Haberler
İngiltere altın vizeyi askıya alıyor
Vizesiz Avrupa için kritik adım!
Nerelerdeyiz
Ankara
istanbul
Bursa
izmir
0850 495 04 60   |   Ücretsiz Çağrı Merkezi
Dolar Alış: 6.0383     Dolar Satış: 6.0625
      |      
Euro Alış: 6.7322     Euro Satış: 6.7591
Diğer Ülkeler


İrlanda Vizesi İrlanda Vizesi için Gerekli Bağlantılar
İrlanda Vizesi
İrlanda Vizesi

İrlanda vizesi, İrlanda vize başvurusu, İrlanda vize randevu işlemleri hakkında bilgi, gerekli evraklar ve vize başvuru formuna bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Detaylı bilgi ve belgeler için Online Randevu Formunu doldurabilir ya da hemen vize başvuru hattımızı 0850 495 04 60 arayabilirsiniz.

Önemli Not: Mesai saatleri dışında Online Randevu Formu aracılığı ile vize başvurunuz için Randevu alabilirsiniz.

İrlanda Vizesi

 

İrlanda vizesi almak isteyenler için ortak alınan karar neticesinde kişiler doğrudan gerekli evrakları toparlamalı ve takip eden en kısa sürede İrlanda Konsolosluğu’na başvuru yapmalıdırlar. Bu aşamada bireylerin her türlü evrak ve belgeyi en doğru şekilde toparlaması ve eksiksiz bir liste haline konsolosluğa sunması fazlasıyla önemli bir husustur.

Bir başka açıdan İrlanda vizesi ile bu ülkeye gidilmesi amacı ile talep edilen belgeler değişiklik göstermek ile birlikte harfiyen tedarik edilmelidir. Ayrıca söz konusu evrakların dilinin İngilizce olması da başlı başına gerekli bir durumdur. Çünkü İrlanda Konsolosluğu çevirisi yapılmamış belgeleri kabul etmemekte ve istenen vize türü ne olursa olsun doğrudan ret cevabı vermektedir. Bu sırada oluşan tüm sorumluluğu ise kişi ya da kişilere yüklemekte ve sırf tercüme edilmeyen evraklar yüzünden verilmeyen vizenin bütün mesuliyetinden de yine başvuru sahiplerini sorumlu tutmaktadır.

İrlanda vizesi hakkında bilinmesi gereken bir diğer gerçek de Schengen vizeleri ile alakalıdır. Çünkü İrlanda, Schengen vizesi kapsamında gidilemeyecek olan ülkeler listesinde yer almaktadır. Bu nedenle de kişi ya da kişilerin pasaport durumları Schengen vizesine izin verse de İrlanda’ya girişlerde bu bilgi türünü kullanmak imkansız hale gelmektedir. Ayrıca İrlanda vizesi almış olmak da sınırdan geçmeyi garantilememektedir. Nadir olmakla birlikte İrlanda Göçmen Bürosu memurları bazen vize dahilinde bile sınırlardan geçişi reddedebilmektedir. Kısacası böyle bir hakka sahip olduklarını da söylemek mümkündür.

 

İrlanda Vizesi işlemleri

 

İrlanda vizesi alınması esnasında kişiler yanlarında getirdiklerini belgelerin hem asıllarını hem de fotokopilerini bulundurmak zorundadırlar. Bununla birlikte tüm İrlanda vizesi türleri de konaklama süresi ve ülkeye giriş amacına göre değişiklik gösterebilmektedir.

Öte yandan İrlanda Konsolosluğu kısa süreli vizeler için doğrudan başvuru kabul etmemekte ve bu nedenle de VFS Global gibi aracı kurumlara ve vize başvuru merkezlerine ihtiyaç duyulmaktadır. Bizler de uzun zamandır bu işin içinde olarak danışmanlık hizmeti veriyor ve bizlerle bu yola çıkan tüm müşterilerimiz için etkin bir bilgi desteği sağlıyoruz. Ayrıca süreç içerisinde değinilmesi gereken konularda da yardımcı olmaya devam ediyoruz.

 

İrlanda

 

            İrlanda ülkesine seyahat edecek kişiler öncelikle vize başvurularını İrlanda Konsolosluğu yetkili birimlerine iletmeleri gerekmektedir. İrlanda için vize başvurunda bulunacak kişiler işlemlerin daha hızlı şekilde halledilmesi için yetkili vize merkezlerine de başvurularını iletebilirler. Vize merkezleri İrlanda Konsolosluğu tarafından diplomatik olarak yetkilendirilmiş merkezlerdir. Özellikle Türkiye vatandaşlarının İrlanda ülkesine karşı gösterdikleri rağbet sonrasında İrlanda vizesi için talepler her geçen gün artmaktadır. Talepleri doğru şekilde karşılamak amacı ile vize başvuru merkezleri İrlanda vize başvurularını kabul etmektedir. Kişiler İrlanda vizesi için seyahat amacına uygun vize türünü belirleyerek, bu amaç için İrlanda vizesi başvurusunda bulunabilir.

 

 

 İrlanda Vizesi İçin Genel Bilgiler

 

            İrlanda’ya seyahat etmek isteyen tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları İrlanda Konsolosluğu ve diğer yetkili merkezlere başvurarak İrlanda vizesi almakla zorundadır. İrlanda Konsolosluğu yetki olarak İrlanda’ya seyahat edecek olan tüm Umuma Mahsus pasaport, Hizmet Pasaportu, Diplomatik Pasaport ve Hususi pasaport sahiplerine ve Türk vatandaşların İrlanda Konsolosluğu’na giderek vize başvurusunda bulunmalarını değerlendirmeye alma ve vize verme konusundan sorumludur.

 

            İrlanda Konsolosluğu'na gidilerek ayrıca İrlanda üzerinden uçuş yapacak yani transit vize alacak kişilerde başvurularını iletebilirler. Transit vize başvuruları seyahat vizelerine göre daha farklı prosedürlerle yapılmaktadır. Eğer, İrlanda üzerinden transit geçişler 24 saati aşmayacak ise bu durumda kişiler transit vize işlemlerinden muaf tutulurlar. Ancak, 24 saati aşacak olan transit sürelerde transit vize alınması gerekmektedir.

 

 İrlanda Vizesi İçin Gerekli Evraklar

 

            İrlanda vizesi için başvuru yapacak olan kişiler konsolosluk tarafından belirlenen belgeleri ve başvuru formunu gerekli mercilere iletmek zorundadır. Vize türüne ve seyahat süresine göre başvuru sahibinden istenilen belgeler de değişiklik göstermektedir. Bu nedenle başvuru yapacak olan kişi uygun vize türü belirleyip ardından o vize türü için uygun belgeler ile beraber İrlanda vizesi için başvuruları tamamlanmalıdır.

 

            İrlanda vizesinin tamamı vize kategorisine göre ve başvuru sahibinin meslek durumuna göre evrak olarak değişiklik gösterebilir. Bu nedenle, başvuru aşamasında mutlaka vize evrakları hakkında bilgi almak gerekir. Ayrıca, başvuru için hazırlanan tüm resmi evraklar İngilizce olarak yetkili kişilere ibraz edilmelidir. Eğer, Türkçe olarak herhangi bir evrak teslimi yapılırsa vize başvurusu ret cevabı alacaktır. Sürenin uzamaması ve vizenin kısa sürede olumlu cevap alması için evraklar eksiksiz ve doğru şekilde teslim edilmelidir.