Haberler
İngiltere altın vizeyi askıya alıyor
Vizesiz Avrupa için kritik adım!
Nerelerdeyiz
Ankara
istanbul
Bursa
izmir
0850 495 04 60   |   Ücretsiz Çağrı Merkezi
Dolar Alış: 6.0383     Dolar Satış: 6.0625
      |      
Euro Alış: 6.7322     Euro Satış: 6.7591
Diğer Ülkeler


Komor  Cumhuriyeti Vizesi Komor Cumhuriyeti Vizesi için Gerekli Bağlantılar
Komor Cumhuriyeti Vizesi
Komor  Cumhuriyeti Vizesi

  Komor Cumhuriyeti vizesi, Komor Cumhuriyeti vize başvurusu, Komor Cumhuriyeti vize randevu işlemleri hakkında bilgi, gerekli evraklar ve vize başvuru formuna bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Detaylı bilgi ve belgeler için Online Randevu Formunu doldurabilir ya da hemen vize başvuru merkezimizi 0850 495 04 60 arayabilirsiniz.


  Komor Cumhuriyeti Vizesi

 

 Komor Cumhuriyeti, Madagaskar'ın kuzeyinde bulunan ve adalardan oluşan bir ülkedir. Bu ülkeyi ziyaret etmek ya da bu ülkede ticari faaliyetlerde bulunmak isteyenlerin vize almaları gerekmektedir. Komor Cumhuriyeti vizesi almak isteyen vatandaşlarımızdan bazı belgeler istenmektedir.

 

 1) Pasaport: Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerlilik süresi olması gerekmektedir. Varsa eski pasaportlar da ibraz edilmelidir.

 2) Fotoğraf: Altı ay içerisinde çekilmiş, beyaz fonda ve biyometrik özelliklerde olmalıdır.

 3) Başvuru Formu: Vize tipine göre değişen, seyahat amacınız da dahil olmak üzere kişisel bilgilerinizi içeren formdur.

 4) Meslek/Maddi Varlıklara İlişkin Belgeler: Banka hesap dökümleri, sahibi olunan malların tapu veya ruhsatları, üyesi olunan meslek odalarından alınacak üye belgesi, çalışılan kurumdan alınacak belge gibi belgeleri kapsar. Vize türüne göre değişiklik gösterir.

 5) Seyahat Belgeleri: Ulaşım biletleri, konaklama rezervasyonları, seyahat planı ve seyahat sağlık sigortasından oluşur.

 6) Ek Belgeler: Nüfus cüzdanı fotokopisi, nüfus kayıt örneği ve evlilik cüzdanı.

 İstenilen bu belgeler, tüm vize türleri için ortaktır ancak Komor Cumhuriyeti vizesi bir kaç farklı türde verilebilmektedir. Vize türüne göre çeşitli ilave belgeler istenebilmektedir.

 

 Komor Cumhuriyeti Vize Tipleri:

 

 1)Turistik Vize

 

 Komor Cumhuriyetine turist olarak seyahat edecek vatandaşlarımız için şart koşulmuştur. Turistik vize doksan güne kadar düzenlenebilmektedir. Ek belgeler olarak seyahat planı ve otel rezervasyonlarının ibrazı istenir.

 

 2) Ticari Vize

 

 Yukarıda sayılan belgelere ek olarak, ticari teşebbüslerde bulunulacak firmalar tarafından düzenlenecek davetiye mektubu gerekmektedir. Gönderici tarafın da niyet mektubu gerekmektedir.

 

 3) Aile Ziyareti Vizesi

 

 Bu vize, aile üyelerini ziyaret etmek isteyen yabancılar için düzenlenmektedir. Ziyaret edilecek taraftan davet mektubu gerekmektedir.