Haberler
İngiltere altın vizeyi askıya alıyor
Vizesiz Avrupa için kritik adım!
Nerelerdeyiz
Ankara
istanbul
Bursa
izmir
0850 495 04 60   |   Ücretsiz Çağrı Merkezi
Dolar Alış: 6.0383     Dolar Satış: 6.0625
      |      
Euro Alış: 6.7322     Euro Satış: 6.7591
Diğer Ülkeler


Laos Vizesi Laos Vizesi için Gerekli Bağlantılar
Laos Vizesi
Laos Vizesi

 Laos vizesi, Laos vize başvurusu, Laos vize randevu işlemleri hakkında bilgi, gerekli evraklar ve vize başvuru formuna bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Detaylı bilgi ve belgeler için Online Randevu Formunu doldurabilir ya da hemen vize başvuru merkezimizi 0850 495 04 60 arayabilirsiniz.


Laos Vizesi

Laos vizesi; Tayland, Vietnam ve Myarmar ülkelerinin arasında kalmaktadır. Laos'u ziyaret etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, bu ülkelerdeki temsilciliklerden veya Laos'un sınır kapılarından vize talep edebilirler. Görevlilerden temin edilen başvuru formunun büyük harflerle doldurulması ve pasaport ile fotoğraf ibrazı neticesinde vize işlemleri kısa bir sürede tamamlanmaktadır.

 

 Vize işlemlerini sınır kapısına bırakmak istemeyen vatandaşlarımız ise Türkiye Cumhuriyeti içerisinde faaliyet yürüten yetkili vize aracılık hizmetleri merkezlerinden başvuruda bulunabilmektedir. Ülkemizde Laos Konsolosluğu bulunmadığından, bu aracı kurumlara hizmet ücreti ödemek suretiyle işlemler gerçekleştirilebilir. Aracı kurumlar ile yapılan başvurular, kapıda vize hizmetine göre daha uzun sürmektedir.

Laos Vizesi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

           

 Laos vizesi için bir takım belgeler talep edilmektedir. Belgeler seyahat amacına göre değişiklik gösterse de temel olarak: Pasaport, başvuru formu ve bir adet biyometrik fotoğraftan oluşmaktadır. İbraz edilecek pasaportun en az iki sayfası boş olmalıdır. Pasaport 10 yıldan eski ise yenilenmesi tavsiye edilmektedir. Yıpranmış pasaportlar ile başvuru yapılmamalıdır. Eski pasaportlar var ise ibraz edilmelidir. Pasaportunuzda dönüş tarihinden itibaren altı aylık geçerlilik süresi bulunmalıdır.

 

            Turist vizesi talep edilecekse seyahat planları, onaylı konaklama rezervasyonları, dönüş bileti de dahil olmak üzere ulaşım biletleri iletilmelidir. Ticari amaçlar için Laos vizesi alınacak ise ülke içerisinden davetiye ya da ülkede gerçekleştirilecek ticari faaliyetlere ilişkin detaylı belgeler istenmektedir. Vize ücreti 48 USD'dir. Dönemsel yoğunluğa göre değişkenlik gösterse de kısa sürede vize alınabilmektedir.