Haberler
İngiltere altın vizeyi askıya alıyor
Vizesiz Avrupa için kritik adım!
Nerelerdeyiz
Ankara
istanbul
Bursa
izmir
0850 495 04 60   |   Ücretsiz Çağrı Merkezi
Dolar Alış: 6.0421     Dolar Satış: 6.0663
      |      
Euro Alış: 6.7501     Euro Satış: 6.7772
Diğer Ülkeler


Kuzey Kore Vizesi Kuzey Kore Vizesi için Gerekli Bağlantılar
Kuzey Kore Vizesi
Kuzey Kore Vizesi

Kuzey Kore vizesi, Kuzey Kore vize başvurusu, Kuzey Kore vize randevu işlemleri hakkında bilgi, gerekli evraklar ve vize başvuru formuna bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Detaylı bilgi ve belgeler için Online Randevu Formunu doldurabilir ya da hemen vize başvuru merkezimizi 0850 495 04 60 arayabilirsiniz.

 Kuzey Kore Vizesi

 

 

            Dünya üzerindeki diğer ülkelerden farklı olan Kuzey Kore, aynı zamanda kendisini dış dünyadan ayırmış olan ülkelerin başında gelmektedir. Kendi vatandaşları dışında ülkeye farklı yani yabancı kişilerin girmesinin oldukça zor olduğu Kuzey Kore için çeşitli nedenlerden dolayı ziyaretler yapılabilmektedir. Çalışmak ya da eğitimlerini farklı diller ile tamamlamak gibi nedenlerden dolayı Kuzey Kore’ye gitmek isteyen kişilerin Kuzey Kore vizesi alması gerekmektedir. Vize alarak, ülkeye hatasız şekilde girebilmesi içinde ön başvuru formu yaparak, bazı evrakların tam anlamı ile hazır tutulması oldukça önemli olmaktadır. Türkiye’den ülkedeki yaşamın nasıl olduğu, çeşitli bölgelerdeki doğal güzelliklerin keşfedilebilmesi gibi ihtiyaçlardan dolayı Kuzey Kore’ye gidecek olan insanların sayısı da bir hayli fazladır.

 

 Kuzey Kore Vizesi Çeşitleri Nelerdir?

 

            Kişilerin eğitim ya da mesleki durumlarına göre farklı vizelerin verilmiş olduğu Kuzey Kore ülkesinde, aynı zamanda ülkeye gidecek olan aileler içinde farklı isim altında vizeler verilmektedir. Seyahatlerin süresi ve hangi amaçla ülkeye gidileceğinin belirtilmesi sonucuna göre verilecek olan vizeler ve çeşitleri ise şu şekilde sıralanmaktadır:

 

 ● Kuzey Kore Turistik Vize

 ● Kuzey Kore Ticari Vize

 

 Kuzey Kore Vizesi Kimler İçin Verilir?

 

            Farklı nedenlerden dolayı Kuzey Kore ülkesine gitmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının alması gerekli ve zorunlu olduğu Kuzey Kore vizesi diğer ülkelere göre sınırlı kişilere verilmektedir. Vize için başvuruda bulunacak olan kişilerin farklı özelliklerinin belirlenmesi yapılmaktadır. Öğrenciler, çalışanlar ya da memurlar için verilmekte olan vizeyi ise şu vasfa sahip olan kişilerin alma ihtimali daha yüksek olmaktadır:

 

 ● İşverenler

 ● Öğrenciler

 ● Aile ziyareti yapacak kişiler

 ● Memurlar

 ●Çalışma amaçlı gidenler

 

 Kuzey Kore Öğrenci Vizesi Almak İçin Neler Gerekli?

 

            Eğitimlerini Kuzey Kore’de tamamlamak için ülkeye seyahat etmek isteyen kişiler için bazı özel belgeler istenmektedir. İlk olarak nüfus cüzdanı fotokopisi, 6 ayı geçmemiş 2 adet fotoğraf, Kuzey Kore vize başvuru formu, en az 2 boş sayfalık ve 6 ay kullanılabilir olan pasaport, öğrenci belgesi, seyahatlerin detaylarını bildiren dilekçe, aile gelir beyanı ve varsa eski pasaport.

 

            Tüm bunların dışında 18 yaşını doldurmamış olan öğrencilerin, noterden orijinal mukafakatname alarak, başvuru formu ile birlikte sunulacak olan dosyanın içerisinde bulundurulması gerekmektedir. Tıpkı diğer ülke vizelerini alırken en önemli aşamanın vize başvuru formunu doldurma işlemi olduğu gibi Kuzey Kore için alınacak vize içinde form doldurmak oldukça önemli olmaktadır. Konsolosluk tarafınca belirli durumlarda ek evrak ya da belgelerin istenebilecek olduğunuz vize başvurusunda, doldurulacak form için dikkatli olunması gerekir. Verilecek olan tüm bilgilerin eksik ya da hatasız olmaması, vizenin kabul edilme olasılığını da artıracaktır.