Haberler
İngiltere altın vizeyi askıya alıyor
Vizesiz Avrupa için kritik adım!
Nerelerdeyiz
Ankara
istanbul
Bursa
izmir
0850 495 04 60   |   Ücretsiz Çağrı Merkezi
Dolar Alış: 6.0383     Dolar Satış: 6.0625
      |      
Euro Alış: 6.7322     Euro Satış: 6.7591
Diğer Ülkeler


İsveç Vizesi İsveç Vizesi için Gerekli Bağlantılar
İsveç Vizesi
İsveç Vizesi

İsveç vizesi, İsveç vize başvurusu, İsveç vize randevu işlemleri hakkında bilgi, gerekli evraklar ve vize başvuru formuna bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Detaylı bilgi ve belgeler için Online Randevu Formunu doldurabilir ya da hemen vize başvuru hattımızı 0850 495 04 60 arayabilirsiniz.

Önemli Not: Mesai saatleri dışında Online Randevu Formu aracılığı ile vize başvurunuz için Randevu alabilirsiniz.

 İsveç Vizesi 

            İsveç vizesi için başvuracak kişiler öncelikli olarak İsveç Büyükelçiliği ile İsveç Konsolosluğu tarafından belirlenen evrakları eksiksiz olarak ilgili makamlara iletmek zorundadır. İsveç Konsolosluğu tarafından belirtilen tüm vize evrakları Schengen vize koşullarına göre hazırlanmalıdır. İsveç vizesi evrakları vize türüne göre değişiklik gösterdiği için başvuru sahibi mutlaka başvuracağı vize türüne göre gerekli olan evrakları hazır hale getirmelidir. Ayrıca, evraklarda belirtilen tüm bilgiler eksiksiz ve doğru şekilde olmalı, vize başvuru formu verilen evraklar ile tutarlı olmalıdır.

 

            İsveç vizesi için başvuru yapan kişilerin pasaportlarının seyahat sonunda mutlaka en az 3 ay daha geçerli olması gerekir. Bu şartı taşımayan pasaportlarla ilgili vize işlemi yapılmayacaktır. İsveç vizesi için başvuru yapan kişilerin pasaportlarının seyahat sonunda mutlaka en az 3 ay daha geçerli olması gerekir. Bu şartı taşımayan pasaportlarla ilgili vize işlemi yapılmayacaktır.

 

 İsveç Vizesi ve Randevu Sistemi

 

            İsveç vizesi başvurusu yapan kişiler vize türlerine göre öncelikle İsveç Konsolosluğu ya da yetkilendirilmiş akreditasyona sahip vize başvuru merkezlerine gerekli müracaatı yapmaları gerekir. Gerekli evraklar vize prosedürüne göre hazırlanarak güncel bir şekilde vize başvuru merkezlerine verilmesi zorunlu şarttır. Tüm evraklar hazır hale getirildikten sonra ise kişiler vize randevunda bulunmalıdır. Randevu sırasında ayrıca gerekli evraklar ile beraber biyometrik veri içeren belgelerin de ibrazı yapılmalıdır.

 

            Schengen vizesi rejimine göre İsveç ülkesine gitmek isteyen kişiler özellikle Bordo pasaport ile seyahat edecek vatandaşlar biyometrik verileri içeren yani parmak izlerini içeren belgeleri diğer evraklarla beraber sunmak zorundadır. Bu sürecin rahat ve kolay atlatılması için mutlaka vize başvuru merkezlerinden ya da konsolosluklardan randevu alınmalıdır. Randevu alındıktan sonra ise mutlaka randevu saatine uygun olarak kişilerin randevu merkezlerinde bulunması gerekir.

 

İsveç

 

            İsveç ülkesine seyahat edecek olan kişiler ve özellikle Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı Umuma Mahsus yani Bordo pasaport sahipleri İsveç vizesi alarak seyahatlerine başlamalıdır. İsveç ülkesi için muafiyet durumu ise Yeşil (Hususi) Pasaport, Diplomatik (Siyah) Pasaport ve Hizmet (Gri) Pasaportu sahipleri için geçerlidir. Bu pasaportlara sahip olan kişiler 180 gün içerisinde 90 günü aşmayan seyahatleri esnasında İsveç vize alma işlemlerinden muaf tutulmaktadırlar.

 

            İsveç ülkesine seyahat edecek kişilerin seyahat durumlarına göre farklı vize prosedürleri belirlenir. Özellikle kısa süreli yani 90 günden az seyahat edecek olan kişiler İsveç vizelerini C Tipi kategorisinden almalı ve bu kategori için başvuru yapmalıdırlar. İsveç ülkesinde 90 günden daha uzun süreli yaşayacak olan kişiler ise amaçlara göre vize türlerini D tipi yani uzun süreli vize olarak almalıdır.

 

            İsveç Konsolosluğu ve konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş diğer vize merkezleri tarafından ayrıca Schengen vizesi, turistik vize, ticari vize, transit vize, kısa süreli ya da uzun süreli vize gibi farklı amaçlara uygun vizeler de alınabilir.