Haberler
İngiltere altın vizeyi askıya alıyor
Vizesiz Avrupa için kritik adım!
Nerelerdeyiz
Ankara
istanbul
Bursa
izmir
0850 495 04 60   |   Ücretsiz Çağrı Merkezi
Dolar Alış: 6.0383     Dolar Satış: 6.0625
      |      
Euro Alış: 6.7322     Euro Satış: 6.7591
Diğer Ülkeler


Kamboçya Vizesi Kamboçya Vizesi için Gerekli Bağlantılar
Kamboçya Vizesi
Kamboçya Vizesi

Kamboçya vizesi, Kamboçya vize başvurusu, Kamboçya vize randevu işlemleri hakkında bilgi, gerekli evraklar ve vize başvuru formuna bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Detaylı bilgi ve belgeler için Online Randevu Formunu doldurabilir ya da hemen vize başvuru merkezimizi 0850 495 04 60 arayabilirsiniz.

 Kamboçya Vizesi

 

            Kamboçya’ya giderken alınacak kısa süreli vizeler alınış yeri ve tipine göre 2’ye ayrılır. Vize sınır kapısından ya da elektronik ortamdan alınabilir. E-vize de denilen elektronik Kamboçya vizesi 30 günlük olarak hazırlanmaktadır. Bu vizelere internet üzerinden başvuru yapılır. Fotoğraf ve kimlik bilgileri siteye yüklendikten sonra vize için talep edilen harç ücretinin ödemesi yapılmalıdır. 2-3 iş günü içinde onaylanan vizeniz e-posta yolu ile size gönderilir. Bu vizenin çıktısını alarak pasaportunuz ile birlikte ülkeye girmeniz mümkündür. Bu vizeyi alırken yalnızca yasal kurumlarca onaylanmış olan web sitesini kullanmanız gerekir. E-vize Kamboçya ziyareti için tercih edilebilecek en güvenilir yöntemdir. İlk defa e-vize alacaksanız bir aracı kurum ile birlikte işlemleri yapmanız vizenizin doğruluğu ve ilgili kurumca hızlı onaylanması açısından önemlidir.

 

 Kamboçya Kapıda Vize

 

            Kapıda vize uygulaması yaptığından dolayı birçok kişi tarafından Kamboçya’ya vizesiz gidildiği sanılmaktadır. Ancak ülkeden çıkarken uzun süreli Kamboçya vizesi ya da e-vize almadı iseniz sınır polisi ile görüşmeden önce kapıdaki bürolardan vizenizi almanız gerekir. Bu vize için 2 adet fotoğrafınızın yanınızda hazır bulunması gerekir. Vize için ücret ödendikten sonra pasaportunuza 30 günlük Kamboçya vizeniz işlenmektedir. Kapıda alınacak vizeler Kamboçya ülkesi için tavsiye edilmemektedir.

 

            Sınır polisinin uygulayacağı farklı prosedürler vize almış olsanız dahi ülke içinde dolaşırken aksaklıklar yaşamanız mümkündür. Vizenin yapıldığı halde pasaporta damga vurulmamış olması ya da vizenin sisteme girilmemiş olması gibi bürokratik aksaklıklar ülkeye kaçak girmişsiniz gibi bir durumla karşılamanıza sebep olabilir. Bu durumu bertaraf etmek için özellikle sınırda alınan vizelerde damganın basıldığına dikkat etmenizde ve vizenizin işlenip işlenmediğini sormakta fayda vardır. Yine de ülke içinde ya da sınır kapısında sorun yaşamanız halinde dış işleri bakanlığı ile ya da Kamboçya Türk konsolosluğu ile görüşerek sorunu çözmeye çalışabilirsiniz.

 

Kamboçya

 

            Güney Asya’da yer alan Kamboçya ülkemizden gelen vatandaşlar için vizeyi zorunlu kılmıştır. Yalnızda umumi (bordo) pasaportlu kişilerden istenen vize sınırda ya da e-vize olarak alınabildiğinden birçok kişi Kamboçya’ya vizesiz olarak gidilebildiğini sanmaktadır. Diplomat (siyah), hizmet (gri) ve hususi (yeşil) pasaport sahibi kişiler maksimum 90 gün olacak şekilde Kamboçya’da konaklayabilirken diğer vatandaşlar belirtilen yollardan birini seçerek vizesini almalıdır. Vize ile ilgili karşılaşılabilecek sorunlar için Kamboçya konsolosluğu makamlarına başvurulabilir.