Haberler
İngiltere altın vizeyi askıya alıyor
Vizesiz Avrupa için kritik adım!
Nerelerdeyiz
Ankara
istanbul
Bursa
izmir
0850 495 04 60   |   Ücretsiz Çağrı Merkezi
Dolar Alış: 6.0383     Dolar Satış: 6.0625
      |      
Euro Alış: 6.7322     Euro Satış: 6.7591
Diğer Ülkeler


Malavi Vizesi Malavi Vizesi için Gerekli Bağlantılar
Malavi Vizesi
Malavi Vizesi

Malavi vizesi, Malavi vize başvurusu, Malavi vize randevu işlemleri hakkında bilgi, gerekli evraklar ve vize başvuru formuna bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Detaylı bilgi ve belgeler için Online Randevu Formunu doldurabilir ya da hemen vize başvuru merkezimizi 0850 495 04 60 arayabilirsiniz.

 

 Malavi Vizesi 

 

            Malavi vizesi için başvuruda bulunacak olan kişilerin ne amaçla seyahat edecekleri verilecek olan vizenin türünü belirlemektedir. Resmi bir ziyaret dışında turistik, eğitim, aile ve akraba ziyareti gibi amaçlarla yapılacak olan seyahatlerin bu amaçlara göre belirlenmiş olan vizelere başvurmaları gerekmektedir. Ülke içinde yetkili kurum olmadığı için, başvuru yapacak olan kişilerin yurtdışında bulunan Malavi konsolosluk larına başvuru yapmaları gerekmektedir. Bu ülkelerde bulunan konsoloslukların başvurulardaki yoğunluk, resmi tatiller gibi durumlarda başvuru incelemeleri uzun sürmekte ve bu da başvuruda bulunan T.C vatandaşlarının mağduriyetler yaşamasına neden olmaktadır. Bu tür durumlar göz önüne alındığında, planlanan seyahat tarihinden en az bir ay öncesinden en yakın ülkelerdeki Büyükelçiliklere başvurulması gerekmektedir.

 

 Vize Başvurusu İçin Gerekli Olan Evrakları

 

 Malavi ziyareti öncesi gerekli olan Malavi vizesi başvurusu için konsoloslukların talep ettikleri evraklar değişiklik göstermektedir. Ancak bütün konsolosluklarda gerekli olan genel evrak listesi şu şekildedir,

 

 -Son 6 ay içinde çekilmiş ve beyaz fon olan vesikalık fotoğraf,

 -İkamet belgesi,

 -Konsolosluk tarafından verilen formdur.

 Özellikle verilecek olan formda mutlaka doğru bilgiler girilmelidir. Aksi durumda Malavi vizesi alınsa dahi, Malavi gümrüğünden geçiş esnasında gerçek bilgilerle çelişme yaşanabilir ve vize iptal olabilir. Ayrıca başvuruda yapacakların dikkat etmesi gereken diğer konu; vizenin işlenebilmesi için sahip olunan pasaportta en az iki sayfa boş olmalıdır.