Haberler
İngiltere altın vizeyi askıya alıyor
Vizesiz Avrupa için kritik adım!
Nerelerdeyiz
Ankara
istanbul
Bursa
izmir
0850 495 04 60   |   Ücretsiz Çağrı Merkezi
Dolar Alış: 6.0383     Dolar Satış: 6.0625
      |      
Euro Alış: 6.7322     Euro Satış: 6.7591
Diğer Ülkeler


Lüksemburg Vizesi Lüksemburg Vizesi için Gerekli Bağlantılar
Lüksemburg Vizesi
Lüksemburg Vizesi

Lüksemburg vizesi, Lüksemburg vize başvurusu, Lüksemburg vize randevu işlemleri hakkında bilgi, gerekli evraklar ve vize başvuru formuna bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Detaylı bilgi ve belgeler için Online Randevu Formunu doldurabilir ya da hemen vize başvuru hattımızı 0850 495 04 60 arayabilirsiniz.

 Lüksemburg Vizesi 

 

 Lüksemburg seyahati için gerekli olan vize başvurusunda bulunacak olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının ibraz etmesi gerekli olan bazı temel evraklar bulunmaktadır. Fakat Lüksemburg Konsolosluğu’nun gerekli görmesi halinde kişilerden ek evrak talebinde bulunabileceğinin akılda tutulmasında yarar olacaktır.

 

 Temel Lüksemburg vizesi için gerekli olan evraklar; vize alımı için ibraz edilecek olan Lüksemburg vizesi başvuru formudur. Bu formun eksiksiz ve hatasız olarak doldurulup imzalanması son derece önemlidir.

 

 İbraz edilmesi gereken en önemli evraklardan biri de pasaporttur. Ancak pasaportun 10 yıldan eski olmaması ve Lüksemburg seyahati sonrası en az 6 daha geçerliliğini muhafaza ediyor olması gerekmektedir. Bununla birlikte pasaportta en az 2 boş sayfa bulunması gerekmektedir.

 

 İbraz edilmesi gerekli olan belgeler arasında arka fonu beyaz olan yeni çekilmiş ve rötuşlanmamış 2 adet fotoğraf yer almaktadır.

 

 Lüksemburg vizesi için gerekli olan diğer evraklar ise seyahat sağlık sigortası ve seyahat esnasında masrafların nasıl karşılanacağını ve seyahatlerinin tamamlanması sonrasında Türkiye'ye döneceklerini gösterir olan mali belgelerdir.

 

 Lüksemburg Vize Bedeli

 

            Lüksemburg Schengen vizesi almak için müracaatta bulunan kişiler, Lüksemburg vizesi harç ücreti olarak 60 Euro ödeme işlemi gerçekleştirirler. Fakat bazı durumlarda Lüksemburg konsolosluğu kişilerden vize bedeli konusunda indirim uygulamaya gidebilmekte ve ya vize ücreti almayabilmektedir.

 

 Kimler Lüksemburg Vizesi Ücreti Ödemesinden Muaf Tutulmaktadır?

 

 - Kar elde etme maksadı olmayan örgütler tarafından düzenlenen spor aktivitesi, konferans, seminer gibi etkinliklere katılım amacıyla seyahat eden bu kuruluşların 25 yaş altındaki üyeleri Lüksemburg vizesi için ücret ödemezler.

 

 - 6 yaş altında olan çocuklar, üçüncü bir ülkenin vatandaşı olan ve Lüksemburg’a bilimsel araştırmak yapmak üzere seyahat gerçekleştiren araştırmacılar vize ücreti ödemezler.

 

 - Lüksemburg’a araştırma ya da eğitim gibi nedenlerden ötürü seyahat eden ilköğretim öğrencileri, üniversite öğrencileri, yüksek lisans öğrencileri ve bu öğrencilere refakat eden öğretim görevlileri vize ücreti ödemezler.

 

 - -Birlikte seyahat eden ve ya seyahatleri sırasında bir araya gelecek olan İzlanda, AB, İsviçre ,Norveç, Lihtenştayn ve vatandaşlarının akrabaları Lüksemburg vizesi ücretine tabi tutulmazlar.

 

 Önemli Not: Lüksemburg vize ücreti olarak belirtilen bedeller sadece Lüksemburg Konsolosluğu’na ödenecek olan vize harç ücretidir. Lüksemburg vizesi için gerçekleştirilen başvurular sırasında çıkabilecek kargo, biyometri ödemeleri ve ya aracı kurumlara ödenen hizmet bedeli gibi ücretler vize harç bedelinin kapsamında değildir.

 Lüksemburg Vizesinden Kimler Muaftır Olmaktadır?

 

 - Türkiye Cumhuriyeti resmi pasaportları olarak da nitelendirilen Hizmet Pasaportu, Hususi Pasaport ve Diplomatik Pasaport sahipleri Lüksemburg vize işlemlerinden muaf olmaktadırlar. Bahsi geçen pasaport sahipleri pasaport geçerlilik sürelerinin devam etmesi ( seyahat sonrasında en az 3 ay kadar süre daha geçerli olması) şartıyla, Lüksemburg’a gerçekleştirecekleri seyahatler için vize müracaatı yapmak zorunda değildirler.

 

 - Lüksemburg Konsolosluğu, Diplomatik, Hususi ve Hizmet Pasaportuna sahip durumda olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından söz konusu ülkeye gerçekleştirecekleri seyahatlerde 180 günlük süre içerisinde 90 günü aşmamak şartıyla, vize talep etmemektedir.