Haberler
İngiltere altın vizeyi askıya alıyor
Vizesiz Avrupa için kritik adım!
Nerelerdeyiz
Ankara
istanbul
Bursa
izmir
0850 495 04 60   |   Ücretsiz Çağrı Merkezi
Dolar Alış: 6.0421     Dolar Satış: 6.0663
      |      
Euro Alış: 6.7501     Euro Satış: 6.7772
Diğer Ülkeler


Macaristan Vizesi Macaristan Vizesi için Gerekli Bağlantılar
Macaristan Vizesi
Macaristan Vizesi

Macaristan vizesi, Macaristan vize başvurusu, Macaristan vize randevu işlemleri hakkında bilgi, gerekli evraklar ve vize başvuru formuna bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Detaylı bilgi ve belgeler için Online Randevu Formunu doldurabilir ya da hemen vize başvuru merkezimizi 0850 495 04 60 arayabilirsiniz.

Macaristan Vizesi

 

            Macaristan, Schengen vize bölgesine dahil ülkelerden birisidir. Schengen tipi kısa süreli vizeye sahip olan kişiler 6 aylık süre içinde maksimum 90 gün olacak şekilde Macaristan ve diğer Schengen ülkelerine seyahatte bulunabilirler. İlk kez Schengen vize alacak olanlar ya da vizesinin süresi bitmiş olanlar ise Macaristan Konsolosluğu ile görüşme yaparak vize randevularını almalıdırlar.


Macaristan İçin Alınan Vizeler

 

            Macaristan’a giriş için alınan Schengen vizesi tipleri turistik vize, ticari vize, aile/akraba ziyaret vizesi olarak sınıflandırılmaktadır. Bunun yanı sıra amacına göre özelleşen Macaristan vizesi tipleri de vardır. Bu vizelere ise çiftçi vizesi, kültürel amaçlı vize, eğitim amaçlı vize, transit geçiş vizesi, resmi vize ve spor amaçlı vize olarak tanımlanabilir. Her bir vize çeşidi için seyahat amacını doğrulayan ve destekleyen bilgi ve belgeler bulunmalıdır. Bu belgelerin güncel olması ve amaca uygun olması vizenin onaylanması açısından önemlidir. Macaristan vizesi almak bordo (umumi) pasaporta sahip her birey için zorunludur. Siyah (diplomat), gri (hizmet) ve yeşil (resmi) pasaporta sahip olan kişiler için ise vize zorunluluğu olmamakla birlikte en fazla 90 gün olmak koşulu ile seyahatlerine izin verilmektedir.

 

 Macaristan İçin İlk Vize Başvurusu

 

            Macaristan ziyareti için yapılacak ilk başvuru için uluslar arası vize bilgi sistemi için biyometrik bilgi yani parmak izi gereklidir. Parmak izi için kişilerin şahsi olarak vize başvuru merkezlerine gelmesi gerekir. Geçen son 5 yıl içinde herhangi bir ülke için Schengen vizesine başvurmuş olup sistemde parmak izi tanımlanmış olan kişiler için bu aşamada şahsi başvuru gerekmemektedir.

 

             Vize evraklarını topladıktan sonra herhangi birisine ya da vize konusunda yetkilendirilmiş olan aracı kurumlara vekalet vererek başvuruları merkezlere gelmeden yapmanız mümkündür. Macaristan vizesi için başvurulduğunda en uzun süre Macaristan’da kalmak şartı ile ya da başlangıç noktası Macaristan olmak kaydı ile diğer Schengen vize bölgelerine de geçiş yapılabilir. Vize başvurusunda gereken evraklar için aracı kurumlar ile iletişime geçilebilir. Başvuru için istenen belgeler tamamen kişisel olmalı ve her vize talep eden kişi için ayrı bir başvuru formu doldurulmalıdır.