Haberler
İngiltere altın vizeyi askıya alıyor
Vizesiz Avrupa için kritik adım!
Nerelerdeyiz
Ankara
istanbul
Bursa
izmir
0850 495 04 60   |   Ücretsiz Çağrı Merkezi
Dolar Alış: 6.0383     Dolar Satış: 6.0625
      |      
Euro Alış: 6.7322     Euro Satış: 6.7591
Diğer Ülkeler


Katar Vizesi Katar Vizesi için Gerekli Bağlantılar
Katar Vizesi
Katar Vizesi

Katar vizesi, Katar vize başvurusu, Katar vize randevu işlemleri hakkında bilgi, gerekli evraklar ve vize başvuru formuna bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Detaylı bilgi ve belgeler için Online Randevu Formunu doldurabilir ya da hemen vize başvuru merkezimizi 0850 495 04 60 arayabilirsiniz.

 Katar Vizesi

 

            Katar’a giriş için alınacak vizeler kısa süreli ve uzun süreli olmak üzere iki gruba ayrılır. Genelde tercih edilen kısa süreli vizeler ise turistik amaçlı, aile/akraba ziyareti amaçlı ve ticari amaçlıdır. Uzun süreli vizelerde çalışma ve oturma izni başvuru yapılmalıdır. En sık alınan ve kabul gören vizeler kısa süreli Katar vizesi türüdür. Bordo (umumi) pasaport sahibi kişiler için zorunlu olan Katar vizesi Diplomat (siyah), Hizmet (gri) ve umumi (yeşil) pasaportlu vatandaşlar için muaf tutulmuştur. Bu pasaporta sahip Türk vatandaşları Katar’a maksimum 90 gün kalışlı olarak ziyaretlerde bulunabilirler. Vize alacak vatandaşlar ise istenilen belgeleri doğru ve eksiksiz biçimde yetkililere sunmak durumundadır.

 

 Katar Vizesi İçin Gerekli Evraklar

 

            Katar vizesi için alınacak evraklar vize türüne göre değişip özelleşmekle birlikte her vizede istenen standart evraklar da mevcuttur. Bu evraklar: güncelliği ziyaretten itibaren en az 6 ay devam eden pasaport, biyometrik ölçülerde çekilmiş fotoğraf, ülkeye giriş amacını belirten Katar vizesi başvuru formu, Katar uçak ve otel rezervasyonlarını gösteren belgeler, Katar seyahatini kapsayan sağlık sigortası, seyahat boyunca kullanılacak para miktarını gösteren banka hesap cüzdanı ve hesap bilgileri, arkalı önlü nüfus cüzdanı fotokopisi ve aile nüfus kayıt örneğidir. İhtiyaç duyulan diğer belgeler konsolosluk tarafından ya da aracı kurumlar tarafından size liste olarak verilmektedir.

Katar Ülkesi

 

            Katar, ülkemizden gelen vatandaşlar için vize talebinde bulunan ülkelerden birisidir. Yapılacak ziyaretin amacına ve uzunluğuna göre konsolosluklardan talep edilecek farklı vize türleri bulunmaktadır. Her vize türü için konsolosluğu başvuru yapılmalı ve gelen vize cevabına göre seyahat planı yapılmalıdır. Konsolosluğa yapılan her vize başvuru olumlu sonuçlanmayabilir. Olumsuz sonuçlanan başvurularda red sebebinin ne olduğu belirtildi ise bu hatalar ve eksiklikler giderilerek konsolosluklara tekrar başvuru yapılabilir. Aynı zamanda vize alma konusunda yetkili ve aracı olan kurumlar ile çalışılarak vizenin reddinin önüne geçilebilir. Bu kurumlar konsolosluklardan sonra vize konusunda en yetkili mercilerdendir.