Haberler
İngiltere altın vizeyi askıya alıyor
Vizesiz Avrupa için kritik adım!
Nerelerdeyiz
Ankara
istanbul
Bursa
izmir
0850 495 04 60   |   Ücretsiz Çağrı Merkezi
Dolar Alış: 6.0383     Dolar Satış: 6.0625
      |      
Euro Alış: 6.7322     Euro Satış: 6.7591
Diğer Ülkeler


Küba Vizesi Küba Vizesi için Gerekli Bağlantılar
Küba Vizesi
Küba Vizesi

Küba vizesi, Küba vize başvurusu, Küba vize randevu işlemleri hakkında bilgi, gerekli evraklar ve vize başvuru formuna bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Detaylı bilgi ve belgeler için Online Randevu Formunu doldurabilir ya da hemen vize başvuru merkezimizi 0850 495 04 60 arayabilirsiniz.


Küba Vizesi

 

            Küba vizesi alırken Schengen vizesinde olduğu gibi biyometrik bilgi (kayıtlı parmak izi) ya da vize görüşmesi talep edilmemektedir. Konsolosluk ya da aracı kurumlar ile yapılacak başvurularda kişilerin online başvurusu da kabul edilmektedir. Yapılan başvurularda genelde aynı gün içinde ya da 2 iş günü içinde sonuçlanabilmektedir. Küba vizesi turist kartı olarak adlandırılmaktadır. Başvuru için ise pasaportun renkli bir kopyası ve vize için yatırılan harç ücretinin dekontu yeterli olmaktadır. Küba vizesi pasaporta yapıştırılan bir vize olmadığından pasaportun kendisine ihtiyaç duyulmadan sadece renkli bir fotokopi ile de başvuru yapılabilir. Başvurular Küba Göçmen bürosuna şahsi olarak yapılabileceği gibi aracı kurumlar tarafından da yapılabilir. Vize konusunda yetkilendirilmiş olan bu kurumlar sizin adınıza başvuru yapabilmekte ve süreci takip edebilmektedirler. Küba turist kartı alabilmek için pasaportunuzun seyahat tarihinden itibaren 6 ay geçerli olma zorunluluğu vardır. Bir çok ülke için 3 ay olan bu süre Küba büyükelçiliği tarafından 6 ay olarak uzatılmıştır. Küba seyahati öncesi gerekli ise pasaportlar yenilenmelidir.

 Küba Vizesi Başvuruları

 

 Küba, ülkemizden bordo (umumi) pasaport sahipleri vatandaşlar için vize talebinde bulunan ülkelerden birisidir. Ülkemizden alınan Küba vizeleri ise sadece direkt Küba’ya girişlerde kullanılmakta ve Amerika üzerinden geçişlerde geçerli olmamaktadır. Dolayısı ile ülkemizden vizesiz bir şekilde Küba’ya gidebilen diplomat, hizmet ve resmi pasaport sahibi vatandaşlar Amerika üzerinden Küba’ya giriş yapmak istedikleri takdirde Washington Büyükelçiliğinden alacakları geçiş evrakları ile ülkeye giriş yapabilirler. Bu sebeple Küba vizesi alırken bunun direkt gidişlerde kullanılabileceği ve turist vizelerinin yalnızca bir seferlik giriş ve çıkışa izin vereceği unutulmamalıdır.