Haberler
İngiltere altın vizeyi askıya alıyor
Vizesiz Avrupa için kritik adım!
Nerelerdeyiz
Ankara
istanbul
Bursa
izmir
0850 495 04 60   |   Ücretsiz Çağrı Merkezi
Dolar Alış: 6.0383     Dolar Satış: 6.0625
      |      
Euro Alış: 6.7322     Euro Satış: 6.7591
Diğer Ülkeler


İsrail Vizesi İsrail Vizesi için Gerekli Bağlantılar
İsrail Vizesi
İsrail Vizesi

İsrail vizesi, İsrail vize başvurusu, İsrail vize randevu işlemleri hakkında bilgi, gerekli evraklar ve vize başvuru formuna bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Detaylı bilgi ve belgeler için Online Randevu Formunu doldurabilir ya da hemen vize başvuru merkezimizi 0850 495 04 60 arayabilirsiniz.

İsrail Vizesi 

 

            İsrail vizesi konsoloslukların yoğunluk durumuna göre, çalışma günleri ve saatlerine göre ve de yapılan resmi tatillerle göre değişkenlik gösterebilir. Ortalama vize başvuru değerlendirme süresi 7-15 iş günüdür. Ek evrak talep edilmesi ya da beklenmeyen bir durum gelişmesi vize değerlendirmesini birkaç hafta uzatabilir. Bu yüzden seyahate 15 gün kala yapılan başvurular genelde kabul edilmez ve değerlendirmeye alınmaz. Alınan vize ile 3 ay içerisinde İsrail’de 30 gün konaklamak mümkündür. Filistin’e gitmek isteyen kişiler pasaportlarındaki İsrail vizesini kullanabilirler. Ancak İsrail vizesi almış olan kişiler Sudan, Yemen, Libya, Suriye, Suudi Arabistan ve Kuveyt ülkelerine giriş yapamazlar. İsrail vizesi için planlanan seyahatten en az 1 ay önce başvuru yapılmış ve evraklar tamamlanıp yetkili birimlere teslim edilmiş olmalıdır.

 

 İsrail Vize Türleri

 

            Umuma mahsus pasaport sahiplerinin ülkeye girerken alabileceği vize türleri ise şunlardır: Genel Ziyaretçi vizesi B-2 (Turistik gezi vizesi, aile/akraba ziyaret vizesi, ticari ziyaret vizesi), A-1 Geçici ziyaret vizesi, A-2 Öğrenci (Eğitim) vizesi, A-3 Din İnsanı Vizesi ve B-1 Çalışma İzni vizesidir. Vize türüne göre istenen evraklar da değişkenlik gösterebilir. Her vize için istenen standart evraklar ise: İsrail vizesi başvuru formu, geçerliliği 6 ay olan güncel pasaport, 2 adet vesikalık fotoğraf, çalışan kişiler için çalışma durumunu gösteren sgk dökümleri, kendine ait işyeri olan kişilerin ise vergi levhası ve imza sirküleri belgeleri, öğrencilerin öğrenim durumunu gösteren okuldan onaylı belgeleri, tur ile gidecek kişilerin satın aldıkları tur ve rezervasyon yaptırdıkları otele dair bilgi gösteren belgeler, gitmeden önce İsrail seyahatini kapsayacak şekilde yapılan sağlık sigortası, kimlik fotokopisi, aile nüfus kayıt örneği, İsrail’den alınmış herhangi bir davet mektubu varsa mektubun orjinali olmalıdır. Evrakların güncel olması, okunur ve anlaşılır olması ve de eksiksiz olması vize sürecini hem hızlandırmakta hem de olumlu sonuçlanmasını sağlamaktadır.

İsrail

 

            İsrail hem kendi ülkesine yapılacak ziyaretler için hem de Filistin’e yapılacak ziyaretler için konsolosluklarından vize vermektedir. İsrail konsolosluğu sadece diplomat (siyah), hizmet (gri) ve hususi (yeşil) pasaport sahibi Türk vatandaşlarına vize muafiyeti hakkı tanımıştır. Bu pasaportlara sahip olan kişiler 90 günü aşmamak koşulu ile İsrail ve Filistin ziyaretleri yapabilmektedir. İsrail Konsolosluğu ülkeye giriş çıkış kuralları ve vize verme prosedürleri ile ilgili uyarılarını web sitesi üzerinde yapmakta ve vize başvurusu yapacak vatandaşların uyarıları dikkate almasını istemektedir.