Haberler
İngiltere altın vizeyi askıya alıyor
Vizesiz Avrupa için kritik adım!
Nerelerdeyiz
Ankara
istanbul
Bursa
izmir
0850 495 04 60   |   Ücretsiz Çağrı Merkezi
Dolar Alış: 6.0383     Dolar Satış: 6.0625
      |      
Euro Alış: 6.7322     Euro Satış: 6.7591
Diğer Ülkeler


Kuveyt Vizesi Kuveyt Vizesi için Gerekli Bağlantılar
Kuveyt Vizesi
Kuveyt Vizesi

Kuveyt vizesi, Kuveyt vize başvurusu, Kuveyt vize randevu işlemleri hakkında bilgi, gerekli evraklar ve vize başvuru formuna bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Detaylı bilgi ve belgeler için Online Randevu Formunu doldurabilir ya da hemen vize başvuru merkezimizi 0850 495 04 60 arayabilirsiniz.


Kuveyt Vizesi

 

            Vize alırken önemli olan seyahatteki asıl amacınızdır. Buna göre vizenin adı ve türü değişmekle birlikte gerekli evraklar da değişkenlik göstermektedir. Başvuru aşamasında konsolosluk ile yapacağınız görüşmelerde de başvuru yaptığınız vize türü ile ilgili sorular sorulacağı için vizenin amaca uygunluğu önem taşır. Vize türünüzü seçtikten sonra toplamanız gereken evrakları vize konusunda yetkili ve tecrübeli olan aracı kurumlardan öğrenebilir ve evraklar ile nihai başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

 

             Kuveyt ziyaretleriniz için konsolosluklardan alacağınız kısa süreli Kuveyt vizesi türleri turist vizesi, akraba/aile ziyareti vizesi, ticari vize, çalışma vizesi ve transit vizedir. Bu vizelerin türü ile birlikte talep edilen evraklarda bazı değişiklikler olabilir. Standart için vize talebinde istenen ortak evraklar ise şunlardır: güncel pasaport (en az 1 yıl geçerli olan ve en az 2 boş sayfası olan), 2 adet biyometrik fotoğraf, Kuveyt vizesi başvuru formu (Bu form büyük harflerle ve İngilizce doldurulmuş olmalı), nüfus cüzdanı fotokopisi, nüfus kayıt örneği ve kişinin çalışma ya da öğrencilik durumunu gösterir belge olmalıdır.

 

             Ek olarak turist vizelerinde katılınan tur şirketi ya da konaklama yapılacak otel tarafından hazırlanmış dilekçe ve ulaşım bilgilerinin rezervasyonunu gösteren belge istenmektedir. Çalışma ve ticari vizelerde Kuveyt’te bulunan ticari kurumlar tarafından resmi makamlarca onaylı davet mektupları istenir. Aile/akraba ziyaret vizelerinde ise Kuveyt’te yaşayan kişilerin davet mektubu gerekmektedir.