Haberler
İngiltere altın vizeyi askıya alıyor
Vizesiz Avrupa için kritik adım!
Nerelerdeyiz
Ankara
istanbul
Bursa
izmir
0850 495 04 60   |   Ücretsiz Çağrı Merkezi
Dolar Alış: 6.0383     Dolar Satış: 6.0625
      |      
Euro Alış: 6.7322     Euro Satış: 6.7591
Diğer Ülkeler


Kamerun Vizesi Kamerun Vizesi için Gerekli Bağlantılar
Kamerun Vizesi
Kamerun Vizesi

Kamerun vizesi, Kamerun vize başvurusu, Kamerun vize randevu işlemleri hakkında bilgi, gerekli evraklar ve vize başvuru formuna bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Detaylı bilgi ve belgeler için Online Randevu Formunu doldurabilir ya da hemen vize başvuru merkezimizi 0850 471 24 44 arayabilirsiniz.

 Kamerun Vizesi

 

            Orta Afrika'da yer alan Kamerun'a yolculuk etmek istiyorsanız eğer Kamerun vizesine sahip olmanız gerekmektedir. Bunun içinde belirli şartlar vardır. Bir T.C. vatandaşı bu ülkeyi ziyaret etmeden önce şartları yerine getirmelidir. Fakat Diplomatik, resmi ve hizmet pasaport sahipleri ise 180 günlük dönem içerisinde 80 günü aşmamak kaydıyla vizeden muaf olabilirler.

 

 Kamerun Vizesi ve Gereken Belgeler

           

            Bir Türk vatandaşı olarak Kamerun'u ziyaret etmek istiyorsanız ilk yapmanız gereken vize için başvuru formunu doldurmaktır. Bununla birlikte iki adet vesikalık fotoğraf gerekmektedir. Aynı zamanda Kamerun ziyareti öncesinde uluslararası aşı sertifikası alınmalıdır.(Sarıhumma aşı karnesi) Yolcuların aşısını zamanında yaptırması büyük bir önem taşımaktadır. Bu yüzden unutulmaması gereken bir konudur. Bunlarla birlikte olası diğer hastalıklara karşıda yolcuların önlem almak adına diğer hastalıklar içinde aşı yaptırmaları tavsiye edilir. Fakat zorunluluk yoktur. Daha sonra halledilmesi gereken bir konu ise vize talebi dilekçesidir.

 

            Daha sonra ise uçak bileti için rezervasyon yapmak gerekmektedir. Halledilmesi gereken bir diğer hususta pasaport fotokopisidir. Aynı zamanda vize başvurusu için Kamerun şirketine ait evraklarda gerekmektedir. Örneğin şirketin imza sirküleri, vergi levhası, faaliyet belgesi vs. bu evraklara örnek olarak gösterilebilir. Bu şartlara eklenebilecek bir diğer şeyse SSK işe giriş bildirgesidir. Vize almak ve başvurmak için belirlenen şartlar bunlardır. Her yolcunun büyük bir önemle not alması ve hiçbir maddeyi atlamaması gerekmektedir. Kamerun vizesi için başvurularınızı Kamerun Türkiye temsilciliği olan Kamerun Konsolosluğu İstanbul vize bölümünde yapabilirsiniz. Vize başvurularınızı aynı zamanda danışmanlık firmaları ile de yapabilirsiniz. Danışmanlık firmaları Kamerun vize işlemleri için çalışmaktadır. Bu anlamda size yardımcı olunacaktır. Şahsi bir başvuru yapmanıza gerek kalmadan vize almanıza yardımcı olabilirler.

 Kamerun Vize Ücreti

 

            Ücretler sabit değildir. Ücretlerin belirlenmesinde vize türü, bulunulan dönem ve vize süresi önemlidir. Kamerun vize ücreti 15 günlük 150 Euro, 30 günlük ise 275 Euro ücret ödenmektedir. Ücretler değişebilmektedir.

 

 Kamerun Vizesinin Çıkma Süresi

 

            Kamerun vizesinin çıkması için öncelikle istenilen belge ve evrakları eksiksiz bir şekilde teslim etmeniz gerekmektedir. Teslim ettiğiniz takdirde ortalama 1-1.5 gün içinde teslim alabilirsiniz. Fakat bazen ek evrak istemiyle bu süre uzatılmaktadır.