Haberler
İngiltere altın vizeyi askıya alıyor
Vizesiz Avrupa için kritik adım!
Nerelerdeyiz
Ankara
istanbul
Bursa
izmir
0850 495 04 60   |   Ücretsiz Çağrı Merkezi
Dolar Alış: 6.0383     Dolar Satış: 6.0625
      |      
Euro Alış: 6.7322     Euro Satış: 6.7591
Diğer Ülkeler


İzlanda Vizesi İzlanda Vizesi için Gerekli Bağlantılar
İzlanda Vizesi
İzlanda Vizesi

İzlanda vizesi, İzlanda vize başvurusu, İzlanda vize randevu işlemleri hakkında bilgi, gerekli evraklar ve vize başvuru formuna bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Detaylı bilgi ve belgeler için Online Randevu Formunu doldurabilir ya da hemen vize başvuru hattımızı 0850 495 04 60 arayabilirsiniz.

İzlanda Vizesi 

 

 Ülkemiz ile vize zorunluluğu anlaşması yapan ülkelerden birisi İzlanda’dır. İzlanda’da 90 güne kadar ikamet edebilmek için Schengen vizesi yeterli olup 90 günden fazla konaklanacak durumlarda uzun süreli vize başvurusu yapılması gerekmektedir. Çalışma izni, oturma izni ya da aile birleşimi gibi durumlarda uzun süreli vize başvurusu yapılmalıdır. Schengen vizesi alabilmek içinse bordo yani umumi pasaporta sahip olmak yeterli olacaktır. İzlanda vizesi başvuruları bu kapsamda iki genel başlıkta değerlendirilir.

 

            Schengen vizesi almak için turist olarak, ticari bir iş için ya da aile/akraba ziyareti kapsamında ülkeye giriyor olmanız gerekir. Ziyaret sebebiniz aynı zamanda alacağınız vizenin türünü de belirlemektir. Schengen vizesi başvurularında yasal zorunluluk gereği başvuran kişinin uluslar arası vize veri sisteminde parmak izi bilgisinin (biyometrik veri) olması gerekmektedir. Son 5 yıl içerisinde herhangi bir ülkenin Schengen vizesi başvurusunda bulunulmadı ise bu veri sistemde olmayacağı için ilk başvuruda şahıslar parmak izi verisi için konsolosluğa ya da yetkilendirilmiş vize başvuru kurumlarına gitmelidir. İzlanda vizesi alabilmek için başvuru sonrasında talep edilen vize tipine göre istenilen evrakları konsolosluğa götürülmeli ve red/onay cevabı u aşamadan sonra beklenmelidir.

 

 İzlanda Vizesi Kimlere Verilir?

 

            İzlanda vizesi alabilmek için tüm ülke konsolosluklarında olduğu gibi burada da çalışıyorsanız sigorta ve çalışma durumunuzu gösteren belgeler, şirket sahibi iseniz vergi levhanızı ve ticari faaliyetinizi gösteren dökümler ve öğrenci iseniz de bağlı bulunduğunuz okuldan alacağınız öğrenci belgesi gibi belgelerin doğruluğu ve güncelliği önemlidir. Bunun yanı sıra pasaportunuzun son 10 yıl içinde alınmış olması, kimlik bilgilerinizin beyanı, İzlanda’ya gidiş-dönüş ve konaklama ile ilgili planınızı gösteren rezervasyon belgesi, bankla hesap bilgileriniz ve zorunlu sağlık sigortaları gibi yasal bilgilerin de tam olması gerekir. İzlanda vizesi almak isteyen kişilerin dosyalarına ülkeye geri döneceklerine dair bazı belgelerin koyulması vize verilmesi işlemini kolaylaştırmaktadır. Bu kapsamda doğru belgeler ile doğru beyanlarda bulunan kişilerin vizeleri ile ilgili her hangi bir sorun yaşanmamaktadır. Bununla beraber vizeye onay ya da red verilmesi İzlanda Konsolosluğu ile alakalı bir karardır.