Haberler
İngiltere altın vizeyi askıya alıyor
Vizesiz Avrupa için kritik adım!
Nerelerdeyiz
Ankara
istanbul
Bursa
izmir
0850 495 04 60   |   Ücretsiz Çağrı Merkezi
Dolar Alış: 6.0421     Dolar Satış: 6.0663
      |      
Euro Alış: 6.7501     Euro Satış: 6.7772
Diğer Ülkeler


Lesotho Vizesi Lesotho Vizesi için Gerekli Bağlantılar
Lesotho Vizesi
Lesotho Vizesi

Lesotho vizesi, Lesotho vize başvurusu, Lesotho vize randevu işlemleri hakkında bilgi, gerekli evraklar ve vize başvuru formuna bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Detaylı bilgi ve belgeler için Online Randevu Formunu doldurabilir ya da hemen vize başvuru merkezimizi 0850 495 04 60 arayabilirsiniz.


Lehosto Vizesi 

 

            Lesotho vizesi için müracaat etmek isteyen kişilerin, Lesotho devletine yapmayı planladıkları seyahat tarihinden en az 1 ay önce Lesotho vizesi için gerekli olan işlemleri başlatması seyahat planının aksamaması için önemlidir

 

            Türkiye Cumhuriyeti ile Lesotho Devletleri arasında var olan ilişkiler karşılıklı olarak temsilcilikler nezdinde devam etmektedir. Lesotho'nun Türkiye dış temsilcilik görevini üstlenen Lesotho Konsolosluğu, Lesotho Büyükelçiliği ya da Lesotho Fahri Konsolosluğu bulunmamaktadır. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Lesotho vizesi müracaatlarını Lesotho’nun Roma Büyükelçiliği’ne yapmaları gerekliliği bulunmaktadır.

 

            Türkiye devletinin Pretoria Büyükelçiliği, Lesotho ülkesi için akredite olurken, Lesotho Devletinin Roma Büyükelçiliği de Türkiye Cumhuriyeti için akredite durumdadır.

 

 Lehosto Vizesi İçin Gerekli Evraklar

 

            .Lesotho Konsolosluğu vize başvurusu için, Lesotho seyahati sonrası dönüş için planlanan tarihten ileriye doğru en az 6 ay geçerlilik süresi olan pasaportla yapılması gerekmektedir. Pasaportun 10 yıldan eski olmaması ve en az 2 boş sayfasının bulunuyor olması önemlidir.

 

            Lesotho vizesi başvuru yapacak kişilerin, Lesotho Vize Başvuru Formunun beraberinde seyahat masraflarını karşılayacağı tutardaki parasal durumu gösteren resmi belge ile birlikte Lesotho’ya seyahat ve konaklamayı içeren rezervasyon evraklarını, vize başvurusu esnasında ibraz etmeleri gereklidir.

 

            Lesotho ülkesine yapılacak olan seyahatin, iş görüşmesi maksadına yönelik olması halinde ise Davet Mektubu ibrazının yapılması gerekmektedir.

 

 

 Lehosto Vizesinden Kimler Muaftır?

 

            Lesotho devletine seyahat gerçekleştirmeyi planlayan T.C. vatandaşı kişilerin Umumi, Hizmet, Hususi ve Diplomatik Pasaport sahibi olmaları durumunda seyahatleri öncesinde Lesotho vizesi alma mecburiyeti yoktur.