Haberler
İngiltere altın vizeyi askıya alıyor
Vizesiz Avrupa için kritik adım!
Nerelerdeyiz
Ankara
istanbul
Bursa
izmir
0850 495 04 60   |   Ücretsiz Çağrı Merkezi
Dolar Alış: 6.0383     Dolar Satış: 6.0625
      |      
Euro Alış: 6.7322     Euro Satış: 6.7591
Diğer Ülkeler


İsviçre Vizesi İsviçre Vizesi için Gerekli Bağlantılar
İsviçre Vizesi
İsviçre Vizesi

İsviçre vizesi, İsviçre vize başvurusu, İsviçre vize randevu işlemleri hakkında bilgi, gerekli evraklar ve vize başvuru formuna bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Detaylı bilgi ve belgeler için Online Randevu Formunu doldurabilir ya da hemen vize başvuru hattımızı 0850 495 04 60 arayabilirsiniz.

Önemli Not: Mesai saatleri dışında Online Randevu Formu aracılığı ile vize başvurunuz için Randevu alabilirsiniz.

İsviçre Vizesi

İsviçre Schengen vizesi kapsamında gidilebilecek bir ülkedir. Maksimum 90 gün kalabileceğiniz Schengen vizesi ile Avrupa Birliği’ne üye tüm ülkelerde ziyaretleriniz ve seyahatleriniz vize sorunu olmadan gerçekleştirilebilmektedir.

 

 İsviçre Vize Türleri

 

            İsviçre vizesi almak isteyen kişiler öncelikli olarak ziyaret sebeplerine ve türlerine göre başvurmak istedikleri vize sınıfını seçerler. İsviçre’ye gidiş için kullanılan vizeler turist vizesi, aile/akraba ziyaret vizesi, ticari vize, Transit Geçiş Vizesi ve Konferans vizesidir. Her bir vize için kişilerden istenilecek evraklar birbirinden farklıdır. Tüm vizeler için genel olarak seyahat tarihinden en az 3 ay sonrası için güncel kalacak pasaport, biyometrik ölçülere uygun çekilmiş vesikalık fotoğraf, sağlık ve seyahat sigortası, İsviçre ulaşım ve konaklama bilgilerini içeren rezervasyon belgesi, nüfus cüzdanı fotokopisi ve nüfus kayıt örneğini gösterir belge, kişilerin meslek ve çalışma durumu ve de banka hesap bilgileridir.

 

 

 İsviçre Schengen Vizesi Başvurusu

 

            İsviçre’ye vize alabilmeniz için vize bilgi sisteminde kayıtlı parmak izinizin olması, parmak izinizin olması için de 2014 yılı itibari ile en az bir kez Schengen vizesi başvurusunda bulunmuş olmanız gerekmektedir. Eğer ilk kez İsviçre Schengen vizesine başvuracaksanız ya da son 5 yıl içinde yeni başvuru yapmadı iseniz Ankara ya da İstanbul’da bulunan yetkili vize başvuru ofislerinden parmak izi tanımlaması yaptırarak elektronik vize bilgi sistemine kayı yaptırmanız gerekmektedir. Kaydı olan kişiler aracı kurumlar ile vize başvurularını internet üzerinden yapabilirler. İsviçre vizesi almak için aracı kurum ile çalışmayan kişiler de ilk başvurularını şahsi olarak yapmak durumundadır.