 6.7322     Euro Satış: 6.7591
Diğer Ülkeler


Irak Vizesi Irak Vizesi için Gerekli Bağlantılar
Irak Vizesi
Irak Vizesi

Irak vizesi, Irak vize başvurusu, Irak vize randevu işlemleri hakkında bilgi, gerekli evraklar ve vize başvuru formuna bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Detaylı bilgi ve belgeler için Online Randevu Formunu doldurabilir ya da hemen vize başvuru merkezimizi 0850 495 04 60 arayabilirsiniz.

 Irak Vizesi

 

            Bordo pasaport sahibi vatandaşlar aldıkları Irak vizesi ile Süleymaniye’ye, Erbil’e, Bağdat’a, Basra’ya ve Musul’a gidebilmektedirler. Irak seyahatlerinde asıl sınırlayıcı olan ise gün sayısıdır. Bu şehirlere verilen vizeler maksimum 10 gün olmaktadır. 10 günü aşan seyahatlerde İran hükümeti ziyaretçilere ciddi yaptırımlar uygulayabilmektedirler. Ülkede bulunulan 10 gün içinde çıkış için de ayrı vize alınması gerektiği unutulmamalıdır. Çıkış vizesi olmayan ziyaretçilerin ülkeden çıkışına izin verilmemektedir. Havaalanında alınan kapı vizesi uygulaması yeşil, gri, siyah pasaport sahipleri ve başka bir ülke üzerinden Irak’a geçiş yapan kişiler için geçerli değildir.

 

 Irak Vizesi Nasıl Uzatılır?

 

            Irak için aldığınız 10 günlük vize tarihleri içerisinde bulunduğunuz şehirdeki yetkili makamlara giderek oturum izni almak kaydıyla ülkede daha uzun süre kalabilirsiniz. Bunun için makamların sizden istediği belgeleri eksiksiz şekilde tamamlamanız gerekir. Ticari amaç ile ya da eğitim amacı ile Irak’ta bulunuyorsanız bağlı bulunduğunuz yerden size verilecek orijinal belgeler ile bu durumu kanıtlamanız gerekmektedir. Irak vizesi 7 iş günü ile 10 iş günü arasında değişen sürelerde verilirken oturum ve çalışma izni için geçen süre istenen belgelere göre değişkenlik gösterebilir. Türkiye’den yapılacak turistik seyahatler için seyahat tarihinden en az 1 ay önce vize başvurunuz sizin tarafınızdan ya da vize başvuru yetkisi olan aracı kurumlar tarafından sizin adınıza yapılmış olmalıdır. Irak vizesinin reddedilmesi durumunda ret sebebine de bağlı olarak tekrar başvuru yapmam mümkündür. Tekrar vizenin reddedilmemesi için aracı bir kurum rehberliğinde belgeleri hazırlamak önemlidir.