Haberler
İngiltere altın vizeyi askıya alıyor
Vizesiz Avrupa için kritik adım!
Nerelerdeyiz
Ankara
istanbul
Bursa
izmir
0850 495 04 60   |   Ücretsiz Çağrı Merkezi
Dolar Alış: 6.0421     Dolar Satış: 6.0663
      |      
Euro Alış: 6.7501     Euro Satış: 6.7772
Diğer Ülkeler


Liberya Vizesi Liberya Vizesi için Gerekli Bağlantılar
Liberya Vizesi
Liberya Vizesi

Liberya vizesi, Liberya vize başvurusu, Liberya vize randevu işlemleri hakkında bilgi, gerekli evraklar ve vize başvuru formuna bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Detaylı bilgi ve belgeler için Online Randevu Formunu doldurabilir ya da hemen vize başvuru merkezimizi 0850 495 04 60 arayabilirsiniz.

 Liberya Vizesi 

 

            Türkiye Cumhuriyeti Devleti mensubu vatandaşların Liberya’ya seyahat etmek için vizeye ihtiyaçları vardır. Liberya Devleti’nin T.C vatandaşları için kapı vizesi mevcut olmadığı için vizeler yetkili kurumlardan alınmaktadır. Bordo pasaport, yeşil pasaport fark etmeksizin bütün pasaportlar vizeye tabi olmaktadır. Yalnızca iki devlet tarafından resmi görevli olarak görevlendirilmiş olan diplomatik veya resmi pasaport sahibi kişiler liberya vizesi muafiyetine sahiptir.

 

 Liberya Vizesi Nereden Alınmaktadır?

 

            Liberya seyahati için gerekli olan vize, Liberya Devleti dış yetkili makamları tarafından yetkilendirilmiş olan kurumlar tarafından yapılmaktadır. Bu konuda Türkiye’de ki tek yetkili kurum Liberya büyükelçiliği veya konsolosluğu olmaktadır. Bunun dışında bu kurumların yetki vermiş olduğu acentelerden de vize başvurusu yapılabilinmektedir. Başvurular her iki kurumada yapılabildiği gibi bazı yetkili acenteler internet üzerinden online olarak yapma imkanın da sunmaktadır. liberya vizesi başvurusu için istenen belgeler arasında da iki adet ve 6 ay içerisinde çekilmiş olmak koşulu ile biyometrik vesikalık fotoğraf, başvuruda bulunulacak olan kurumun istediği diğer evraklar ve eksiksiz olarak doldurulması gereken form mevcuttur.

 

            Bunun yanında ilgili kişilere verilecek olan evrakların doğruluğuna dikkat edilmesi gerekmektedir. Sınır kapısından geçişte verilen bilgilerin gerçeği yansıtmadığı durumlarla karşılaşılması halinde vize iptal edilmektedir. Vize işlemi yapılacak olan pasaportun 10 yıldan fazla kullanılmış olmaması, Liberya çıkışından sonra en az 6 ay daha geçerlilik taşıyor olması ve vizenin işlenebilmesi için 2 sayfasının boş olması gerekmektedir.