Haberler
İngiltere altın vizeyi askıya alıyor
Vizesiz Avrupa için kritik adım!
Nerelerdeyiz
Ankara
istanbul
Bursa
izmir
0850 495 04 60   |   Ücretsiz Çağrı Merkezi
Dolar Alış: 6.0383     Dolar Satış: 6.0625
      |      
Euro Alış: 6.7322     Euro Satış: 6.7591
Diğer Ülkeler


Lihtenştayn Vizesi Lihtenştayn Vizesi için Gerekli Bağlantılar
Lihtenştayn Vizesi
Lihtenştayn Vizesi

Lihtenştayn vizesi, Lihtenştayn vize başvurusu, Lihtenştayn vize randevu işlemleri hakkında bilgi, gerekli evraklar ve vize başvuru formuna bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Detaylı bilgi ve belgeler için Online Randevu Formunu doldurabilir ya da hemen vize başvuru merkezimizi 0850 495 04 60 arayabilirsiniz.

Lihtenştayn Vizesi

       Lihtenştayn vizesi almak isteyen kişiler bazı hususlar konusunda da dikkatli olmalıdır. Özellikle Türkiye vatandaşları ile Türkiye’de yerleşik olan diğer ülke vatandaşları Lihtenştayn ülkesine seyahat etmek istiyorsa resmi pasaportlarının yolculukları öncesi ve seyahat bitiminden sonra en az 3 ay daha geçerliliğinin koruyor olmasını gerekmektedir. Bu şartları sağlamayan pasaportlar vize işlemleri için dikkate alınmayacaktır. Ayrıca, Lihtenştayn vizesi için başvurular doğrudan Lihtenştayn Konsolosluğu ya da İstanbul ve Lihtenştayn Büyükelçiliği tarafından gerçekleştirilmez. Bu nedenle, özellikle kısa süreli seyahat planı yapan kişiler öncelikli olarak Lihtenştayn Konsolosluğu yerine yetki verilmiş olan diğer vize başvuru merkezlerine gerekli vize başvurularını iletmeleri gerekmektedir. Bu koşul vize işlemlerinin daha hızlı şekilde sonuçlanmasına da yardımcı olacaktır. Ayrıca, vize başvuruları anlaşmalı olan tüm turizm ve seyahat acenteleri aracılığı ile de yapılmaktadır. Kişiler ülke vizesi için doğrudan bu acentelere giderek başvuru işlemlerini yapabilirler.

 

 Lihtenştayn Turistik Vize Belgeleri

 

            Lihtenştayn ülkesine kısa süreli yani 90 günden az seyahat edecek kişiler, vize türleri arasından turistik vize tercih etmelidir. Turistik vize türü Lihtenştayn ülkesine gezme amacı ile seyahat eden kişilerin kısa dönemli olarak aldığı vize türlerinden birisidir. Her vize türünde vize işlemleri için istenilen belgeler de değişiklik göstermektedir. Bu sebeple, Lihtenştayn ülkesine ne amaçla gidildiği vize alma konusunda oldukça önemlidir. Lihtenştayn ülkesine turistik gezi düzenleyen kişiler turistik vize işlemleri için vize başvuru merkezlerine gerekli belgeler ile beraber vize başvurusunda bulunmalıdır. Turistik vize için istenilen evraklar ise şu şekildedir;

 

 1- Vize başvuru formu,

 2- Başvuru sahibine ait pasaport,

 3- Başvuru sahibine ait 2 adet biometrik fotoğraf

 4- Banka hesap cüzdanı ile bankada yeterli miktarda para olduğunu gösterir diğer belgeler,

 5- Kişi şirket adına başvuru yapıyorsa vergi levhası ile imza sirküleri,

 6- Ticaret sicil gazetesi ve faaliyet belgesi,

 7- Kişinin kimlik bilgileri ve kimlik fotokobisi,

 8- Uçak ve otel rezervasyon bilgileri,

 9- Seyahat sigortası resmi evraklar olarak ilgili birimlere teslim edilmelidir.