Haberler
İngiltere altın vizeyi askıya alıyor
Vizesiz Avrupa için kritik adım!
Nerelerdeyiz
Ankara
istanbul
Bursa
izmir
0850 495 04 60   |   Ücretsiz Çağrı Merkezi
Dolar Alış: 6.0421     Dolar Satış: 6.0663
      |      
Euro Alış: 6.7501     Euro Satış: 6.7772
Diğer Ülkeler


Kıbrıs Rum Vizesi    Kıbrıs Rum Vizesi için Gerekli Bağlantılar
Kıbrıs Rum Vizesi
Kıbrıs Rum Vizesi

Kıbrıs Rum vizesi, Kıbrıs Rum vize başvurusu, Kıbrıs Rum vize randevu işlemleri hakkında bilgi, gerekli evraklar ve vize başvuru formuna bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Detaylı bilgi ve belgeler için Online Randevu Formunu doldurabilir ya da hemen vize başvuru merkezimizi 0850 495 04 60 arayabilirsiniz.

 Kıbrıs Rum Vizesi 

 

            Kıbrıs Rum Kesimi Konsolosluğu, seyahat edecek olan kişilerin pasaportunda KKTC giriş ve çıkış damgası yer alan kişilerin vize müracaatlarını kesinlikle kabul etmemektedir.

 Güney Kıbrıs Rum Kesimi Konsolosluğu’na vize başvurusu için sunulacak olan pasaport Kıbrıs seyahati başlangıç tarihi itibariyle 6 ay daha geçerli olmak zorundadır.

 

            Kıbrıs Rum vizesi için öncelikle Güney Kıbrıs Rum Kesimi Konsolosluğu’na verilecek kişi pasaportları Kıbrıs vizesinin işlenebilmesi açısından en az 2 boş sayfaya sahip olmalıdır. Ayrıca, Güney Kıbrıs Rum Kesimi Konsolosluğu’na vize başvurusu için ibraz edilen tüm belgeler güncel tarihli ve açıklayıcı şekilde olmalıdır.

 

            Kıbrıs Rum vizesi için gerekli başvuru merkezleri ya da yetkili turizm ve seyahat acenteleri ile irtibata geçilebilir. Sürecin hızlı şekilde işlemesi için öncelikle konsolosluk tarafından uygun vize prosedürlerinin yapılması gerekir. Ardından, evraklar istenilen şekilde ve eksiksiz olarak müracaat yapılan vize ofislerine teslim edilmelidir. Konsolosluk, vize evraklarını elden ve şahsen kabul etmektedir. Temsilcilikler ise posta yolu ile gelen tüm vize başvuru evraklarını kabul etmektedir.

 

            Kıbrıs seyahatine çıkacak olan kişiler mutlaka en az 1 ay önce vize başvuru işlemlerine başlamaları gerekmektedir. Bu başvuru işlemlerinden sonra vizeler ortalama 10 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır.

Kıbrıs Rum

 

            Kıbrıs Rum Kesimi’ne gidecek olan Umuma mahsus pasaport hamilleri, Yeşil Pasaport sahipleri, Hizmet pasaport sahipleri ve diplomatik pasaport sahipler olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları seyahatleri için Kıbrıs Rum Kesimi gerekli vize işlemlerini yapmalıdır. Seyahat edecek olan kişiler eğer, Gri Pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ise Kıbrıs Rum Kesimi seyahatlerinde vizeye tabii tutulurlar. Vize işlemlerinin tamamı konsolosluk ve ilgili temsilcilikler aracılığı ile yapılmaktadır.